[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۷
  • دوره جدید

کمیته مصرف بهینه نیات واقفین تشکیل می‌شود، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس گفت: کمیته مصرف برای اجرای هر چه‌بهتر نیات واقفین فارس در ایام محرم تشکیل می‌شود.
به گزارش روابط عمومی‌اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس، حجت‌الاسلام سید عباس موسوی در جلسه اجرای نیت موقوفات با متولیان استان اظهار داشت: موقوفات امانت‌هایی هستند که وظیفه و مسئولیت خطیری بر عهده متولیان می‌گذارند.
وی افزود: این امانت‌ها در حقیقت امانت اهل‌بیت(ع) و حضرت سید الشهداء(ع) است که باید در راستای مدیریت آن‌ها با دقت نظر و هوشیاری عمل کرد.
موسوی تأکید کرد: باید تلاش کنیم مسئولیتی را که بر عهده گرفته‌ایم که همان اجرای نیت است، مطابق با نیت واقفین خیراندیش آن طور که در متن وقف نامه‌ها است را به‌خوبی به انجام برسانیم.
این مسئول اظهار داشت: اجرای نیات واقفین خیراندیش با همکاری ادارات اوقاف و امور خیریه و دفاتر موقوفات غیرمتصرفی، می‌تواند در عملکرد موقوفات نقش به‌سزایی داشته‌باشد و باعث عملیاتی شدن هر چه ‌بهتر اجرای نیات مدنظر واقف شود.
وی افزود: با توجه به در پیش بودن ماه محرم، مراسم‌های اطعام و روضه‌خوانی موقوفات باید در نقاط مختلف شهر صورت بگیرد تا ضمن فراهم‌سازی امکان استفاده عموم شهروندان از این برنامه‌های معنوی، موجب اطلاع‌رسانی گسترده و ترویج این سنت حسنه و خیرخواهانه باشد.
موسوی گفت: به همین منظور باید کمیته مصرف متشکل از کارشناسان ادارات اوقاف و دفاتر موقوفه راه‌اند‌ازی شود و کمیته مذکور بر تمام مسایل و جزئیات و نحوه اجرای نیات واقف نظارت لازم را داشته‌باشند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس تأکید کرد: طبخ غذا و اطعام عزاداران باید با رعایت مسایل بهداشتی و ایمنی و در کمال دقت صورت بگیرد و همکاری متولیان موقوفات می‌تواند موجب روان‌سازی و تسریع در فرآیند اجرای نیات واقفین شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی