[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

فارغ‌التحصیلان دست به آچار باشند ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس از دانشکده شهید باهنر شیراز بازدید و با رئیس دانشگاه فنی‌و‌حرفه‌ای ‌استان فارس دیدار و گفت‌وگو کرد.
به گزارش روابط عمومی‌دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس، در این دیدار که با بازدید از بخش‌های مختلف دانشکده و دوره آموزشی بدو خدمت هنرآموزان جدیدالاستخدام آموزش و پرورش از استان‌های جنوبی کشور همراه بود و دکترکیانی مشاور آموزشی رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای‌کشور نیز حضور داشت، دکتر محمدجامعی رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای ‌استان فارس به ارائه گزارشی از فعالیت‌های این دانشگاه پرداخت و اظهارداشت: در حال حاضر دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس دارای 13 دانشکده در شهرستان‌های مختلف استان فارس است.
وی بیان کرد: توجه به آموزش‌های مهارتی و تربیت دانش‌آموختگان آماده ورود به بازار کار از رسالت‌های مهمی ‌است که دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای برعهده دارد.
جامعی با بیان این‌که دانشگاه فنی و حرفه‌ای سالانه پذیرای دانش‌آموزان هنرستانی در دانشکده‌های مختلف این دانشگاه است، افزود: تقویت ارتباط و ایجاد تعامل این دانشگاه و آموزش و پرورش می‌تواند در آشنایی دانش‌آموزان با مراکز دانشگاه و همچنین موفقیت بیشتر آنان تأثیرگذار باشد.
وی به اهمیت آموزش‌‌های‌ مهارتی اشاره کرد و گفت: آموزش‌‌های‌  مهارتی باید از دوران دبستان به دانش‌آموزان آموزش داده شود به طوری که پس از فارغ‌التحصیلی در دانشگاه بتوانند به عنوان یک فرد فنی و متخصص وارد عرصه کار شوند.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای ‌استان فارس با بیان این‌که خروجی فارغ‌التحصیلان آموزش و پرورش ورودی دانشکده‌‌های‌ فنی‌وحرفه‌ای‌ است، گفت:  آموزش هنرآموزان هنرستان‌ها توسط دانشگاه فنی وحرفه‌ای است می‌تواند ارتقاء کیفیت را هم در هم آموزش و پرورش و هم در دانشگاه فنی و حرفه‌ای‌ به همراه داشته‌باشد.
جامعی به ظرفیت‌‌های‌ رفاهی موجود در دانشگاه فنی و حرفه‌ای‌ و همچنین آموزش و پرورش فارس اشاره کرد و افزود: در این زمینه نیز آماده انعقاد تفاهم‌نامه همکاری برای ارائه خدمات مطلوب به کارکنان و برگزاری برنامه‌‌های‌ مختلف در سطح استانی و ملی هستیم.
رئیس دانشکده شهید باهنر شیراز در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری دوره آموزشی بدو خدمت هنرآموزان جدیدالاستخدام آموزش و پرورش از استان‌‌های‌ جنوبی کشور در این دانشکده اشاره کرد و افزود: در این دوره آموزشی که از 15 تیر98 آغاز شده و تا 12 مرداد 98 ادامه دارد، 300 نفر از هنرآموزان خواهر و برادرجدیدالاستخدام آموزش و پرورش از استان‌‌های‌ فارس، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، خوزستان، یزد و کرمان در 10 رشته از جمله کامپیوتر، کودکیاری، کار و فن‌آوری، ساختمان، حسابداری، طراحی دوخت، معماری، گرافیک، الکتروتکنیک و مکانیک خودرو آموزش‌‌های‌ لازم را فرا می‌گیرند.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای ‌استان فارس خاطرنشان کرد: در این دوره آموزشی، خدمات مختلف رفاهی از جمله خوابگاه و سلف سرویس نیز به شرکت‌کنندگان ارائه داده است.
جنس کاری که در آموزش و پرورش و دانشگاه فنی و حرفه‌ای صورت می‌گیرد، یکی است
مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس نیز با قدردانی از میزبانی خوب دانشگاه فنی و حرفه‌ای ‌استان فارس در برگزاری دوره آموزشی نیروهای جدیدالاستخدام آموزش و پرورش، اظهار داشت: با امکانات خوب کارگاهی که در دانشکده شهید باهنر شیراز وجود دارد بدون شک نیروهای جدید آموزش و پرورش با آمادگی بیشتر سرکلاس‌‌های‌ درس حاضر می‌شوند.
علی عسکر نجفی بیان کرد: جنس کاری که در آموزش و پرورش و دانشگاه فنی و حرفه‌ای صورت می‌گیرد، یکی است و این دو دستگاه می‌توانند در عرصه‌‌های‌ مختلف ارتباط و تعامل بیشتری داشته‌باشند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس بیان کرد: آموزش در بخش‌‌های‌  فنی و حرفه‌ای و کاردانش جز اولویت‌ها و راهبردهای اساسی آموزش‌وپرورش است به طوری که در سال 98، هفت میلیارد تومان تجیهزات خریداری و به امکانات موجود در هنرستان‌ها اضافه شد.
نجفی افزود: سیاست دیگر آموزش و پرورش، تجاری کردن تولیدات دانش‌آموزان هنرستانی است به طوری که حاصل کار آنان در بازار عرضه شود تا به یک خود اتکایی و درآمدزایی برسند. 
وی با تأکید بر این‌که باید نگرش جامعه را به سمت آموزش‌‌های‌ مهارتی تغییر داد، بیان کرد: این مهم باید از خانواده‌ها آغاز شود و آموزش‌وپرورش آماده است با همکاری دانشگاه فنی و حرفه‌ای ‌بیش از پیش در این زمینه فرهنگ‌سازی کند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس ضمن اعلام آمادگی برای تعامل و همکاری بیشتر با دانشگاه فنی وحرفه‌ای ‌استان فارس گفت: این هم‌افزایی می‌تواند در بخش‌‌های‌ مختلف اتفاق افتد و بیش از پیش دانش‌آموزان و دانشجویان آچار به دست را تربیت کرده و تحویل جامعه دهیم.  نجفی همچنین به برگزاری جلسه‌‌های‌ شورای مهارت استان فارس اشاره کرد و گفت: این جلسه توسط استانداری فارس برگزار می‌شود و فرصت مناسبی برای بهره‌گیری از تجربیات یکدیگر در عرصه‌‌های‌ مختلف مهارتی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی