[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۱۱
  • دوره جدید

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس خبرداد: شتاب در راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی کازرون، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس ازمصوبه  اصلاح رده‌‌بندی  استقرار واحد‌‌های‌  صنعتی و تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی کازرون در هیئت وزیران  خبرداد و گفت: با اصلاحیه انجام شده، ظرفیت استقرار طیف بیشتری از واحدهای تولیدی و صنعتی در این منطقه ویژه اقتصادی فراهم شده است.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌‌های‌  صنعتی فارس، احد‌فتوحی در بازدید معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری فارس از منطقه ویژه اقتصادی کازرون گفت: با پیگیری‌‌های‌  انجام شده، هیئت وزیران به پیشنهاد دبیرخانه شورای (عالی مناطق آزاد تجاری) صنعتی و ویژه اقتصادی و به استناد تبصره (۱) ماده (۱) قانون تشکیل و اداره مناطق ویژه اقتصادی جمهوری اسلامی‌ایران گرایش منطقه ویژه اقتصادی کازرون را از «صنایع تبدیلی کشاورزی» به «صنعتی با اولویت صنایع تبدیلی _ کشاورزی» تغییر دادکه این موضوع بستر مناسبی برای استقرارصنایع دیگر را نیز فراهم می کند.
وی افزود: هم‌اینک زیرساخت‌‌های‌ اولیه نظیر برق، شبکه توزیع آب، شبکه فاضلاب، خیابان کشی، معابر، آسفالت برخی معابر، تصفیه‌خانه فاضلاب و فنس‌کشی در این منطقه انجام شده است‌.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با اشاره به در نظرگرفتن  اعتبار برای تکمیل زیرساخت‌ها و ساخت انبارها وساختمان گمرک در بودجه امسال این منطقه ویژه اقتصادی افزود: امیدواریم با تخصیص اعتبارات و استقرارگمرک، فعالیت منطقه ویژه اقتصادی کازرون تا پایان سال وارد مرحله اجرایی شود.
وی همچنین از ارسال  پیشنهاد قیمت‌گذاری اراضی این منطقه ویژه اقتصادی به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌‌های‌ صنعتی ایران خبرداد وگفت: با تصویب آن در سازمان طی هفته‌‌های‌ آینده، به‌صورت رسمی واگذاری اراضی به سرمایه‌گذاران آغاز می‌شود.
فتوحی با بیان این‌که زیرساخت‌های اولیه و نیز عملیات فنس‌کشی با هدف محصور شدن این منطقه براساس نقشه‌های گمرک انجام شده است، گفت: براساس مذاکرات با گمرک جمهوری اسلامی‌ایران مقررشده گمرک نیز مستقر شود که در این زمینه ساختمان موقت گمرک نیز آماده شده است‌.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با اشاره به این‌که تاکنون برای اجرای زیرساخت‌ها در منطقه ویژه اقتصادی کازرون افزون بر 70میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است، گفت: در این زمینه طرح‌های عمرانی و زیرساختی نظیر زیرسازی و جدول‌گذاری، شبکه 20 کیلوولت برق، شبکه توزیع آب، شبکه فاضلاب، احداث مخزن 1000 متر مکعبی، تصفیه‌خانه فاضلاب و عملیات فنس‌گذاری اجرا شده است‌‌.
فتوحی با اشاره به اجرای شبکه داخلی گاز در منطقه ویژه اقتصادی کازرون، گفت: عملیات اجرایی گازرسانی نیز در حال انجام است که امید است این منطقه ویژه اقتصادی به شبکه سراسری گاز نیز متصل شود‌.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با بیان این‌که منطقه ویژه اقتصادی کازرون در زمینی به مساحت 73 هکتار راه‌اند‌ازی می‌شود که 50 هکتار از آن صنعتی است و این میزان نیز قابل افزایش است، افزود: امیدواریم با توجه به قابلیت‌های موجود در منطقه ویژه اقتصادی کازرون، این منطقه بتوانند زمینه مناسبی برای ایجاد اشتغال پایدار و صادرات فراهم کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی