[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۹
  • دوره جدید

تحریم «ظریف» به انزوای آمریکا منتهی می‌شود، روزنامه شیراز نوین

نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تأکید کرد از جمله نتایج تحریم وزیر امور خارجه کشور انزوای سیاسی بیشتر آمریکایی‌ها است.
محمدجواد جمالی نوبندگانی عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تحریم محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه کشور از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا، گفت: تحریم آقای ظریف اوج ناپختگی سیاسی ترامپ و حلقه افراطی اطراف او است، این تحریم عدم انسجام و از هم گسیختگی سیاست خارجی آمریکا را نشان می‌دهد.
نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با انتقاد از شعارهای تو خالی آمریکا، اظهارداشت: تحریم وزیرخارجه یک کشور نشان می‌دهد که شعار دموکراسی و آزادی بیان غربی‌ها به خصوص آمریکایی‌ها توخالی است و زمانی که باطن‌شان هویدا می‌شود از خودشان دیکتاتورتر درجهان پیدا نمی‌شود.
نماینده مردم فسا در مجلس دهم شورای اسلامی ‌با بیان این‌که با اشاره به تلاش آمریکا برای مذاکره با ایران، تأکید کرد: بحث مذاکره با جمهوری اسلامی‌ادعای کاملاً گمراه‌کننده، فریبنده و برای تفرقه‌افکنی در بین جامعه و جناح‌‌های‌ سیاسی ایران طراحی شده بود، طرح مذاکره هم‌زمان با تحریم بلندپایه‌ترین مسئول دیپلماسی جمهوری اسلامی ‌هم‌خوانی ندارد، که ذات و جوهره سیاست‌مداران آمریکایی‌ها نشان می‌دهد.
وی با تأکید براین‌که تحریم ظریف به انزوای آمریکا منجر می‌شود، عنوان کرد: از جمله نتایج این تحریم می‌تواند انزوای بیشتر سیاسی آمریکایی‌ها که از چند وقت قبل شروع شده، باشد، پیش از این دیده‌ایم که آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل و  شورای حکام سازمان بین‌المللی انرژی اتمی‌تنها مانده و اکنون نزدیک‌ترین کشورهای همراه با آمریکا نمی‌توانند از این تصمیم دفاع کنند، جمهوری اسلامی ‌در این موضوع می‌تواند برنده باشد.
جمالی نوبندگانی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان این‌که  آمریکا کسانی را تحریم می‌کند که هیچ دارایی در این کشور ندارند، اظهار داشت: این تحریم بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد و شوآفی از سوی آمریکایی‌هاست البته در گذشته به نوع دیگری مسئولان کشور را در برخی مسائل تحریم کردند اما جامعه بین‌الملل آن را نپذیرفت و به آن اعتنایی نکرد.
این نماینده مجلس گفت: اتحادیه اروپا که نزدیک‌ترین بلوک به آمریکایی‌ها است که به طور رسمی‌تحریم وزیرخارجه ایران را رد کرد و سایر کشورها هم مطمئنا توجهی به این مسائل نخواهد کرد.
نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تأکید کرد: در واقع این تحریم نشان‌دهنده آن است که دیپلماسی ایران فعال بوده، در دیپلماسی ایران حقانیتی وجود دارد که آمریکایی‌ها خوف دارند این حقانیت به گوش مردم  و رسانه آمریکا برسد مطئمن باشند با این کار، ایران بیش از گذشته در دید مردم و رسانه‌‌های‌ عمومی ‌دنیا قرار می‌گیرد و بیشتر از قبل آن‌ها را رسوا می‌کنیم تا شعار‌‌های‌  پوچ و  تو خالی ندهند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی