[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۶
  • دوره جدید

شیراز؛ میزبان سومین مدرسه تابستانی کشوری یادگیری الکترونیکی، روزنامه شیراز نوین

توسعه آموزش مجازی و یادگیری الکترونیکی از مقوله‌‌هایی است که در سال‌‌های‌ گذشته با گسترش و تأثیرگذاری روزافزون بر فرآیندهای تدریس و یادگیری مورد توجه قرار گرفته است. 
به گزارش روابط عمومی‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در آیین آغاز به کار سومین مدرسه تابستانی کشوری یادگیری الکترونیکی گفت: موضوع تکنولوژی آموزشی از زمان شروع آموزش‌ها و پخش فیلم‌‌های‌ آموزشی در مدارس آغاز شده و در سال‌‌های‌ پس از آن، علاوه بر آموزش دیداری و شنیداری بر موضوع ارتباطات نیز تأکید شد.  دکتر شمس با تأکید بر اهمیت استفاده از آموزش مجازی در دانشگاه‌‌های‌ علوم پزشکی کشور گفت: با توجه به پیشرفت‌ تکنولوژی، موضوع آموزش نیز پیشرفت چشمگیری داشته است و معاونت آموزش وزارت بهداشت بسته‌‌های‌ تحولی در زمینه آموزش را به دانشگاه‌ها ارایه کرده که یکی از این بسته‌‌های‌  تحولی، بسته توسعه آموزش مجازی است؛ در همین راستا مأموریت‌‌هایی به دانشگاه‌ها محول شده و دانشگاه‌‌های‌ بزرگ مانند دانشگاه علوم پزشکی شیراز مأموریت‌‌های‌ ملی دارند و به همین دلیل برنامه‌‌هایی مانند مدرسه‌‌های‌  تابستانی با هدف انتقال تجربیات بین دانشگاه‌‌های‌  مختلف کشور، برگزار می‌شود. رییس دانشکده مجازی و قطب علمی‌آموزش الکترونیکی پیشرفته دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: در سند تحول و توسعه آموزشی دانشگاه‌‌های‌ علوم پزشکی بر توسعه آموزش‌‌های‌ مجازی به عنوان یکی از زیرساخت‌‌های‌  اصلی توسعه آموزش در دانشگاه‌ها تأکید شده است. دکتر «مجیدرضا فرخی» افزود: دانشکده مجازی و قطب علمی‌آموزش الکترونیکی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سال‌‌های‌  ۹۶ و ۹۷ اقدام به برگزاری دو مدرسه تابستانی یادگیری الکترونیکی کرد و تجربه موفق برگزاری این دو مدرسه تابستانی باعث شد تا امسال سومین مدرسه تابستانی یادگیری الکترونیکی برگزار شود.  او هدف از برگزاری این مدرسه تابستانی را آموزش و توانمندسازی دانشجویان علوم پزشکی در زمینه آموزش‌‌های‌ مجازی و یادگیری الکترونیکی و شناسایی استعدادهای برتر دانشجویان در حیطه آموزش‌‌های‌  مجازی و یادگیری الکترونیکی عنوان کرد.
 سومین مدرسه تابستانی کشوری یادگیری الکترونیکی، سیزدهم مرداد در سالن ابوریحان بیرونی، مجتمع فرهنگی رفاهی ولایت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، آغاز شده و تا شانزدهم مرداد ادامه دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی