[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

سالیان سال است تیم‌های شیرازی فقط برای نیفتادن تلاش می‌کنند، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: تیم فوتسال ارژن شیراز، در چهارمین دیدار خانگی خود در مسابقات این فصل، سومین شکست خانگی را تجربه کرد! اتفاقی بد برای این تیم و هواداران پرشورش که می‌تواند موجب نگرانی همه علاقه‌مندان به ورزش شیراز شود. اما نحوه بازی ارژنی‌ها روند رو به رشد این تیم را نشان می‌داد. ارژن که در هفته چهارم اولین پیروزی را به دست آورده بود و هفته قبل هم در کرمانشاه یک مساوی کسب کرده بود، در مقابل گیتی‌پسند شاید با نتیجه به ظاهر سنگینی شکست خورد؛ اما در نوع بازی بر حریف برتری محسوسی داشت. 
ارژن در نیمه اول چندین موقعیت طلایی را از دست داد. ضربه فخری در مصاف تک به تک از بالای دروازه به بیرون رفت، شوت نوک پای رضا جوانبخت به تیر عمودی برخورد کرد، پنالتی نقطه دوم محمد زارعی را دروازه‌بان ملی‌پوش حریف گرفت و البته خطای پنالتی روی حمید قهرمانی از چشم داور پنهان ماند. در طرف مقابل، دو بار توپ بازیکنان این تیم لو رفت و بازیکنان باتجربه حریف، به سختی میزبان را تنبیه کردند.
حمیدرضا کمالی، سرمربی تیم ارژن شیراز در این باره به شیرازنوین گفت: می‌دانستیم بازی سختی داریم؛ چون گیتی‌پسند چندین بازیکن ملی‌پوش و باتجربه دارد. من به بچه‌ها گفته بودم که حواسشان به تجربه حریف باشد. طبق آماری که خود شما ارائه دادید، مشخص است که روند بازی به چه شکل بوده. مشخص بود که وضعیت ما نسبت به حریف خیلی بهتر بود.
در آماری که ما پس از پایان بازی ارائه دادیم، ارژنی‌ها در ایجاد حملات 33 بر 23 بر حریف خود برتری داشتند. در ایجاد موقعیت‌های گل‌زنی ارژن برتری 22 بر 16 بر حریف خود داشت که در این میان 11 موقعیت ارژن جزو موقعیت‌های بسیار خطرناک به شمار می‌رفت که این مورد برای گیتی‌پسند در عدد 9 خلاصه می‌شد. بنابراین برتری ارژنی‌ها مشهود بود.
کمالی ادامه می‌دهد: شما ببینید ما چگونه گل می‌خوریم. روی گل اول، ما در حمله بودیم و می‌توانستیم گل بزنیم اما بچه‌ها بی‌تجربگی کردند، توپ لو رفت و وارد دروازه ما شد. روی گل دوم هم دقیقاً همین اتفاق افتاد، با این تفاوت که داور هم اشتباه فاحشی کرد و خطای بازیکن حریف را اعلام نکرد. در واقع خطایی که ششمین خطای حریف بود و باید پنالتی نقطه دوم را نصیب ما می‌کرد، با اشتباه داور به گل دوم حریف منجر شد! داور در این صحنه با ترس عمل کرد و در نتیجه بازی تأثیر گذاشت. ضمن اینکه همین داور وقتی بازی صفر صفر بود، یک پنالتی روی حمید قهرمانی را اعلام نکرد. علاوه بر این، موقعیت‌های زیادی را در اوایل بازی به دست آوردیم که همگی را پشت سر هم از دست دادیم. آن هم مقابل گیتی‌پسندی که موقعیت از دست دادن در برابرش مساوی‌ست با تنبیه شدن.
سرمربی ارژن شیراز در خصوص روند نیمه دوم بازی گفت: در نیمه دوم هم باز هم همان‌طور که آمار می‌گوید، بازی کاملاً در اختیار ما بود؛ اما هم سپهر محمدی روز خوبی داشت و هم سایر بازیکنان حریف باتجربه‌تر بازی کردند و توانستند ضمن کنترل نتیجه، در دقایق بعدی روی پاورپلی ما گل‌های بعدی را هم بزنند که البته این دیگر یک چیز طبیعی بود. اما در مجموع این ما بودیم که بازی بهتری ارائه دادیم و نتیجه‌ای که گرفتیم باب میلمان نبود. شما نگاهی به ترکیب رقیب بیندازید. دروازه‌بانش گلر اصلی تیم ملی است، حمید احمدی عقب گیر فیکس تیم ملی است، سعید احمدعباسی یکی از بهترین بازیکنان لیگ است که در این بازی به خوبی توسط بچه‌های ما کنترل شد.  علاوه بر اینها، حریف از نظر اردوی آماده‌سازی پیش‌فصل وضعیتش با ما قابل مقایسه نیست. آنها یک ماه زودتر بسته شدند و در کیش اردو زدند. در نقل و انتقالات هم موفق عمل کردند؛ اما ما متأسفانه نتوانستیم در این موارد خوب عمل کنیم.
کمالی به نکته دیگری در مورد خطاهای انجام شده در این بازی اشاره می‌کند و می‌گوید: تیم جوان ما در مقابل این مهره‌های ملی‌پوش حریف، در طول 40 دقیقه فقط یک خطا انجام داد؛ اما حریف در هر دو نیمه محدودیت خطای تیمی‌اش به پایان رسید و حتی یک پنالتی نقطه دوم هم به ما داد که نتوانستیم استفاده کنیم. (آمار خطاهای انجام شده در پایان بازی 11 در برابر 1 بود)
سرمربی تیم فوتسال لبنیات ارژن شیراز در پایان در خصوص تماشاگران تیمش گفت: به جز عده‌ای معدود که مشخص است از کجا خط می‌گیرند، فکر می‌کنم بیش از 90درصد تماشاگران از بازی تیم راضی بوده باشند. جا دارد از طرف خودم از تمام این تماشاگران تشکر کنم. ای کاش شرایط طوری بود که ما می‌توانستیم آماده‌سازی بهتری داشته باشیم تا بتوانیم این تماشاگران را بیشتر راضی و خوشحال کنیم؛ اما متأسفانه در شیراز مشکلات زیادی برای همه تیم‌ها وجود دارد. اصلاً مختص ارژن نیست و سالیان سال است که تیم‌های ما فقط برای نیفتادن و صرفاً حضور در لیگ تلاش می‌کنند. در تمامی ‌رده‌ها. فقط حضور مهم است و دیگر هیچ. تماشاگران هم باید بدانند تا وقتی وضعیت چنین است، ظرفیت ما همین است و نباید انتظار بیشتری داشته باشند. من روزهای خوبی را برای آینده ارژن پیش‌بینی نمی‌کنم. امیدوارم کمک کنند بتوانیم تیم را تقویت کنیم، تا دیر نشده!

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی