[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۲
  • دوره جدید

اولویت‌بندی پروژه‌های عمرانی مطابق نیاز مردم است، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی‌شهر شیراز گفت: اولویت‌بندی پروژه‌های عمرانی مطابق نیاز مردم است
به گزارش روابط عمومی‌ و امور بین‌الملل شورای اسلامی‌شهر شیراز، دکتر«نواب قائدی» در جریان بازدید از پروژه‌های عمرانی منطقه دو شهرداری شیراز با بیان این‌که این کمیسیون به‌صورت مستمر نیازهای شهر و مردم را رصد می‌کند،  افزود: اولویت‌بندی این کمیسیون و مدیریت‌شهری، برنامه‌ریزی برای اجرای پروژه‌های عمرانی شهری مطابق با نیاز مردم و در راستای ایجاد رفاه‌ عمومی‌است.
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی‌شهر شیراز با اشاره به بازدید از ۹ پروژه عمرانی در منطقه دو شهرداری شیراز، اظهار کرد: نخستین پروژه‌ مورد بازدید، پروژه‌ مجموعه ورزشی سالنی چند منظوره ‌ خیابان کارگر بود که در زمینی به مساحت ۱۴۰۰متر مربع در حال اجراست و هم اکنون ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
ناظر شورای شهر در شهرداری منطقه دو، هدف از اجرای این پروژه را افزایش سرانه‌ ورزشی و ایجاد بستری برای گذران اوقات فراغت جوانان برشمرد و بیان کرد: این مجموعه‌ ورزشی دارای سالن سرپوشیده چند منظوره، سرویس‌‌های بهداشتی و رختکن است. 
قائدی ادامه داد: عملیات محوطه‌سازی پروژه‌ ورزشی به مساحت ۷۷۰۰متر مربع، به زودی اجرایی می‌شود.
سخنگوی شورای اسلامی‌شهر شیراز با اشاره به عملیات ساخت مجتمع تجاری و پارکینگ به عنوان فاز دیگر این پروژه افزود: در این مرحله، مجتمع تجاری سه طبقه‌ای با ظرفیت ۳۷ واحد در مساحتی حدود ۲۶۰۰ متر مربع و پارکینگ در دوطبقه با ۱۷۰۰ متر مربع زیربنا و ظرفیت ۴۵ خودرو  با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است.
وی از عملیات اجرایی پروژه بوستان محله شیخ علی چوپان در زمینی به مساحت ۱۰هزار متر مربع خبر داد و ابراز امیدواری کرد تا دو ماه آینده عملیات اجرایی آن به پایان برسد.
ناظر شورای شهر در شهرداری منطقه دو با بیان این‌که عملیات اجرایی پروژه لوله‌گذاری آب‌های سطحی خیابان وصال جنوبی به پایان رسیده است، افزود: عملیات پیاده‌روسازی این خیابان به متراژ ۲هزار متر مربع با هدف هم‌سان‌سازی معابر، سهولت در تردد شهروندان و زیباسازی منظر شهری به زودی آغاز خواهد شد.
وی ادامه داد: عملیات پیاده‌رو‌سازی خیابان مشیر شرقی به متراژ ۳هزارمتر مربع نیز به زودی اجرایی می‌شود.
عضو هیئت‌رییسه شورای اسلامی‌شهرشیراز با بیان این‌که برخی محله‌های سطح شهر نیازمند تأمین زیرساخت‌ها است، ادامه داد: عدم‌دفع و هدایت آب‌های سطحی از مهم‌ترین چالش این محله‌هاست.
قائدی خاطر‌نشان کرد: به منظور رفع مشکل آب‌گرفتگی محله‌های مأذون قشقایی، محراب، شهید هنردار و احمد بن موسی(ع)، عملیات لوله‌گذاری، دفع و هدایت آب‌های سطحی خیابان محراب به طول بیش از 3 کیلومتر به زودی اجرا خواهد شد.
وی با بیان این‌که شهرداری شیراز به منظور افزایش سرانه ورزشی و ارتقای سلامت شهروندان مبادرت به اجرای پیاده راه‌های سلامت در سطح شهر کرده است، تصریح کرد: طرح پیاده‌راه سلامت محور احمدبن موسی(ع) در مرحله برآورد است و مراحل اجرایی آن به زودی آغاز خواهد شد.
وی بلوار تشریفاتی مدرس را یکی از پرترددترین و مهم‌ترین مسیر ورودی شهر شیراز دانست و ادامه داد: علاوه بر اجرای طرح بهسازی فضای سبز با احداث فضای سبز جدید، اصلاح هندسی و بهسازی تک‌لبه‌ها، در تلاش است با توجه به فرسوده بودن کانال آب‌های سطحی بلوار مدرس، بهسازی کامل آن نیز در برنامه کاری سال۹۸ قرار گیرد. قائدی همچنین در بازدید از پروژه پارک جنگلی محله‌ کوی زهرا ادامه داد: این پروژه با هدف افزایش سرانه فضای سبز و ایجاد محیطی نشاط‌آور برای فراغت شهروندان شامل محوطه بازی کودکان، فضای سبز، محوطه‌سازی و مبلمان شهری در مساحت ۴۳۰۰مترمربع اجرایی شده است و هم‌اکنون ۷۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
 عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی‌شهر شیراز از ساخت فرهنگسرای لاله خبر داد و افزود: این پروژه در بوستان لاله و با هدف گسترش تعاملات اجتماعی، فرهنگی وکاهش آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی در زمینی به مساحت ۴۵۲متر مربع با امکاناتی نظیر کلاس‌های آموزشی، کافی نت، سالن و سرویس بهداشتی اجرا می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی