[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۶
  • دوره جدید

افتتاح و کلنگ‌زنی ۶ پروژه خیرساز در شهرستان کوار، روزنامه شیراز نوین

خبرنگار کوار- حسین مقدس:
به گزارش خبرنگار شیرازنوین و به نقل از روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان کوار، با حضور مهندس نیک اقبال معاون اداره کل نوسازی مدارس استان فارس، امام جمعه، معاون فرماندار، مدیر آموزش و پرورش شهرستان، بخشداران بخش مرکزی و طسوج، جمعی از مسئولان، خیران، اعضای شورای اسلامی و مدیران مدارس شهرستان کوار، مراسم افتتاح و کلنگ زنی 6پروژه خیرساز در این شهرستان برگزار گردید.
در این مراسم کلنگ یک باب نمازخانه خیرساز در آموزشگاه امام خمینی(ره) طسوج به مساحت 148مترمربع با هزینه‌ای بالغ بر 120میلیون تومان، یک باب نمازخانه خیرساز در آموزشگاه کشاورز روستای باغان به مساحت 104مترمربع، نمازخانه خیرساز آموزشگاه شهید آموزگار روستای ارباب سفلی به مساحت 101مترمربع، نمازخانه خیرساز شهید کاووسی روستای هورباف به مساحت 91مترمربع و همچنین آموزشگاه شش کلاسه خیرساز روستای لهکویه با زیربنای 475مترمربع که به صورت 50درصد خیرساز می‌باشد، به زمین زده شد. همچنین پژوهش‌سرای دانش آموزی که هزینه‌ای بالغ بر 50میلیون تومان صرف تعمیرات و تجهیزات آن شده است، افتتاح گردید.
در پایان مراسم کلنگ زنی و افتتاحیه، جلسه‌ای در دبیرستان محدثه برگزار شد. در ابتدای جلسه مهندس عبیدی مدیر آموزش و پرورش شهرستان کوار، ضمن اشاره به مسائل و مشکلات آموزش و پرورش، از جمله این مسائل را رشد جمعیت دانش آموزی خصوصاً در دوره ابتدایی دانست و بر این امر تأکید کرد که بخشی از رشد جمعیت دانش آموزی مربوط به اتباع خارجی می‌باشد که برای حل این مشکل تدابیری از جمله دو شیفت کردن مدارس اندیشیده شده و سعی شده است بخش دیگری از آن توسط مدارس غیردولتی برطرف شود.
وی با اشاره به مدارس خیرسازی که در دست ساخت می‌باشد، گفت: اقدامات خاصی برای افزایش فضای آموزشی در شهرستان انجام شده است. از جمله اقدامات صورت گرفته در آموزش و پرورش شهرستان تکمیل و افتتاح 3آموزشگاه، ساخت 9نماز خانه و 14کلاس درس خیرساز به صورت طرح‌های تکمیلی، تحویل 3قطعه زمین از شهرداری، شورای شهر و تعاون مسکن فرهنگیان، تفکیک هنرستان‌های فنی و کاردانش، راه اندازی مرکز رفع مشکلات ویژه یادگیری و راه اندازی پژوهش‌سرای دانش آموزی می‌باشد. عبیدی پس از بیان اقدامات صورت‌گرفته مواردی از قبیل نبود فضای کافی مدرسه و کلاس درس، استخر و کلاس ورزشی، اردوگاه دانش آموزی، مرکز آموزشی رفاهی و درمانگاه فرهنگیان را جزو کمبودهای آموزش و پرورش شهرستان برشمرد.
 در ادامه مهندس نیک اقبال، طی سخنانی بیان کرد: یکی از دغدغه‌های اینجانب همین مشکلات است که درخور کشور ما نمی‌باشد. اگر همین خیران نبودند ما با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو می‌شدیم. باید سعی کنیم اعتماد خیران را جلب کنیم و از آنان سلب اعتماد نشود. ما هرچه از خیران بگوییم کم گفته ایم. فقط می‌توانیم بگوییم که دست آنان را می‌بوسیم. در پایان امام جمعه و معاون فرماندار شهرستان از همه مسئولان و خیران شرکت کننده در مراسم افتتاحیه و کلنگ زنی تقدیر و تشکر کردند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی