[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۷
  • دوره جدید

توسعه صنایع تبدیلی غذایی زمینه استفاده ازمزیت‌های نسبی استان را فراهم می‌کند ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی‌پگاه فارس، دکتر عنایت الله رحیمی ‌در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که پس از بازدید از مجموعه تولیدی پگاه فارس در مکان این کارخانه برگزار شد، با اشاره به این‌که سال‌جاری از سوی رهبر معظم‌انقلاب با عنوان رونق تولید نام‌گذاری شده است، افزود: از ابتدای سال۹۸ تلاش کرده‌ایم شعار رونق تولید تنها در کلام و یا سربرگ ادارات متوقف نشود بلکه با عملیاتی شدن‌ آن شاهد حرکتی رو به جلو در زمینه تولید، اشتغال و سرمایه‌گذاری در استان باشیم.
وی با بیان این‌که مجموعه‌های اقتصادی برنامه‌‌های‌ عملیاتی را تهیه کرده و به حوزه اقتصادی استانداری ارائه داده‌اند،‌ عنوان کرد: براین مبنا تلاش‌شده در قالب یک چارچوب عملیاتی به این برنامه‌ها بپردازیم که سرکشی از کارخانه‌ها و کارگاه‌ها و بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی در همین راستا قابل تعریف است.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به این‌که صنایع تبدیلی غذایی زمینه بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و مزیت‌‌های‌  نسبی استان را فراهم می‌کند؛ کشاورزی و دامداری و دامپروری را از جمله این مزیت‌ها به ویژه در حوزه مرکزی استان برشمرد و عنوان کرد: تجربه طولانی و اقلیم مناسب دامپروری در این مناطق، این فعالیت اقتصادی را به ظرفیتی برای استان تبدیل کرده، از این رو وجود صنایعی که تولیدات دامی‌ را فرآوری و به‌ بازار عرضه کند از ضروریات است.
وی بیان کرد: وجود صنایع تبدیلی در استان موجب استفاده از ظرفیت‌های استانی می‌گردد و این صنایع تبدیلی و تحولاتی که در طول زمان ایجاد شده زمینه خرید محصولات اولیه از تولیدکنندگان پایه یا همان دامداران و دامپروران را فراهم و ارزش افزوده خوبی را نصیب استان کرده است.
دکتر رحیمی ‌وجود زنجیره تولید و ارتباط  تولیدکننده، کارخانه، توزیع‌کننده و مصرف‌کننده را امری مهم در ایجاد اشتغال برشمرد.
استاندار فارس عنوان کرد: یکی از رسالت‌هایی که امسال در نظر گرفته‌ایم این است که بنگاه‌های اقتصادی فعال را برای استمرار فعالیت حمایت کنیم، واحدهای نیمه‌فعال را به سمت فعال شدن ببریم و واحدهای تعطیل یا واحدهایی که توسط بانک‌ها تملک شده‌اند را به متقاضیان و ذی‌حقان برگردانیم.
وی ادامه داد: مجموعه پگاه از مجموعه‌‌های‌ فعال وخوشنام است که در چارچوب این استراتژی به عنوان مجموعه تولیدی فعال مورد حمایت قرار می‌گیرد.
دکتر رحیمی ‌از متولیان مجموعه تولیدی پگاه فارس خواست  که به سمتی حرکت کنند که‌ ذائقه مصرف‌کننده را بهتر از گذشته بشناسند.
وی با بیان این‌که توجه به فضای رقابت در بازار فروش محصولات، لازمه حرکت پرشتاب مجموعه‌‌های‌ تولیدی است، بر لزوم توجه به بازارهای منطقه‌ای‌ و بین‌المللی تأکید کرد.
توجه برندسازی، ایجاد اعتماد در خریداران و افزایش بازار صادراتی از دیگر مواردی بود که استاندار فارس به عنوان‌ توصیه به متولیان این مجموعه تولیدی مطرح کرد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به درخواست مجموعه پگاه برای توسعه فیزیکی و کالبدی کارخانه و همچنین تأمین سرمایه درگردش از پیگیری این مطالبات توسط تیم اقتصادی استانداری خبر داد و تأکید کرد:  در مورد تسهیلات در گردش با توجه به قانون بودجه از طریق تبصره ۱۸ این قانون پیگیری خواهد شد.
ایشان محصولات پگاه را با توجه به درخشش در نزد مردم و مصرف‌کنندگان یک نام آشنا و قابل اطمینان دانستندکه این اطمینان‌سازی وتلاش در سنوات گذشته که بیش از نیم قرن است به‌درستی انجام شده و به امید خدا و با توجه به تلاش‌های مدیریت و پرسنل زحمتکش این شرکت این روند وپیشرفت ادامه خواهد یافت.
مدیرعامل شرکت شیر پگاه فارس نیز دراین بازدید، ضمن عرض تشکر ازحضور و رهنمودهای استاندارمحترم استان فارس و مدیران ارشد استان، علاوه بر ارایه تاریخچه و دستاوردهای شرکت با توجه به مزین شدن سال جدید به‌نام رونق تولید توسط مقام معظم رهبری، به بیان اهداف و برنامه‌‌های‌ شرکت در سال جدید پرداخته و خواستار همکاری‌‌های‌ بیشتر جهت برطرف کردن چالش موجود در این صنعت شدند.
مهندس باغبان‌باشی، شرکت شیرپگاه فارس را پیشقدم در تولید محصولات سلامت محور، متنوع وجدید براساس ذایقه مشتریان دانسته و موفقیت‌های بی‌شمار این شرکت را مدیون اعتماد مصرف‌کنندگان دانست که همواره با ارایه نقطه‌نظرات خود این مجموعه تولیدی را درتولید هرچه بیشتر محصولات خود راهنمایی کرده‌اند.
وی در پایان از دکترحسینی مدیرعامل صنایع شیر ایران، هیئت‌مدیره ومقامات استانی بالاخص دکتر رحیمی ‌استاندار پرتلاش استان تشکر به عمل آوردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی