[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۷
  • دوره جدید

هتل آسمان درآتش سوخت ، روزنامه شیراز نوین

روز گذشته هتل آسمان شیراز واقع در خیابان رودکی دچار حریق شد، بلافاصله پس از وقوع حادثه، نیروها و تجهیزات آتش‌نشانی با حضور در محل حادثه سعی در مهار حریق و نجات جان کارگران این هتل کردند.
رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز اعلام کرد: بیش از 70 نفر نیروی عملیاتی آتش‌نشان، تانکرهای‌آبرسان، خودروهای تخصصی امداد و نجات و اطفای حریق در محل حادثه آتش‌سوزی هتل آسمان حضور داشتند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، محمدهادی قانع گفت: آتش‌نشانان شیفت استراحت نیز به محل حادثه فرا خوانده شده‌اند تا بتوانیم با تعویض شیفت از نیروهای پرتوان و تازه نفس استفاده کنیم.
قانع اضافه کرد: شهردار شیراز، قائم مقام شهردار و کمیته فنی شهرداری شیراز نیز در محل آتش‌سوزی حضور پیدا کردند و اقدامات اولیه در خصوص پایداری سازه در حال انجام است، بدین‌منظور از سه نقطه سازه فلزی هتل آسمان در حال خنک سازی می‌باشد و کمیته فنی از معاونت فنی و عمرانی شهرداری شیراز در حال بررسی پایداری سازه این هتل هستند تا در صورت نیاز اقدام به تخلیه ساختمان‌‌های‌ اطراف کنیم.
وی خاطرنشان کرد: با رسیدن مأموران آتش‌نشانی به این محل مشخص شد که ۳۰ نفر کارگر ساختمانی به دلیل شدت دود در طبقات بالایی گرفتار شدند. به منظور نجات جان کارگران و اطفای آتش‌سوزی، آتش‌نشانان به پنج اکیپ تقسیم شدند که 3 اکیپ اقدام به اطفای حریق در طبقات منفی کردند چون منشاء اصلی حریق در طبقه 2- بود به علت دپوی تشک‌ها و دو اکیپ تخصصی تیم کوهستان به طبقات بالا برای نجات جان کارگران رفتند.
رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز گفت: آتش‌نشانان در مرحله اول توانستند کلیه کارگران را به پشت‌بام انتقال دهند، در مرحله دوم با کمتر شدن شعله‌ها و کنترل حریق تمامی‌کارگران را به خارج از ساختمان در حال آتش‌سوزی بردند و کارگران حاضر در محل حادثه را نجات دادند.
قانع با بیان این‌که اگر سازمان آتش‌نشانی با اقدام سریع در محل حادثه حضور پیدا نمی‌کرد قطعاً حادثه دلخراشی پیش می‌آمد، افزود: هم اکنون آتش‌نشانان در حال لکه‌گیری آتش هستند چون این آتش‌سوزی به علت سوختن فوم ایجاد شده و گستردگی زیادی دارد. طی ساعات آینده نیز عملیات مهار آتش و اطفای حریق ادامه دارد.
رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز در خصوص حادثه آتش‌سوزی هتل آسمان افزود: حوالی ساعت 11:05 روز گذشته طی تماس تلفنی با مرکز فرماندهی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی (سامانه ۱۲۵)، مأموران آتش‌نشانی از بروز آتش‌سوزی در خیابان رودکی و هتل آسمان مطلع شدند. با اعلام این گزارش، آتش‌نشانان سریعاً از پنج ایستگاه عملیاتی به موقعیت حادثه اعزام شدند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی