[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۱
  • دوره جدید

معاون توسعه ورزش استان: درکنار توسعه ورزش به مسایل اخلاقی و دینی توجه شود، روزنامه شیراز نوین

معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان فارس در حاشیه افتتاح نماز خانه مجموعه شهید دستغیب شیراز گفت: درکنار توسعه ورزش قهرمانی و همگانی توجه به مسایل اخلاقی و دینی باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
به گزارش روابط عمومی‌و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان، محسن سالاری که صبح دیروز دوشنبه در حاشیه آیین افتتاحیه نمازخانه و دفتر هیئت ووشو شیراز در ورزشگاه شهید دستغیب سخن می‌گفت با بیان این‌که برای احترام به حضور ارباب رجوع در حوزه‌های مختلف ورزش باید حداقل زیرساخت‌ها ایجاد گردد، افزود: با توجه به اهمیت رشته ووشو و جایگاه آن در فارس، باید فضای مناسب اداری در اختیار هیئت شیراز قرار می‌گرفت تا آنچه که شایسته مردم عزیز شیراز و ورزشکاران و علاقه‌مندان این رشته ورزشی است به‌راحتی با حضور در ساختمان هیئت بدون دغدغه و خستگی برنامه‌های خود را حل و فصل نمایند.
معاون توسعه ورزش استان با اشاره به این‌که ووشوی فارس باید سهم به‌سزایی در توسعه این رشته ورزشی در سطح کشور داشته‌باشد، تصریح کرد: وظیفه ما در قبال ارباب رجوع بسیار مهم و قابل احترام می‌باشد و هرچند ووشو در المپیک حضور ندارد اما این رشته ورزشی در دنیا با شکست چین مقام اول را کسب کرده و رئیس فدراسیون ووشو جمهوری اسلامی‌که عضو هیئت رئیسه فدراسیون جهانی می‌باشد نشان از حضور پررنگ این ورزش در دنیا می‌دهد.
سالاری همچنین خاطرنشان کرد: قهرمان ووشوی جوانان جهان از شهرستان کوار است به همین خاطر همه پتانسیل‌ها در زمینه‌های سخت افزاری و نرم افزاری باید جمع شده تا شایستگی‌های فارس محقق گردد.
معاون توسعه استان در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره افتتاح نمازخانه ورزشگاه شهید دستغیب شیراز گفت: یکی از برنامه‌های اداره کل توسعه اماکن مذهبی در ورزشگاه‌های استان می‌باشد زیرا قهرمانان و پهلوانان ورزشکار فارس در مجموعه‌های ورزشی جهت انجام فرائض دینی نیاز به نمازخانه و یا مسجد دارند لذا اخلاق‌مداری در ورزش حکم می‌کند در کنار مقوله ورزش مسائل دینی و اخلاقی نیز به‌صورت ویژه مدنظر قرار بگیرد.
وی در پایان خطاب به مدیر مجموعه شهید دستغیب گفت: برای تجهیز نمازخانه این مجموعه ورزشی آنچه که در شأن نماز می‌باشد برای نماز گزاران انجام گردد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی