[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

رئیس کمیته داوران فوتسال فارس: داوران فارس، بازی‌های تیم ملی را سوت می‌زنند، روزنامه شیراز نوین

گروه ورزش- م. حامد

 تیم‌های ملی فوتسال ایران و عراق امروز و فردا در شیراز دو بازی دوستانه برگزار خواهند کرد. محمد ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی فوتسال ایران، روز چهارشنبه و پس از اتمام مسابقات لیگ برتر باشگاه‌های کشور، 17 بازیکن را به اردوی تیم ملی فوتسال دعوت کرد: مرتضی فراهانی. علیرضا رفیعی و شهلب طالبی از ملی حفاری اهواز. نصرالله زاده و مسعود محمدی از آذرخش. محمدرضا مشهدی کرد و طاها مرتضوی از ساری. میثم برمشوری و سجاد بندی‌سعدی از ارژن فارس. میثم خیام و مرتضی عزتی از مس سونگون. علی اصغر حسن‌زاده از گیتی پسند. مسلم اولاد قباد از ساوه. قاسم عروجی. محمد شجری و سعید احمد عباسی از تأسیسات. علی عسکری از دبیری تبریز. بدین ترتیب اردوی تیم ملی فوتسال از روز پنجشنبه در شیراز آغاز شد. این تیم که در واقع تیم ب ایران محسوب می‌شود، از ساعت 16 امروز در سالن دانشگاه شهر جدید صدرا به مصاف تیم ملی فوتسال عراق خواهد رفت. بازی دوم این تیم هم فردا در همان ساعت و همان محل آغاز خواهد شد. 
عباس دهقانپور، رئیس کمیته داوران فوتسال استان فارس در این ارتباط گفت: با تلاش و کوشش و رایزنی که با فدراسیون انجام دادیم، توانستیم تمام داوران این بازی را از داوران استان خودمان انتخاب کنیم. فقط یک داور از تهران می‌آید به نام آقای حسین شاهمرادی که از داوران باسابقه لیگ هستند و این بازی به عنوان بازی خداحافظی ایشان در نظر گرفته شد. در بازی اول آقای شاهمرادی داور خواهد بود و داور دوم هم آقای حسین امیری که از داورانی است که در لیگ برتر فوتسال کشور قضاوت می‌کند. داور سوم آقای سامان سرداری که ایشان هم قرار است از قضاوت کناره بگیرد و با رایزنی که با فدراسیون انجام دادیم قرار شد در این بازی به عنوان داور سوم حضور داشته باشد. وقت نگهدار این بازی هم آقای جواد دهقانی خواهند بود. در بازی دوم هم آقای علیرضا یگانه سرداور هستند و داور دوم مهدی حقوقی و داور سوم آقای رحیم محمد از فسا و داور چهارم هم آقای مفتاح از استهبان هستند. ایشان در مورد اینکه این انتخاب‌ها بر چه اساسی بوده گفت: این نفرات را خود من انتخاب کردم؛ چون از داوران فعال و خوب ما در لیگ هستند. همگی از داورانی هستند که در لیگ ایران قضاوت می‌کنند به دلیل اینکه بازی‌ها در شهر شیراز انجام می‌شود و با توجه به اینکه داوران فارس، لیاقت و شایستگی قضاوت در چنین بازی هایی را دارند، خواستیم که اینها بازی‌های دوستانه تیم ملی را سوت بزنند. دهقانپور در مورد وضعیت داوری فوتسال در استان فارس گفت: اخیراً خیلی رشد داشتیم در زمینه داوری فوتسال. حدود 5 داور در لیگ برتر فوتسال ایران داریم و سه داور هم به تازگی اضافه شده اند. 5 داور هم داریم که در لیگ یک قضاوت می‌کنند و همگی داوران فعالی هستند که به طور مداوم قضاوت می‌کنند و یک سری داور جوان و آینده دار هم به تازگی اضافه کرده ایم و داریم به آنها میدان می‌دهیم. از همه اینها تست گرفته شده و کلاس‌های مورد نظر را پشت سر گذاشته اند. و خوشبختانه پدیده‌ای که با آن روبرو هستیم این است که در استان فارس، مدعی داوری فوتسال زیاد شده و خیلی جوان‌های خوب و با انگیزه ای به فوتسال آمده‌اند و حتی ما برای انتخاب داور برای مسابقات لیگ یک مشکل داریم. چون تعداد داورهای خوبمان زیاد است و با ترافیک داور خوب مواجه شده ایم و انشالله آینده خیلی خوبی برای داوری فوتسال فارس پیش بینی می‌کنیم. 
رئیس کمیته داوران فوتسال فارس در مورد داوران بازی نهایی لیگ برتر فوتسال فارس هم گفت : با توجه به اینکه یک پای فینال تیمی از شیراز بود، ما برای انتخاب داور کمی دستمان بسته بود؛ چون نمی خواستیم داوری از شیراز انتخاب شود تا خدای نکرده حرف و حدیثی پیش بیاید. و همچنین دو تن از داوران شهرستانی ما هم که در اولویت برای قضاوت این بازی بودند، به دلیل حضور در مسابقات لیگ دو کشور، نتوانستند برای این بازی با ما همکاری کنند و بدین ترتیب آقای علی کاووسی از مرودشت به‌عنوان سرداور این بازی انتخاب شد و همچنین داور دوم قاسم نظری از لارستان، داور سوم امین جعفری از مرودشت و داور چهارم مسعود مقتدری از فراشبند بودند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی