[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

کلنگ اولین مجتمع آموزشی شهرداری بر زمین زده شد، روزنامه شیراز نوین

گروه گزارش- سمیرا مولودی  

هشتمین مراسم افتتاح پروژه‌های شهرداری شیراز شامل پارک رستوران بزرگ چمران با مساحت 16 هزار متر مربع با هزینه تملک و اجرای 110 میلیارد ریال، پارک خانوادگی چوگیا با مساحت 6 هزار و 500 متر مربع و هزینه تملک و اجرای 60 میلیارد ریال و اولین مجتمع آموزشی شهرداری‌های کشور با حضور رئیس شورای اسلامی شهر شیراز‌، شهردار شیراز‌، معاون عمرانی استاندار فارس‌، معاون عمرانی شهردار شیراز و اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداران مناطق برگزار شد. 
شهردار شیراز در مراسم کلنگ زنی مجتمع آموزشی بزرگ شهرداری شیراز با بیان اینکه شهرداری 10 هزار پرسنل دارد و به طور غیر مستقیم حداقل 50 هزار نفر از شهرداری حقوق می‌گیرند‌، گفت: کارگران حق دارند که فرزندانشان در بهترین مدارس و به طور رایگان تحصیل کنند؛ زیرا تاریخ نشان داده که مدیران آینده از همین قشر هستند. به گزارش خبرنگار شیراز نوین علیرضا پاک فطرت با اشاره به تحصیل 57 نفر از نیروهای شهرداری در مقطع دکترا بیان داشت: این افراد پس از اخذ مدرک دکترا و گرفتن تخصص به مجموعه شهرداری باز می‌گردند و روند آموزشی مجموعه سرعت بیشتری می‌گیرد. او یادآور شد: برای تملک و آغاز ساخت این پروژه 15 میلیارد تومان هزینه شده است که بنا به اذعان مسئولان آموزش و پرورش نخستین مجتمع بزرگ آموزشی شهرداری‌های کشور به شمار می‌رود. همچنین هزینه‌های این مجتمع تماماً بر عهده شهرداری خواهد بود و امید است توسط شورا نیز تصویب شود که تحصیل در این مجتمع به صورت رایگان باشد. شهردار شیراز در ادامه افزود: شهرداری برای ساخت مجتمع آموزشی تنها به نقاط بالای شهر توجه نمی کند و قصد دارد همانند همین مجتمع را در پایین شهر نیز بسازد؛ همچنین مکان یابی این مجتمع بر اساس نیازسنجی انجام شده از سوی آذری مدیرکل آموزش و پرورش فارس صورت گرفته است که بنا به گفته وی بیشترین نیاز مکان آموزشی در این منطقه متمرکز شده است. 
پاک فطرت از افتتاح سومین سرای مهربانی شیراز در هفته آینده خبر داد و گفت: تمام سراهای مهربانی به صورت خَیری در حال اداره هستند. دیوار مهربانی به قصد زیر سؤال بردن نظام بر پاشد و تاکنون دیده شده که لباس‌هایی که به این دیوارها آویزان می‌شود تنها به دست معتادین می‌رسد نه افراد نیازمند؛ اما رد سرای مهربانی از دارو و لباس و کتاب گرفته تا حتی غذای اضافه به دست نیازمندان می‌رسد که توسط مردم داوطلب اداره می‌شود. مدیر کل آموزش و پرورش فارس ضمن قدردانی از شهردار شیراز به دلیل ساخت مجتمع بزرگ و مدرن آموزشی شهرداری اذعان داشت: مدیریت یک کلان شهر بسیار دشوار است و هرچقدر که شهروندان یک شهر را تربیت کرده‌، جامعه پذیر و فرهنگ پذیر باشند اداره شهر نیز آسان تر می‌شود و هر چه شهرداری در تربیت نسل آینده تلاش کند بازخورد آن به همان اندازه بیشتر و بهتر می‌شود. 
حمید رضا آذری خاطر نشان کرد: به دلیل مکان یابی اشتباه بیشترین مدارس غیر دولتی که 60 درصد را شامل می‌شود در محدوده فلکه معلم تا میدان احسان واقع شده است و در مقابل بیشترین نیاز به مدرسه دولتی نیز در همین مکان است و دانش‌آموزان بسیاری در حدود 80 درصد از این منطقه به سمت قصردشت و مرکز شهر می‌روند. 
او ابراز امیدواری کرد که در این مجتمع در ازای تحصیل دانش آموزان مبلغی دریافت نشود و یا اگر هم دریافت می‌شود بسیار ناچیز و متفاوت با مراکز غیر دولتی باشد. 
معاون عمرانی شهرداری شیراز در این مراسم با بیان اینکه مجتمع آموزشی شهرداری شیراز در زمینی به مساحت 18 هزار و 846 مترمربع ساخته می‌شود گفت: این مجتمع در 2 فاز ساخته می‌شود که فاز اول آن شامل مقطع پیش دبستانی و دبستان و در 4 طبقه ساخته می‌شود. آرش فرج زاده با اشاره به امکانات این مجموعه اظهار داشت: فاز دوم این مجموعه شامل مقاطع متوسطه اول و دوم و همچنین استخر‌، سالن ورزشی و سالن اجتماعات خواهد بود. 
او یادآور شد: مجموعه با اسکلت بتونی و آخرین فناوری روز مهندسی ساخته می‌شود که امیدواریم فاز اول آن طی 18 ماه و جهت تحصیل دانش آموزان در مهر ماه 97 به بهره برداری برسد. معاون عمرانی استانداری فارس نیز در این مراسم با درخواست از شهردار شیراز مبنی بر تسریع در ساخت مجموعه‌، اذعان داشت: ساخت این پروژه در کمتر از 18 ماه می‌تواند به صورت الگو در کشور و استان مورد توجه قرار گیرد. خلیل رضائیان در ادامه افزود: در استان و کشور باید بهای بیشتری را به فکر کردن بدهیم و هر اقدامی را که می‌خواهیم انجام دهیم دو کار نیاز سنجی و مکان یابی را مقدم بداریم. متأسفانه در کشور در این 2 مورد نقیصه داریم و امید است بهای بیشتری به آنها داده شود تا مشکلاتی نظیر سیل اخیر استان که منجر به تخلیه کامل بیمارستانی شد که در مسیر قرار داشت‌، تکرار نشود. او با بیان این مطلب که زمان‌بندی در اجرای طرح‌های عمرانی به عنوان یک نکته مهم باید مورد توجه متولیان و پیمانکاران دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی قرار گیرد‌، اظهار داشت: با دقت و انسجام می‌توان طرح‌ها را در کمترین زمان ممکن به نتیجه رساند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی