[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۱۱
  • دوره جدید

کسب ۴ رتبه برتر کشوری توسط فرهنگیان فارس، روزنامه شیراز نوین

رئیس اداره تکنولوژی و گروه‌های آموزشی آموزش‌وپرورش فارس گفت: در سومین مرحله جشنواره نوآوری در فرآیند آموزش و یادگیری و در دومین دوره مسابقات آزمایشگاهی دبیران علوم تجربی، فرهنگیان فارس موفق به کسب 4رتبه برتر کشوری شدند.
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی  روابط عمومی‌آموزش‌وپرورش فارس، سید نعیم علوی گفت: در سومین مرحله جشنواره نوآوری در فرآیند آموزش و یادگیری و دومین دوره مسابقات آزمایشگاهی دبیران علوم تجربی دوره اول متوسطه سراسر کشور، فرهنگیان فارس موفق به کسب 4رتبه برتر کشوری شدند.
رئیس اداره تکنولوژی و گروه‌های آموزشی آموزش‌وپرورش فارس گفت: جشنواره نوآوری در فرآیند آموزش و یادگیری در قالب سه محور نوآوری در تولید و به‌کارگیری رسانه‌های پرشمار، نوآوری در سنجش تکوینی با تأکید بر سنجش عملکردی و نوآوری در روش‌های مشارکت اولیای دانش‌آموزان در فرآیند یادگیری برگزار شد.
وی گفت: تیم‌‌های‌ شرکت‌کننده در این جشنوراه در قالب تیم‌های 2 تا سه‌نفره از دبیران متوسطه اول حضور داشتند که در فرآیند اجرای آن، پس از نمایش هر اثر نقد تدریس به مدت 15 دقیقه انجام می‌شد و اعضای هر تیم از تدریس ارائه‌شده خود دفاع کردند.
علوی گفت: در این جشنواره 3 تیم ازاستان فارس شامل یک تیم از اداره آموزش‌وپرورش ناحیه یک، یک تیم مشترک از ادارات آموزش‌وپرورش ناحیه 2 و 3  شیراز و یک تیم نیز از آموزش‌وپرورش سپیدان، موفق به کسب مقام اول کشوری شدند.
رئیس اداره تکنولوژی و گروه‌های آموزشی آموزش‌وپرورش فارس گفت: این جشنواره در راستای اجرای سیاست‌ها و راهبردهای ابلاغی وزارت آموزش‌وپرورش و برنامه‌های کیفیت‌بخشی به فرآیند آموزش و یادگیری، آشنایی با روش‌های تدریس تلفیقی و حل مسئله مبتنی بر رویکردهای برنامه درس ملی و شناسایی، تبادل و ترویج روش‌های‌خلاق و نوآور در فرآیند آموزش و یادگیری برگزار می‌شود.
وی ملاک انتخاب گروه‌های منتخب استانی برای حضور در مرحله کشوری این جشنواره را بهره‌گیری از تدریس تلفیقی مسئله محور با توجه به اهداف کتب آموزش درسی در زمان ۱۰ تا ۲۰ دقیقه، ایجاد زمینه کاوش و پژوهش در کلاس درس، نوآوری در تدریس، ایجاد زمینه تعامل و هم‌اند‌یشی دانش‌آموزان با یکدیگر و با معلم، دست‌ورزی و به‌کارگیری‌ فن‌آ‌وری، به‌کارگیری سنجش تکوینی در جریان تدریس و ایجاد شادابی و نشاط در کلاس درس عنوان کرد.
علوی افزود: علاوه بر موارد یاد شده، توجه به رویکردهای پنج‌گانه مورد تأکید جشنواره در حین تدریس شامل: ترویج فرهنگ کار تیمی‌ و مشارکتی -توجه به نشاط و انگیزه در فرآیند آموزش و یادگیری - توجه به فرهنگ حفظ محیط‌زیست -تحکیم هویت اسلامی‌ایرانی - توجه به فرهنگ کار و کارآفرینی نیز از دیگر ملاک‌‌های‌  انتخاب تیم منتخب فارس در این جشنواره بود.
رئیس اداره تکنولوژی و گروه‌های آموزشی آموزش‌وپرورش فارس همچنین گفت: در دومین دوره مسابقات آزمایشگاهی دبیران علوم تجربی نیز پس از برگزاری مراحل منطقه‌ای و استانی، یک تیم از هر استان برای حضور در مرحله کشوری انتخاب شدند.
وی گفت: در این مرحله تیم‌های شرکت‌کننده در دو روز متوالی و دردو بخش کتبی و عملی باهم به رقابت پرداختند که در پایان تیم دونفره اداره آموزش‌وپرورش ناحیه۳شیراز شامل آقایان؛ مراد مختاری تبار  و رسول ابراهیمی، به‌عنوان نمایندگان استان فارس مقام اول کشوری را کسب کردند.
علوی افزود: در این مسابقات خانم مریم قربانی از اداره آموزش‌وپرورش ناحیه یک شیراز نیز به‌عنوان سرگروه استان فارس درتیم داوری کشوری حضور و با آن‌ها همکاری داشت.
گفتنی است ؛ سومین مرحله کشوری جشنواره نوآوری در فرآیند آموزش و یادگیری و دومین دوره مسابقات آزمایشگاهی دبیران علوم تجربی دوره اول متوسطه سراسر کشور با حضور 600 نفر از دبیران منتخب سراسر کشور، از 11 مردادماه به میزبانی آموزش‌وپرورش خراسان رضوی، در شهر مشهد مقدس آغازشده و تا 14 مردادماه به طول انجامید.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی