[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۶
  • دوره جدید

عضو کمیته فنی:‌ «آسمان» خطری برای شیراز ندارد، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیته ۱۱ نفره بررسی وضعیت سازه هتل آسمان شیراز بعد از آتش‌سوزی گفت: خطر جدی در زمینه ایستایی سازه و آلودگی‌های شیمیایی در این هتل وجود ندارد.
عضو کمیته ۱۱ نفره بررسی وضعیت سازه هتل آسمان سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا گفت: کمیته فنی متشکل از ۱۱ نفر برای بررسی وضعیت سازه هتل آسمان پس از آتش‌سوزی ۱۴ و نیم ساعته توسط استانداری فارس تشکیل شده که چهار نماینده از نظام مهندسی ساختمان نیز در این کمیته عضو هستند.
وی ادامه داد: بررسی‌های کارشناسی توسط این کمیته انجام شده است و پیش‌بینی می‌شود بیانیه نهایی این کمیته امشب تکمیل و در اختیار معاون عمرانی استانداری فارس قرار داده شود و پیش‌بینی می‌شود که چهارشنبه ۱۶ مردادماه جاری از سوی وی ابلاغ شود.
وی اضافه کرد: نتیجه کلی این بررسی‌ها نشان از این مسئله دارد که جای نگرانی درباره سازه هتل آسمان وجود ندارد.
بعد از آتش‌سوزی هتل آسمان مواردی از سوی کارشناسان مبنی بر وجود آلودگی‌های شیمیایی در داخل این سازه و در پی استفاده از مواد شیمیایی مانند فوم برای اطفاء حریق مطرح شد که پوراسدی براساس بررسی‌های کمیته فنی وجود آلایندگی شیمیایی در این محل را رد کرد و گفت: درباره وجود آلایندگی شیمیایی موردی از سوی محیط‌زیست و علوم پزشکی مطرح نشده است. وی در پاسخ به این سوال که گزینه تخریب سازه هتل آسمان در پی ناپایداری سازه به چه نتیجه‌ای رسیده است، گفت: احتمالاً گزینه تخریب این سازه منتفی است.
عضو کمیته ۱۱ نفره برای بررسی وضعیت هتل آسمان افزود: خطر جدی ناپایداری این سازه رفع شده است و شهروندان دیگر نگران خطر در این محدوده از شیراز نباشند.
هتل ۱۸طبقه آسمان  ساعت ۱۱ صبح روز ۱۲ مردادماه براثر آتش گرفتن ۲هزار تشک که در طبقه منفی ۲ انبار شده بود، دچار آتش‌سوزی شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی