[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۳
  • دوره جدید

لزوم ایجاد انسجام رسانه‌ای در فارس، روزنامه شیراز نوین

فرمانده سپاه فجر استان فارس اعتقاد دارد که علی‌رغم وجود تکثر رسانه‌ای در این استان، اما شاهد انسجام مناسبی بین رسانه و فعالان و تشکل‌های فعال این عرصه نیستیم لذا ایجاد و تقویت انسجام موضوعی ضروری و او نیز شخصاً حاضر به همکاری است.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، سردارسرتیپ سیدهاشم‌غیاثی، یکشنبه 13 مرداد در جلسه‌ای که به پاسداشت روز خبرنگار در شیراز برگزار شد، ضمن شنیدن سخن بعضی از حاضران در جلسه، تأکید کرد که انجام امور از سر اخلاص زمینه نفوذ در دل‌ها را فراهم خواهد کرد.
او با تأکید براین‌که امروز سپاه و بسیج در تمام عرصه‌ها حرف برای گفتن دارد، گفت: در برخی از عرصه‌ها از صفر تا صد حرف برای گفتن داریم و در بسیاری از جاها هم نقش‌پذیر عمل می‌کنیم.
غیاثی با ابراز تأسف از این‌که انسجام مطلوبی بین اصحاب رسانه در فارس وجود ندارد؛ این امر را یک نقطه ضعف دانست و با یادآوری این‌که واگرایی جدی یکی از دلایل این نبود انسجام است و سپاه آمادگی همکاری در ایجاد انسجام را دارد.
وی با بیان این‌که دشمن امروز دو راهبرد اساسی تحریم اقتصادی و تهاجم فرهنگی را در پیش گرفته است، گفت:‌ باید قدرتمند و قوی باشیم یا اراده دشمن را بپذیریم؟ وظیفه رسانه در شرایط موجود برای قدرتمند شدن نظام چیست؟ غیاثی اضافه کرد: اصحاب رسانه می‌توانند اثربخشی خود را در این حوزه در قالب یک‌ طرح ارائه دهند و اگر این طرح‌ها در قالب انسجام و همگرایی به‌منظور دستیابی به اهداف تعالی نظام است، حتماً وظیفه داریم که به این طرح‌ها کمک کنیم. وی از فعالان حوزه رسانه با هر تفکر و اندیشه‌ای خواست تا در مسیر داشتن رسانه‌هایی در طراز انقلاب حرکت کنند و گفت: در حوزه جنگ سخت خیلی احساس ناامنی نداریم و اقدامات پیشگیرانه مؤثری در این حوزه اجرایی شده است.
فرمانده سپاه فجر فارس با تأکید بر اینکه در حوزه امنیت ملی وظیفه خود می‌دانیم که به دولت و نظام کمک کنیم، از برخی از مسئولان انتقاد کرد و گفت: برخی از مسئولان از جنس روز حادثه نیستند و گاهی اوقات شده است که مجبور می‌شویم مسئولی را به سپاه احضار کرده و وظیفه‌اش را یادآوری کنیم و به آن‌ها بگوییم که در راه انجام وظیفه‌شان به آن‌ها کمک می‌کنیم.
وی بیان کرد: به عنوان سپاه و حفاظ انقلاب اسلامی، رسالت و وظیفه‌مان رصد، اشراف و تحلیل اقدامات دشمنان و همچنین انجام آرایش مناسب و اقدام متناسب است.
غیاثی در عین این نکته را یادآور شد که سپاه هم مانند بقیه جاها در حوزه مسائل مالی مشکل دارد و ادامه داد: البته در کنار آن مدیران موفقی هم در استان داریم که بارها از آن‌ها تقدیر کرده‌ایم ولی برخی در جایگاه خود قرار نگرفته‌اند. غیاثی با یادآوری اینکه بیش از ۵۵ درصد جامعه ما را جوانان تشکیل می‌دهند، این مسئله را یک فرصت دانست که دشمن تلاش می‌کند تا این فرصت را تبدیل به تهدید کند و ادامه داد: سئوال اینجاست که برنامه ما به طور اختصاصی برای جوانان چیست؟ در صورتی که جوانان از مؤلفه‌های قدرتمندی ایران هستند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی