[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

برگزاری طرح عملیات نوروزی «سادا» در شیراز، روزنامه شیراز نوین

اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی با حضور معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری شهرستان شیراز و تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز و تعدادی از مسئولان استان و شهرستان شیراز اقدام به اجرای طرح عملیاتی نوروزی سادا نمودند‌. در این جلسه مدیر اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی ضمن تبریک پیشاپیش سال نو گفت‌: پیرو نامه قائم مقام محترم وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی، مبنی بر اجرای طرح ضربتی جمع آوری متکدیان و ساماندهی آنها در آستانه تعطیلات نوروزی این اداره در استان فارس هماهنگ و هم‌زمان با 12استان دیگر در کل کشور اقدام به اجرای این طرح ضربتی نموده است.
وی با بیان این که 90درصد متکدیان جمع آوری شده از سطح شهر معتاد هستند گفت: سالانه بیش از 700 هزار نفر معتاد تحت درمان قرار می‌گیرند که حدود 10 تا 15 درصد آنها پاک می مانند و بسیاری از آنها به چرخه اعتیاد باز می گردند که در این راستا اجرای طرح های پیشگیرانه در جلوگیری از اعتیاد اثربخش است.
سعیدی، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری شهرستان شیراز نیز ضمن اشاره به این موضوع که موقعیت جغرافیایی شیراز مزید بر علت حضور متکدیان است، بیشتر معتادین جمع آوری شده را غیربومی عنوان کرد و گفت: متولیان امر از افزایش پذیرش و ظرفیت مرکز نگهداری و درمانی احیاء واقع در دهکده سلامی خبر دادند و خواستار شدند که همه مسئولین در موقع اجرا، دست در دست هم برنامه‌ها و طرح‌ها را اجرا نمایند.
نائب رئیس شورای شهر نیز در این جلسه گفت‌: شورای شهر شیراز و شهرداری در ساخت مرکزی که در شورای چهارم به جمع بندی رسیده و مرکز نگهداری و درمانی احیاء را در دهکده سلامی که بر طبق توافق نامه قرار بر این شده است که زمین را بهزیستی بدهد و شهرداری این مرکز را بسازد که شهرداری با هزینه 6 میلیارد تومان این مرکز را ساخت.
در بخش دیگری از این جلسه مدیر بهزیستی شیراز با اشاره به کارهای انجام گرفته در بهزیستی شیراز پیرامون آسیب‌های اجتماعی گفت: ما با یک سری ساز و کارهایی آسیب ها را کنترل کردیم و باید روی فرهنگ مردم کار می کنیم تا رویکرد و نگرش آنها را برای کمک به متکدیان تغییر دهیم‌. در بحث ورود اتباع بیگانه به شهرمان بی‌حساب و کتاب هستیم که  90%  کودکان کار از اتباع افاغنه‌، پاکستانی و بنگالی هستند و در واقع باید دروازه های شهر را کنترل کنیم و کمیساری عالی و اتباع نقش مؤثرتری باید داشته باشند.
 وی افزود: بهتر است شهر را به سه قسمت تقسیم کنیم و مراکز خیریه را در این سه نقطه شهر قرار دهیم. 
مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری شیراز نیز با بیان این که طرح جمع آوری متکدیان یک هفته است در شیراز شروع شده است گفت: با افزایش ظرفیت مرکز نگهداری و درمانی احیاء انشاالله مشکلات شهر شیراز را کم کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی