[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۰
  • دوره جدید

همسایگان هتل آسمان همچنان درخطر هستند، روزنامه شیراز نوین

  محمد شبیری- گروه خبر 
رئیس کمیسیون عمران، حمل ونقل وترافیک شورای اسلامی‌شهر شیراز با اعلام این‌که محله اطراف هتل آسمان شیراز هنوز برای ساکنان منطقه ایمن‌سازی انجام نشده، گفت: تا اطلاع ثانوی ساکنان منطقه از بازگشت به منازل خود، خودداری کنند، زیرا اقدامات ایمن‌سازی هتل انجام نشده و منطقه نا‌ایمن است.
نواب قائدی در گفت وگو با خبرنگار شیراز نوین  با بیان این‌که در همان ساعات اولیه کارگروهی متشکل از کارشناسان شهرداری، دانشگاه شیراز و نظام مهندسی تشکیل شده تا ظریب پایداری طبقات بررسی شود، اظهارداشت: برای احتمال هرگونه تخریب و یاریزش وناامن بودن منطقه تا اعلام نظر قطعی کارشناسان، منطقه مسدود و به ساکنان اعلام شده تا از سکنی در منازل  اطراف هتل خود پرهیز داشته‌باشند.
وی با اشاره به این‌که حرارت بسیار بالای آتش‌سوزی در طبقات زیرین  این هتل به اسکلت صدماتی وارد کرده است، افزود: برای اقدامات پیشگری از هرگونه خطرات احتمال در این نوع ساختمان و یا دیگرساختمان‌های شبیه این سازه دو کارگروه  عمران و حمل ونقل در شورا تشکیل و قرار است با استفاده از نظرات کارشناسان اقدامات پیشگیرانه به دستگاه‌های مربوطه ابلاغ شود.
این عضو شورا مهم‌ترین اولویت را برای رسیدگی به این پرونده را اقدامات ایمن‌سازی برای هتل آسمان شیراز توصیه کرد وگفت: پس از اقدامات پیشگرانه وایمن‌سازی قرار است پرونده هتل آسمان به صورت ویژه در شورا مورد بررسی قرار گیرد و نتیجه آن اطلاع‌رسانی خواهد شد.
قائدی ارتفاع این هتل را 68 متر با 21 تا 23 طبقه اعلام کرد و اظهارداشت: در ابتدای امر این هتل مجوز سه طبقه را دریافت ودر هر دوره مسئولیتی، مجوز آن افزایش یافته که در دوره قبلی مسئولیت شهرداری تعدادی از اطبقات این هتل تخریب شد.
 رئیس کمیسیون  عمران، حمل ونقل وترافیک شورای اسلامی‌شهر شیراز با بیان این‌که  به گفته عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی شیراز در بررسی‌های اولیه  احتمال آسیب جدی به ساختمان هتل در حال ساخت شیراز اندک است، افزود: تغییر شکل‌های احتمالی سازه، کاهش مقاومت آن و میزان پایداری بررسی و در صورت تأیید آسیب جدی به ساختمان قرار است پس از نظرات دقیق کارشناسان اعلام وصادر شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی