[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۷
  • دوره جدید

«عملیات بازار باز» در آستانه راه‌اندازی است، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل فرابورس با اشاره به راه‌اندازی عملیات بازار باز، گفت: عملیات بازار باز به توسعه ابزاهای بازار محور سیاست‌‌های‌ پولی کمک می‌کند؛ این بازار که به زودی رونمایی می‌شود کاملاً هدفمند و پیشگیرانه در بازار بدهی و صکوک ورود خواهد کرد و نرخ کف و سقف سود را در بلند مدت و کوتاه مدت تعیین می‌کند.
به گزارش ایسنا  به مناسبت انتقال نماد فرابورس به بازار اول برگزار شد و طبق اعلام ۲۰ مرداد ماه نماد فرابورس ایران در بازار اول گشایش خواهد یافت.
محمد حسن ابراهیمی‌سرو اولیا- رئیس هیئت مدیره فرابورس ایران- در این نشست با اشاره به فعالیت‌‌های‌  فرابورس ایران، گفت: فرابورس کار خود را با یک بازار شروع کرد اما الان در ۹ بازار فعالیت می‌کند. شرکت فرابورس ایران عضو فدراسیون بورس‌های آسیایی و اروپایی است. خوشبختانه از نظر عملکرد سهام هم بازده خوبی داشته‌است. از نظر ابزارهایی که در فرابورس داریم سعی کردیم پا به پای شرکت‌‌های‌  برتر دنیا فعالیت کنیم. در ادامه نشست امیر هامونی- مدیرعامل فرابورس ایران-  گفت:  در اوایل شکل‌گیری فرابورس با ۸۰۰ میلیون تومان معاملات روزانه شروع کردیم الان ارزش معاملات روزانه ما به طور میانگین ۵۰۰ میلیارد تومان است و ارزش بازار فرابورس به ۳۵۰ هزار میلیارد تومان رسیدیم. وی افزود: در ۱۰ سال گذشته فرابورس ایران ۴۰۶ هزار میلیارد تومان انواع اوراق بهادار را معامله کرد حجم معاملات این ده سال ۷۳۱ مورقه بهادار طی این مدت است ۷۷ میلیون دفعه معامله داشتیم و تعداد روزهای معاملاتی هم ۲۳۹۳ روز بود. شاخص کل فرابورس نسبت به ابتدای سال رشد ۵۰ درصدی را داشتیم. هامونی ادامه داد: در سال ۱۳۹۷، ۴۲ هزارمیلیارد تومان تأمین مالی کرده‌ایم. این تأمین مالی به بنگاه‌ها، دولت و اشخاصی بوده که می‌خواستند وام مسکن بگیرند. یعنی ما دولت، بنگاه و خانوار را تأمین مالی کرده‌ایم. برای میکرو فاینسس یا تأمین مالی خرد برای خانوار سال گذشته ۷۳۰۰میلیارد تومان از طریق تسه تأمین مالی شد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی