[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۶
  • دوره جدید

راه‌اند‌ازی محور غذا، سبب حیات دوباره‌ بوستان آزادی می‌شود، روزنامه شیراز نوین

رییس کمیسیون گردشگری و زیارت شورای اسلامی‌شهر شیراز گفت: در راستای تجدید حیات شهری، طرح باز زنده‌سازی بوستان آزادی با راه‌اند‌ازی محور غذا در خیابان مشکین فام و حاشیه جنوبی بوستان آزادی اجرایی خواهد شد. به گزارش روابط عمومی ‌و امور بین‌الملل شورای اسلامی‌شهر شیراز، «سولماز دهقانی» گفت: طرح ایجاد محور غذا در خیابان مشکین‌فام در مجاورت بوستان ازادی در کمیسیون بررسی شد.
رییس کمیسیون گردشگری و زیارت شورای اسلامی‌شهر شیراز باز زنده‌سازی بوستان آزادی را یکی از پروژه‌‌های‌  تجدید حیات شهری برشمرد و افزود: مطالعات این طرح در سال 97 در قالب محور غذا آغاز شده است.
وی هدف عمده این پروژه را بر پایه خاطره جمعی، تجدید سرزندگی و حیات این بوستان به عنوان فضای فراغتی شهروندان دانست و ادامه داد: مطالعات فاز یک و دو این پروژه توسط اداره مطالعات طراحی شهری شهرداری شیراز انجام و مورد تأیید شورای ترافیک استان قرار گرفته است.
عضو هیئت رییسه شورای اسلامی‌شهر شیراز گفت: پروژه خیابان غذا در خیابان مشکین فام و حاشیه‌جنوبی بوستان آزادی شامل بهسازی مسیر، لبه‌ها، مبلمان شهری و استقرار غرفه‌هایی برای ارائه انواع خوراک و غذا به شهروندان خواهد بود.
دهقانی با بیان این‌که شهرها سرشار از خاطراتی هستند که در ذهن ساکنان جایگاهی ماندنی دارد، تصریح کرد: برخی خاطرات فردی‌ یا جمعی‌اند‌ و گاهی می‌تواند در میان همه شهروندان خاطراتی مشترک نیز وجود داشته‌باشد که پیوندی ناگسستنی با هویت جمعی افراد و هویت مکانی شهرها پیدا کند.
این درحالیست که دردنیای مدرن برخی از این مکان‌های خاطره انگیز دچار دگرگونی و بی‌اعتنایی شده‌اند‌ که در شیراز نمونه‌های آن فراوان به چشم می‌خورد 
عضو هیئت رییسه شورای اسلامی‌شهر شیراز گفت: پروژه‌ خیابان غذا سبب باز زنده‌سازی خاطرات جمعی شهروندان از بوستان آزادی خواهد شد.
وی ارتقای حس مکان را از کارکردهای خاطرات جمعی برشمرد و افزود: ارتقای حس مکان که از سرمایه‌‌های‌  فرهنگی شهر محسوب می‌شود، نقش مهمی‌در جذب گردشگران و توسعه گردشگری ایفا می‌کند، از این رو خاطرات جمعی در بعد مدیریتی نیز می‌توانند پیشبرد پروژه‌‌های‌  باز زنده‌سازی شهری را آسان‌تر کند.
دهقانی با بیان این‌که طرح راه‌اند‌ازی خیابان غذا که با رویکرد تجدید حیات بوستان آزادی، تقویت خاطرات جمعی و جلب مشارکت شهروندان ارائه‌ شده است، ادامه داد: دگرگونی چهره‌ بخشی از بوستان آزادی از فضای بی‌روح به فضایی جاذب و امن برای شهروندان و گردشگران را می‌توان از دستاوردهای مهم این پروژه برشمرد که کمیسیون گردشگری و زیارت شورای شهر به جد در حال پیگیری تحقق آن است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی