[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۰
  • دوره جدید

آتش آسمان سحرگاه دیروز فرونشست، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه خبری 125، در پی بروز آتش‌سوزی در هتل‌آسمان شیراز واقع در خیابان رودکی و تماس‌‌های‌ مکرر شهروندان با سامانه 125، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی شیراز ساعت 11:5 روز شنبه 12 مرداد ماه بیش از 70 آتش‌نشان از شش ایستگاه آتش‌نشانی را به محل حادثه اعزام کرد.
محمدهادی قانع رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز گفت: این آتش‌سوزی از طبقات زیرزمین به علت دپوی غیراصولی و ناایمن هزاران تشک فومی‌آغاز و هر چهار طبقه منفی را در بر گرفته و دود بسیار غلیظی در طبقات فوقانی مشاهده می‌شد.
وی افزود: آتش‌نشانان به سرعت به چند گروه تقسیم شدند و عملیات مهار آتش را آغاز کردند و هم‌زمان گروهی دیگر نیز برای نجات 30 نفر از کارگران که در طبقات در میان دود ناشی از آتش‌سوزی محبوس شده بودند، اقدام کردند و همگی را به پشت‌بام منتقل کردند.
رئیس سازمان آتش‌نشانی با اشاره به در اولویت بودن نجات کارگران، تصریح کرد: آتش‌نشانان با سرعت عمل خود موفق شدند از گسترش آتش‌سوزی و سرایت آن به قسمت‌‌های‌ دیگر جلوگیری کنند و کارگران را به سلامت به بیرون از هتل و محل امن انتقال دهند.
مهندس قانع با اشاره به این مطلب که در این محل ۴ طبقه منفی و زیرزمین وجود دارد، گفت: احتمال ناپایداری این سازه در اثر حرارت زیادی که در بخش زیرزمین آن ایجاد شده بود، می‌رفت که به همین دلیل به سرعت با هماهنگی اعضای مدیریت بحران و حضور آنان در محل دستور تخلیه ساختمان‌‌های‌ اطراف هتل و مسدود شدن کامل خیابان رودکی صادر گردید.
قانع ادامه داد: به دلیل دمای بالا و حرارت شدیدی که در طبقات منفی این هتل وجود داشت، دسترسی به محل شروع آتش‌سوزی که از زیرزمین بود را غیرممکن کرده و مأموران آتش‌نشانی تزریق آب را از ۱۰ مسیر به طبقات منفی هتل آسمان به جهت خنک‌سازی انجام دادند. سرانجام بعد از تلاش‌‌های‌  بی‌وقفه مأموران آتش‌نشانی و شهرداری شیراز حریق در ساعت 1:32 دقیقه بامداد کاملاً اطفا شد. 
همچنین درپی ارسال اخبار تکمیلی از سوی روابط عمومی‌این سازمان، قانع با بیان این‌که در حال حاضر ساختمان آماده تحویل به بخش بررسی توسط مهندسین سازه است، افزود: در ساعات اولیه صبح دیروز شورای مدیریت بحران شهرستان شیراز برگزار و مقرر شد که مهندسان سازه با همکار سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس نسبت به بررسی‌های داخلی این ساختمان اقدام کنند. 
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز ادامه داد: ساعت 12 ظهر دیروز نیز شورای تأمین شهرستان شیراز تشکیل و در این جلسه ضمن ارائه گزارش سازمان متبوع، تصمیم نهایی مبنی بر بازگشایی خیابان رودکی اعلام خواهد شد. قانع مجدداً تصریح کرد که مرحله لکه‌گیری در هتل نیمه‌کاره آسمان به اتمام رسیده و آماده واگذاری به مهندسین سازه و نهایتاً آماده تحویل به پیمانکار برای مقاوم‌سازی ساختمان خواهدبود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی