[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۷
  • دوره جدید

خبرنگاران ارتشی در خدمت جامعه هستند، روزنامه شیراز نوین

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌استان فارس در آیین افتتاح محل دائمی ‌نمایشگاه عکس عکاسان خبری استان فارس از آمادگی این اداره کل برای ارائه مجوز نگار خانه به انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری فارس خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی ‌اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌استان فارس، صابر سهرابی در آیین افتتاح محل دائمی ‌نمایشگاه عکس عکاسان خبری استان فارس از آمادگی این اداره کل برای ارائه مجوز به انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری فارس خبر داد و گفت: محل انجمن صنفی قابلیت نگارخانه شدن دارد و پس از ارائه تقاضا از طرف انجمن صنفی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، آمادگی صدور مجوز نگارخانه با هدف کسب درآمد برای انجمن و جمع شدن اصحاب هنر و رسانه در این محل فراهم است. مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌استان فارس، افزود: ایجاد یک نگارخانه در این مکان زمینه ای برای حضور سایر هنرمندان و ایجاد ارتباط بهتر بین اصحاب رسانه و فعالان هنر می‌گردد. سهرابی در ادامه ابراز داشت: با نگاهی به آثار موجود در نمایشگاه انجمن صنفی خبرنگاران به خوبی می‌توان دریافت که عکاسان خبری و اصحاب رسانه ثابت کردند در کنار نگاه خبری نگاه ویژه و هنرمندانه ای به سوژه‌های اجتماعی دارند و با نگاهی که از دریچه دوربین دارند این آثار را ثبت کرده اند. سهرابی همچنین با اشاره به برگزاری مناسب برنامه‌های هفته خبرنگار در نخستین روز این هفته و همچنین برنامه‌های متنوعی که در طول هفته در حال برگزاری است، گفت: امیدوارم ادامه برنامه‌ها نیز به خوبی اجرا شود. مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌فارس در پایان اظهار کرد: اگر مدیران باور کنند حوزه رسانه در کنار مدیران است و از پاسخگویی فرار نکنند و پاسخگو باشند، قطعاً به رشد رسانه‌ها کمک می‌شود.
خبرنگاران ارتشی در خدمت جامعه و قشر تأثیرگذار هستند
مدیر کل اداره ورزش و جوانان فارس نیز در حاشیه این مراسم ضمن تبریک هفته خبرنگار به اصحاب رسانه گفت: از تشکیل انجمن صنفی و یکجا جمع شدن خبرنگاران خرسندیم. حیدرعلی کامیاب با تأکید بر اینکه خبرنگاران ارتشی در خدمت جامعه و قشر تأثیرگذار هستند، ابراز کرد: امروزه در همه حوزه‌ها در دنیا قشر خبرنگاران هستند که بدون ادعا حضور دارند و در حال خدمت هستند و در استان فارس نیز از این لحاظ در حوزه رسانه غنی هستیم. کامیاب با اشاره به اینکه در سال جاری فارس دستخوش حوادثی بود که خبرنگاران با انعکاس واقعیت و با قلم و تصویر خود این لحظات را ثبت کردند و در نهایت مطالبه گری به حقی را به دنبال داشت، تصریح کرد: امروز اگر مردم طالب حقی هستند از رسانه ریشه دارد. وی در ادامه با اشاره به آغاز هفته ازدواج گفت: این هفته، هفته ازدواج است و در این خصوص اداره ورزش و جوانان برنامه ازدواج آسان دارد و در طول سال هم شهرستان‌های مختلف با کمک بهزیستی و شهرداری‌ها برنامه مشاوره قبل، حین و بعد از ازدواج داریم. مدیر کل اداره ورزش و جوانان فارس همچنین از تخصیص وام به جوانان در آستانه ازدواج خبر داد و گفت: در سال ۹۷، مبلغ ۶ میلیارد برای خرید تجهیزات و اشتغال و عیره به جوانان وام ۴ درصد داده ایم و در حوزه خدمات ازدواج هم که قبلاً هر نفر ۱۵ میلیون تومان بود با پیگیری‌های انجام شده دوبرابر و به ۳۰ میلیون تومان به ازای هر نفر افزایش پیدا کرد. کامیاب در پایان ابراز کرد: باید از جوانان حوزه رسانه بیشتر حمایت شود و امیدوارم همه مدیران در جشن‌های مردمی خبرنگاران در روزهای آتی حضور پیدا کنند.
۱۱۰ نفر عضو انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری فارس هستند
دبیر انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری استان فارس نیز در ادامه با اشاره به مردم نهاد بودن انجمن صنفی خبرنگاران گفت: هدف از تشکیل انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری فارس با هدف انسجام و وحدت بین خبرنگاران با استفاده از این ظرفیت است. محمود شبان در ادامه با توجه به افتتاح دائمی ‌نمایشگاه عکس عکاسان خبری فارس در محل انجمن صنفی افزود: هدف از افتتاح این نمایشگاه استفاده از فضای انجمن جهت نمایش و ارائه آثار عکاسان خبری با هدف ایجاد ارتباط با مردم و علاقه مندان به این حوزه است. دبیر انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری فارس با اشاره به جمعیت ۱۱۰ نفری این انجمن گفت: در حال حاضر ۸۵ نفر عضو رسمی ‌و ۲۵ نفر عضو افتخاری انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری فارس هستند. لازم به ذکر است نمایشگاه دائمی‌ عکاسان خبری فارس واقع در دفتر این انجمن در بلوار شهید چمران مجاور پارک پردیسان پذیرای عموم مردم است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی