[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۱۱
  • دوره جدید

خودکفایی در تولید تمامی‌محصولات کشاورزی عملی نیست، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: نمی‌توان انتظار داشت تا در زمینه تولید تمامی‌محصولات کشاورزی به خودکفایی دست پیدا کنیم زیرا اقلیم و میزان منابع آبی این اجازه را نمی‌دهد. علی اکبری عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط‌زیست مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص دست یافتن به خودکفایی در محصولات کشاورزی، گفت: نمی‌توان انتظار داشت تا در زمینه تولید تمامی‌محصولات کشاورزی به خودکفایی دست پیدا کنیم زیرا اقلیم و میزان منابع آبی این اجازه را نمی‌دهند.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی‌با بیان این‌که وزارت جهاد کشاورزی چندین بار در جلسات مجلس و کمیسیون کشاورزی برنامه‌های خود در زمینه تولید محصولات کشاورزی را ارائه کرده است، تصریح کرد: در حال حاضر وضعیت کشور در زمینه تولید گندم، شکر، چغندر قند، نیشکر و دانه‌های روغنی مطلوب است و این روند هرساله رشد مناسبی دارد.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی‌با اشاره به این‌که در زمینه برخی محصولات مانند ذرت و سویا امکان تولید تمامی‌نیاز کشور وجود ندارد، ادامه داد: خودکفایی در تولید ذرت و سویا نیاز به منابع آبی بسیار زیادی دارد که ظرفیت منابع کشور این اجازه را نمی‌دهد اما می‌توان در زمینه افزایش بهره‌وری در واحد سطح فعالیت‌های بیشتری داشت و میزان تولید را افزایش داد.
دسترسی به خودکفایی در تولید تمامی‌محصولات کشاورزی عملی نیست اما می‌توان انتظار خود اتکایی داشت اکبری با تأکید بر این‌که دسترسی به خودکفایی در تولید تمامی‌محصولات کشاورزی عملی نیست اما می‌توان انتظار خود اتکایی داشت، عنوان کرد: به صورت کلی نباید این انتظار وجود داشته باشد که ما می‌توانیم در تولید تمامی‌محصولات کشاورزی به خودکفایی برسیم زیرا منابع آبی و حتی خاکی کشور محدود هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی