[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

عضو جامعه روحانیت مبارز: در کشور تحزب و تشکل قوی نداریم، روزنامه شیراز نوین


عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: ما در کشورمان تحزب و تشکل قوی نداریم و در نتیجه این افراد هستند که خود را به عنوان جریان‌ها مطرح می‌کنند، وگرنه واقعاً جریان اصلاح‌طلب، اصولگرا و مستقلین وجود ندارد.
حجت الاسلام و المسلمین سیدرضا اکرمی‌در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این پرسش که در شرایط فعلی احتمال شکل‌گیری جریان سوم در انتخابات مجلس آینده چقدر محتمل است؟ اظهار کرد: در همه جای دنیا تفاوت افکار و نظرات وجود دارد و این موضوع که افکار سیاسی و اجتماعی مختلف باشد یک امر طبیعی است، اما در کشور ما معیار و ملاک عمل قانون اساسی و تبعیت از نظرات رهبری به عنوان فصل‌الخطاب است.
وی ادامه داد: ما باید خود را با این دو اصل مهم تطابق دهیم، اما چون در کشور، ما تحزب و تشکل قدرتمند نداریم افرادند که دور هم جمع می‌شوند.
این عضو جامعه روحانیت مبارز با بیان این‌که در ایران جریان‌ها نیستند که تصمیم می‌گیرند، بلکه افراد هستند که نام جریان برخود می‌گذارند، اظهار کرد: این افراد هستند که  دور هم جمع می‌شوند. یکی اسم خود را اصلاح‌طلب و دیگری اصول‌گرا می‌نامد و برخی هم معتقدند مستقل هستند. اما صرفاً افراد هستند که در این زمینه تأثیرگذار عمل می‌کند و گرنه واقعاً جریان اصلاح‌طلب، اصول‌گرا و مستقلین وجود ندارد.
اکرمی ‌با اشاره در پیش رو بودن انتخابات اسفند 98 اظهار کرد: در انتخابات آتی هم اولاً در کشور شهرهایی داریم که تک نماینده هستند و شهرها بیش از دو نماینده ندارند که در این مناطق که عمده حوزه‌های انتخابیه را تشکیل می‌دهند جریان‌ها نیستند پیام‌های سیاسی چندان مطرح نیستند، بلکه رقابت بین اقوام و قومیت‌هاست.
وی تأکید کرد: بعد از آن می‌ماند شهرهای بزرگ که 5تا30 نماینده دارند که در آن مناطق نیز می‌توان از تأثیر جریان‌های سیاسی سخن گفت، اما قاطبه حوزه‌های انتخابیه در مجلس چون تک نماینده یا دارای دو نماینده است و بیشتر مسائل خود آن حوزه انتخابیه در گزینش افراد اهمیت دارد، نمی‌تواند جناح‌بندی‌های سیاسی را در آن جا خیلی جدی گرفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی