[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۱۰
  • دوره جدید

مدیرکل ورزش و جوانان فارس: رسالت تربیت فرزندان شهدا تکمیل کننده ایثارگری‌های دوران دفاع مقدس است، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی ‌و پایگاه خبری و اطلاع‌‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، حیدرعلی کامیاب کلانتری که در حاشیه همایش ماه و مهر به مناسبت پیوند آسمانی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) و تجلیل از همسران و فرزندان شهدا و ایثارگران سخن می‌گفت، با اشاره به نقش تأثیرگذار و مهم همسران شهدا در تربیت یادگاران شهدا افزود: همسران شهدا پس از آنها باور و تفکر‌های ارزشمندی را که شهدا به آنها اعتقاد داشتند در وجود فزرندان آنها بارور و متبلور کردند.
وی با بیان اینکه یکی از اهداف این همایش تکریم نقش همسران شهدا است، افزود: نمی‌توان نقش تأثیرگذار این مادران صبور در تربیت نسلی که بخش عمده‌ای از نخبگان جامعه را تشکیل می‌دهند، نادیده گرفت.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس یکی از رسالت‌های همسران شهدا را ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و انتقال آرمان‌های شهدا برای نسل‌های آینده عنوان کرد و افزود: در شرایطی که جامعه ما در معرض همه‌جانبه تهاجم فرهنگی قرار دارد، همسران شهدا می‌توانند به الگویی مناسب برای مادران ایرانی در مسیر تربیت فرزندانی شایسته باشند.
کامیاب حفط ارکان خانواده بر اساس فرهنگ غنی ایرانی اسلامی ‌را یکی از دغدغه‌های موجود در جامعه دانست و افزود: می‌توان با الگو گرفتن از زندگی فرزندان موفق شهدا و نوع تربیت آنها، در مسیر حفظ و صیانت از سبک زندگی ایرانی اسلامی ‌گام برداشت.
وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش امنیت جامعه امروز کشور را مرهون جان‌فشانی و ایثار شهدا دانست و گفت: نمی‌توان از شهید گفت اما از ایثارگری مادران و همسران شهدا چیزی نگفت.
در ادامه این جلسه، دکتر محمود محدثی مدیرکل ستاد ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه تکامل انسانی کار شهدا را ارزشمند کرده است، افزود: شهدای بزرگوار مانند مردم عادی زیسته و زندگی کرده‌اند؛ اما در یک مقطع زمانی تصمیم خوب و خداپسندانه‌ای گرفتند و ایثار و ازخودگذشتگی، آنان را به تکامل رسانده است.
گفتنی است این مراسم صبح سه‌شنبه 15 مرداد ماه جاری با حضور مدیرکل ورزش و جوانان فارس، مدیرکل بنیاد جانبازان و ایثارگران فارس، مدیرکل امور ساماندهی وزارت ورزش و جوانان، معاون جوانان و امور فرهنگی اداره کل، مسئولان و مدیران و معاونان بنیاد جانبازان و ایثارگران استان و شیراز و خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران به طرز باشکوه و با اجرای برنامه‌های شاد و متنوع از جمله موسیقی محلی و سنتی و برنامه طنز برگزار گردید. در پایان از برخی زوج‌های جوان نیز به این مناسبت با اهدای لوح سپاس و هدایا قدردانی و تجلیل شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی