[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

دبیر ستاد انتخابات کشور: تبلیغات برخی کاندیداهای احتمالی در فضای مجازی تخلف است، روزنامه شیراز نوین

دبیرستاد انتخابات کشور گفت: شاهد تبلیغات برخی از افراد به عنوان کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری در فضای مجازی و رسانه‌ها هستیم که شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها این تخلفات را مدنظر قرار می‌دهد.
 علی پورعلی مطلق، دبیر ستاد انتخابات کشور در گفتگو با برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت وگو،  با بیان اینکه انتخابات میان‌دوره‌ای خبرگان همزمان با انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود گفت:  کاندیداهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به مدت ۵روز از تاریخ ۲۲ فروردین ماه تا ۲۶ فروردین ماه می‌توانند با مراجعه به ستاد انتخابات وزارت کشور در این انتخابات ثبت نام کنند.
وی با اشاره به اینکه در ۲۹ اردیبهشت ماه سه انتخابات از جمله انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای شهر و روستا و میان‌دوره‌ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به صورت همزمان برگزارخواهد شد، ادامه داد: البته مقدمات برگزاری این سه انتخابات هر کدام بر اساس زمانبندی جداگانه‌ای پیگیری می‌شود.
پورعلی مطلق بابیان اینکه بعد از ثبت نام کاندیداها در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شورای نگهبان بر اساس زمانبندی مشخص شده صلاحیت افراد ثبت نام کننده را مورد بررسی قرار می‌دهد، ادامه داد: بعد از اینکه شورای نگهبان نظر نهایی خود را در ارتباط با بررسی صلاحیت‌ها به ما اعلام کرد، کاندیداهای این انتخابات ۲۰ روزفرصت دارند که تبلیغات خود را انجام دهند.
این مقام مسئول در وزارت کشور با بیان اینکه هرگونه تبلیغات زود هنگام از سوی کاندیداهای انتخابات ممنوع و مورد پیگیری قرار می‌گیرد، در پاسخ به این سؤال که اکنون در حال حاضر شاهد تبلیغات برخی از افراد به عنوان کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری در فضای مجازی و رسانه‌ها هستیم، افزود: قطعاً این امر تخلف است و دستگاه‌های مسئول این تخلفات را ثبت و ضبط می‌کنند و شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها این تخلفات را مدنظر قرار می‌دهد.
پورعلی مطلق با بیان اینکه تا این لحظه تخلف فراگیری نداشته ایم که قابل کنترل نباشد، اظهارکرد: انتخابات میاندوره‌ای خبرگان در ۲۹ اردیبهشت ماه برگزار نمی‌شود و براساس نظر هیئت رئیسه خبرگان این انتخابات همزمان با انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی