[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۱۰
  • دوره جدید

نیک‌اند‌یشان فارس ۲۱۹ میلیارد ریال به ایتام کمک کردند، روزنامه شیراز نوین

نیک‌اند‌یشان فارس ۲۱۹ میلیارد ریال به ایتام کمک کردند
حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین در فارس طی ۴ ماهه ابتدایی امسال ۲۱۹ میلیارد و ۸۲۵ میلیون ۹۵۵ هزار و ۸۶۹ ریال به فرزندان معنوی خود کمک کردند.
به گزارش ایکنا از فارس، محمد بذرافشان، مدیرکل کمیته امداد فارس با بیان این‌که در آموزه‌های دین مبین اسلام و ائمه معصومین(ع) به یتیم‌نوازی و دستگیری از ایتام نیازمند بسیار سفارش شده است، گفت: در همین راستا خیران نیکوکار با الگو گرفتن از سیره حضرت علی(ع) همواره یاری‌رسان ایتام نیازمند بوده و در رفع مشکلات معیشتی آنان تلاش می‌کنند. وی بیان کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) به‌منظور ترویج فرهنگ انفاق و نیکوکاری در بین اقشار مختلف مردم، فعالیت‌های گسترده‌ای را انجام داده است. بذرافشان، یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های این نهاد انقلابی را طرح اکرام ایتام دانست و افزود: حامیان و خیران نیکوکار با قبول سرپرستی یک یا چند فرزند یتیم و محسنین، ماهیانه مبلغی را به عنوان سرانه به حساب آنان واریز و با کمک‌های غیرنقدی خود موجب خوشنودی فرزندان معنوی خود می‌شوند. وی با اعلام این‌که حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین فارس در ۴ ماهه امسال ۲۱۹ میلیارد و ۸۲۵ میلیون و ۹۵۵ هزار و ۸۶۹ ریال به فرزندان معنوی خود کمک کردند، گفت: در حال حاضر ۷۵ هزار و ۹۶ نفر حامی‌نیکوکار در استان از ۲۳ هزار و ۴۳۴ نفر فرزندان معنوی خود حمایت می‌کنند که از این تعداد ۱۰ هزار و ۱۹۳ فرزند طرح اکرام ایتام و ۱۳ هزار و ۲۴۱ فرزند از محسنین هستند.
مدیرکل کمیته امداد فارس با بیان این‌که طرح محسنین شامل آن دسته از خانوارهای نیازمند می‌شود که دارای سرپرست بیمار، معلول و از کار افتاده هستند، اظهار کرد: در این طرح حامیان ایتام میزان ۱۴۰ میلیارد و ۸۹۰ میلیون و ۶۹۱ هزار و ۹۵۴ ریال و حامیان محسنین نیز ۷۸ میلیارد و ۹۳۵ میلیون و ۲۶۳ هزار و ۹۱۵ ریال به فرزندان معنوی خود کمک کردند. بذرافشان میانگین سرانه دریافتی فرزندان ایتام و محسنین را در ۴ ماهه امسال ۲ میلیون و ۳۴۵ هزار و ۱۶۰ ریال اعلام کرد و افزود: در این مدت میزان سرانه پرداختی هر حامی‌۷۳۱ هزار و ۸۱۶ ریال بوده است و درآمد کل طرح اکرام نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۶ درصد رشد داشته است. وی در پایان با قدردانی از مساعدت‌های حامیان و خیران، گفت: با حمایت‌های مادی و معنوی مردم و حامیان نیکوکار و با تلاش امدادگران، امیدواریم شاهد رشد و بالندگی خانواده‌های تحت حمایت در تمام عرصه‌های علمی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی