[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۱۱
  • دوره جدید

فرمانده سپاه فجر فارس: سپاه و بسیج الگوی مبارزه و مقاومت ملت‌ها شدند، روزنامه شیراز نوین

امروز شاهد نفوذ گسترده معنوی انقلاب اسلامی‌در کشورهای منطقه و جهان هستیم و تفکر سپاه و بسیج الگوی ملت‌ها برای مبارزه و مقاومت است.
به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی‌سپاه فجر فارس، سردار هاشم غیاثی در آئین تکریم و معارفه معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر استان فارس با بیان این‌که دشمنان انقلاب اسلامی‌سپاه را اساسی‌ترین مانع برای رسیدن به اهدافشان می‌دانند، گفت: سپاه مولود انقلاب اسلامی ‌وجوهرۀ وجودی این نهاد نیز « معنویت » است بر همین مبنا تلاش اصلی دشمنان نیز برای کمرنگ کردن فرهنگ پاسداری ساماندهی شده است. وی با تأکید بر اهمیت توجه به مؤلفه‌‌های‌ « خود مراقبتی و حراست از هویت پاسداری » برای پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: فرماندهان سپاه نیز باید با تقسیم منابع و زمان بر اساس برنامه‌ریزی هدفمند و سپس نظارت به‌صورت دائمی‌از رده‌ها و نیروها مراقبت کنند و از حُسن اجرای برنامه‌ها و مأموریت‌ها اطمینان حاصل پیدا کنند.
فرمانده سپاه فجر با بیان این‌که مبنای حرکت سپاه «شرع‌وقانون» است، گفت: « تقوا » لازمه و پیش‌شرط اصلی برای حضور و پایداری در عرصه دفاع از انقلاب اسلامی‌است و حرکت کلی سپاه نیز در دیدارهای سالانه همواره مورد تأیید رهبر معظم انقلاب اسلامی‌(مدظله العالی) قرار گرفته است. وی با بیان این‌که تلاش دشمنان انقلاب اسلامی‌بر دو محور تحریم اقتصادی و تهاجم فرهنگی متمرکز شده است، گفت: در مقابله با دشمن دو راه حل بیشتر وجود ندارد یا باید قدرتمند و قوی باشیم و یا باید اراده دشمن را بپذیریم. سردار غیاثی ادامه داد: راهبرد رهبر معظم انقلاب اسلامی‌(مدظله العالی) راهبرد مقاومت و دستیابی به قدرت بازدارندگی در زمینه‌‌های‌ اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی‌نیز یکی از ارکان اساسی اقتدار کشور و قدرت بازدارندگی است.
وی با بیان این‌که نیروهای مسلح کشور برای پاسخ به تهدیدات آمادگی کامل دارند، گفت: آمادگی نیروهای مسلح به ویژه سپاه در سطح بسیار عالی است و گُواه آن پاسخ‌‌های‌ روشن و مقتدرانه به دشمنان در روزهای اخیر است که اخبار آن را دیده و شنیده‌اید.
فرمانده سپاه فجر افزود: اگر اعمال ما از روی اخلاص باشد خداوند متعال حتماً ما را یاری می‌کند همان‌طور که دست عنایت الهی در موارد اخیر مشاهده شد و نیروهای سپاه در مقابله با دشمن و انجام مأموریت خود به موفقیت‌‌های‌ بزرگی دست یافتند. وی با بیان این‌که مفهوم قدرت را باید با تأثیراتش تحلیل کنیم، گفت: امروز نفوذ معنوی انقلاب اسلامی را در سراسر منطقه و جهان به وضوح مشاهده می‌کنیم و تفکر سپاه و بسیج به الگوی ملت‌‌های‌ منطقه برای مبارزه و مقاومت تبدیل شده است، آمریکا توان مدیریت انرژی را ندارد، نمی‌تواند امنیت شرکایش را در منطقه و جهان تأمین کند و حتی امنیت جامعه آمریکا نیز به‌صورت روزافزون در حال تنزل است. 
سردار غیاثی با تأکید بر این‌که باید لحظه به لحظۀ فرصت پاسداری را قدر بدانیم خطاب به فرماندهان رده‌ها و پاسداران استان فارس، گفت: بسیج محل رویش‌‌های‌ انقلاب اسلامی‌است و قادر به حل همه مشکلات است، امکانات ما نیز متعلق به مردم است و برای این‌که شرمنده شهدا نشویم، لازم است تمرکز برنامه‌ها و فعالیت‌ها را به مسئله خدمت‌رسانی به مردم  معطوف کنیم و با انسجام هدفمند و همه جانبه در مسیر آرمان‌‌های‌ انقلاب اسلامی‌حرکت کنیم. 
در این مراسم از زحمات سرهنگ پاسدار سعید کوشکی تجلیل و سرهنگ پاسدار علی‌محمد محمدی به‌عنوان معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر معرفی شد و همچنین از زحمات سرهنگ پاسدار قاسم علیپور در سِمَتِ معاون اجرایی تجلیل و وی به‌عنوان مدیر پشتیبانی عمومی‌سپاه فجر استان فارس معرفی شد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی