[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۱۰
  • دوره جدید

فرماندار گراش: ایجاد روستای گلخانه‌ای در فداغ در دستور کار است ، روزنامه شیراز نوین

فرماندار گراش با حضور در روستای محمد زینا مسائل و مشکلات بخش مرکزی شهرستان را مورد بحث و بررسی قرار داد.
فرماندار گراش در جمع مردم روستای محمد زینا از توابع بخش مرکزی شهرستان از اختصاص افزون بر ۳میلیاردتومان بودجه به بخش مرکزی خبر داد و افزود:۳۰ درصد از بودجه امسال شهرستان از محل سه‌درصد نفت و گاز و تملک دارایی‌ها به روستاهای بخش مرکزی اختصاص یافته است
اصغر فرودی با بیان این‌که دولت تدبیر و امید در شرایط سختی آغاز به کار کرد، اظهار داشت: دولت دوازدهم با وجود تحریم‌‌های‌ دشمنان، مشکلات اقتصادی و محدودیت منابع مالی، خدمات‌رسانی به مردم روستاها و مناطق محروم کشور را وظیفه خود دانسته و در این راستا حرکت می‌کند.
وی سیاه‌نمایی خدمات ارزنده دولت و نظام به منزله همراهی با دشمنان دانست و افزود: سیاه‌نمایی، تخریب و زیرسوال بردن تلاش‌های مسئولان و خدمتگزاران، سناریوی جدید دشمنان است.
اصغر فرودی با بیان این‌که بزرگترین مشکل امروز ما کاهش امید در جامعه است، تصریح کرد: باید فضای شادی و نشاط‌آور را در جامعه گسترش داده و روحیه امید را در بین مردم تقویت کنیم.
فرماندار گراش رسیدگی به روستاها و طرح‌های عمرانی در این مناطق را یکی از اقدامات شایسته دولت تدبیر و امید عنوان کرد و گفت: با اجرای این پروژه‌ها، وضعیت و شرایط ظاهری و عمرانی روستاها خیلی بهتر از گذشته شده و هر ساله اعتبارات قابل توجهی نیز از محل ارزش افزوده برای عمران و آبادانی به دهیاران پرداخت می‌شود
وی با تأکید بر این‌که گازرسانی به مناطق روستایی مهم‌ترین عامل توسعه روستاهای بخش مرکزی گراش است، افزود: برای تسریع در توسعه مناطق روستایی ایجاد زیرساخت‌های مناسب و پروژه گازرسانی به مناطق روستایی در اولویت قرار دارد و در حال حاضر این پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان در دستور کار قرار گرفته است که با پایان عملیات آن شهرستان گراش به عنوان سومین شهرستان سبز استان فارس معرفی خواهد شد.
اصغر فرودی احیای قنات حسن آباد فداغ با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد تومان، گامی‌بلند در توسعه کشاورزی و رونق تولید این شهرستان عنوان کرد و افزود: کشاورزی مبتنی بر آب قنات، تبلور مشارکت محلی در ایجاد اشتغال و رونق کسب و کار و توسعه پایدار روستا است به همین جهت ایجاد روستای گلخانه‌ای فداغ در دستور کار جهادکشاورزی قرار گرفته است. 
وی با بیان این‌که نباید در مقاوم‌سازی مسکن روستایی کوتاهی شود، اظهار داشت: با استقبال از این طرح روند مقاوم‌سازی در روستاها می‌تواند شتاب بیشتری بگیرد و زمینه بهبود وضع ایمنی روستاها نیز در برابر حوادث افزایش یابد.
فرماندار گراش خواستار فراهم شدن شرایط حضور حداکثری مردم در انتخابات شد و خاطر نشان ساخت: رأی مردم یک امانت است و باید در پاسداشت آن اهتمام جدی داشت و زمینه حضور حداکثری آن‌ها را در انتخابات فراهم کرد.
در این جلسه اهالی روستا به صورت چهره به چهره با فرماندار دیدار دیدار و از نزدیک مسائل و مشکلات خود را دنبال کردند همچین مسئولان دستگاه‌های اجرایی شهرستان با برپایی میز خدمت در روستای محمد زینا از نزدیک پاسخگوی مسائل و مشکلات اهالی بخش مرکزی شهرستان بودند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی