[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۴
  • دوره جدید

گردهمایی تشکل‌های مردم‌نهاد زیست‌محیطی فارس، روزنامه شیراز نوین

فارس: روستای پاقلات بخش اشکنان شهرستان لامرد دیروز میزبان تشکل‌های مردم‌نهاد زیست‌محیطی استان فارس بود.
مدیرکل دفتر آموزش و مشارکت مردمی سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور بعدازظهر دیروز در جمع تشکل‌های مردم‌نهاد زیست‌محیطی استان فارس اظهار داشت: فارس یکی از استان‌های برخوردار از زیست‌گاه‌های طبیعی است که مردم آن بیشترین همکاری را با سازمان‌های مردم‌نهاد در امور زیست‌محیطی دارند.
محمد درویش با اشاره به حضور مردم در عرصه‌های حفاظت از محیط‌زیست افزود: نگهداری و حفاظت از گونه‌های مختلف زیست‌محیطی و جلوگیری از سوءاستفاده افراد فرصت‌طلب، تنها با مشارکت مردمی و گروه‌های مردم‌نهاد امکان‌پذیر می‌شود و فارس در این زمینه یکی از استان‌های پیشتاز است.
وی با اشاره به توانمندی یکی از سازمان‌های مردم‌نهاد در جنوب کشور گفت: تشکل مردمی سبزگستران روستای پاقلات در بخش اشکنان شهرستان لامرد پس از منطقه دیزبادبالا در خراسان جنوبی، یکی از تشکل‌های فعال کشور در استان فارس است که توانسته منطقه‌ای به وسعت 2هزار و 700هکتار را برای زیست انواع پرندگان و گونه‌های نادر حیوانی حفاظت کند.
مشاور رئیس سازمان محیط‌زیست کشور همچنین بیان داشت: تشکل مردم‌نهاد سبزگستران پاقلات در چند سال گذشته توانسته با همکاری مردم تمام شکارچیان این منطقه را قانع کند تا دست از شکار پرندگان بردارند که موفقیتی ارزشمند برای استان فارس است.
در ادامه فرماندار لامرد با اشاره به آمادگی دولت برای حمایت از سازمان‌های مردمی اظهار کرد: رسالت دولت توانمندسازی تشکل‌های مردم‌نهاد بوده که برای دست‌یابی به این مهم، اعتبارات مناسبی را برای سمن‌های رسمی پیش‌بینی کرده است.
عبدالله حسینی همچنین با تقدیر از تشکل‌های مردمی استان فارس از میزبانی انجمن مردمی سبزگستران پاقلات در این روستا تقدیر کرد.
در این مراسم همچنین حجت‌الاسلام علی صفری امام‌جمعه اشکنان و حجت‌الاسلام محمدامین غفاری رئیس دادگستری شهرستان لامرد نیز سخنرانی کردند.
این مراسم در سالن اجتماعات آموزشگاه نیایش روستای پاقلات برگزار شد و بخشدار اشکنان و جمعی از حامیان محیط‌زیست و تشکل‌های مردمی از شهرستان‌های استان فارس حضور داشتند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی