[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

صعود به لیگ برتر؟ چرا که نه!، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین:‌ هافبک تدافعی خلاق و متعصب شیرازی، پس از نزدیک به یک و نیم سال دوری از شیراز دوباره به شهر خود بازگشت تا این بار پیراهن قشقایی را بر تن کند.
محمدرضا فیروززاده متولد ششم آذرماه 1370 یکی از بازیکنان خوب تیم‌های شیرازی در سالیان اخیر بوده و دو بار با تیم‌های بهمن و برق جدید توانسته از لیگ دو به لیگ یک صعود کند که این بزرگ‌ترین موفقیت‌های تیم‌های شیرازی در دهه 90 شمسی به شمار می‌رود.
فیروززاده فوتبال خود را از تیم امید پرسپولیس شیراز و زیر نظر کوروش حسینی پناه آغاز کرد و پس از آن خیلی زود بازی در لیگ یک را در تیم فولاد یزد با سرمربیگری علی‌اصغر کلانتری تجربه کرد. سپس به تیم یزدلوله پیوست و سال بعد به شیراز برگشت و همراه با بهمن رویایی به لیگ یک صعود کرد. آن تیم فروخته شد و فیروززاده راهی کارا شد. کارا به مرحله دوم لیگ دو صعود کرد؛ اما نتوانست راهی لیگ یک شود. سال بعد، فیروززاده با تیم نوپای برق جدید موفق به صعود به لیگ یک شد. او یک نیم‌فصل در تیم فوق‌العاده آماده برق جدید درخشید و این تیم را به عنوان یک تیم مدعی مطرح کرد؛ اما مشکلات مالی باعث جدایی او و چندین ستاره بزرگ دیگر آن تیم شد. در نیم‌فصل دوم فصل 97-96 فیروززاده با اکسین البرز یکی از شانس‌های صعود به لیگ برتر به شمار می‌رفت؛ اما ناموفق بود. این بازیکن فصل گذشته را با داوود مهابادی در تیم شهرداری ماهشهر سپری کرد که به گفته خودش، یکی از سال‌های بد فوتبالش به شمار می‌رود.
بالاخره در تیرماه امسال بود که با پیشنهاد باشگاه قشقایی، محمدرضا فیروززاده 28 ساله به شیراز برگشت تا زیر نظر رضا عنایتی و مهدی فروردین، یکی از امیدهای این تیم به شمار برود.
با این بازیکن گفت‌وگوی کوتاهی انجام کرده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.
از اوضاع و شرایط حاکم بر قشقایی بگو.
همه چیز خوب است. خیلی خوب و زود تمریناتمان را شروع کرده‌ایم و اردوی بدن‌سازی خیلی خوبی را هم در تهران پشت سر گذاشتیم که در همان اردو با تیم امید استقلال و همچنین تیم فولاد خوزستان بازی تدارکاتی خیلی مفیدی انجام دادیم. پس از آن هم به شیراز برگشتیم و تمرینات را ادامه دادیم. ابتدا کمی‌ فشار بدن‌سازی را تحمل می‌کردیم؛ اما حالا هرچه به بازی‌ها نزدیک می‌شویم مشغول انجام کارهای تاکتیکی هستیم. شرایط خیلی خوبی داریم. امکانات قشقایی نسبت به سال گذشته خیلی بهتر شده و از کادر فنی بادانش، پیگیر و به‌روزی هم برخوردار هستیم.  بازیکن‌های باتجربه‌‌ای به تیم اضافه شده که در کنار جوان‌های پرانرژی و پر از انگیزه قرار گرفته‌اند. جوان‌هایی که امسال از آنها خیلی زیاد خواهید شنید.
پس امیدواری زیادی به صعود داری.
صددرصد. ما با کمک هواداران خیلی خوبی که داریم و با کمک مسئولان، مدعی خواهیم بود. البته درباره صعود نمی‌توان با قاطعیت صحبت کرد؛ چون همه چیز در بازی‌ها مشخص می‌شود، اما با پتانسیلی که در تیم سراغ داریم، می‌توانیم صعود کنیم. فقط حمایت مسئولان را می‌خواهیم. حمایت‌ها فقط مادی نیست و گاهی به حمایت معنوی نیاز داریم. از نظر مادی هم چیز زیادی نمی‌خواهیم. حداقل حقمان را بدهند راضی هستیم.
چه شد که به شیراز برگشتی؟
من فصل خوبی را در ماهشهر سپری نکردم. برای همین تصمیم گرفتم به شیراز برگردم که هم آرامش بیشتری داشته باشم و هم بتوانم به تیم شهرم کمک کنم، همان‌طور که در گذشته در تیم‌های شیرازی نتایج خوبی گرفته‌ام. یا به لیگ یک صعود کردیم یا مدعی صعود بودیم. سالی هم که از برق جدید جدا شدم، واقعاً شرایط خوب نبود. مجبور شدم جدا شوم.
خیلی هم ناراحت بودی.
بله. ما با آن تیم بزرگ شده بودیم. با بچه‌ها هماهنگ بودیم. همه چیز برای صعود عالی بود، به جز شرایط مالی و امکانات. اما در جایی که واقعاً مشکل داشتیم، نیامدند ما را حمایت کنند. اصلاً دوست نداشتم جدا شوم؛ ولی مجبور شدم به اکسین بروم. آنجا شرایط از لحاظ مالی و امکانات و همه چیز خوب بود؛ ولی نتوانستیم نتیجه لازم را بگیریم. البته یک جاهایی داوری هم خیلی اذیتمان کرد.
درباره بهمن بگو.
آن تیم هم خیلی حیف شد. اگر آن سالی که به لیگ یک صعود کردیم کمی‌ حمایت شده بودیم، مطمئن باشید همان‌طور که داریوش شجاعیان توانست پیشرفت زیادی بکند، بقیه بازیکن‌ها هم زودتر بزرگ می‌شدند. اما مجبور شدند برگردند لیگ 2 بازی کنند و پیشرفتشان به تأخیر بیفتد.
در پست ‌هافبک دفاعی بازی می‌کنی. بازیکن هم‌پست مورد علاقه‌ات کیست؟
سرخیو بوسکتس بارسلونا.
ترجیح می‌دهی در کدام ورزشگاه شیراز بازی کنی؟ دستغیب، حافظیه یا پارس؟
دستغیب که به هیچ عنوان؛ چون شرایط زمینش خیلی خوب نیست. حافظیه، هم جو خوبی دارد و هم کیفیت زمینش طوری است که می‌شود رویش بازی کرد. البته نمی‌شود گفت عالی است؛ اما از دو سال پیش خیلی بهتر شده. البته اگر یک مقدار چاله‌چوله‌هایش رفع شود خیلی هم بهتر می‌شود.
از هوادارانتان بگو.
هواداران کم‌نظیری داریم. حتی در بازی‌های تدارکاتی که در سایر شهرها داشتیم حضور داشتند و احساس میزبانی می‌کردیم.  خیلی پرشور هستند و هر جا می‌رویم حمایت آنها هست. امیدوارم امسال هم یار دوازدهم ما باشند. ما هم قول می‌دهیم تمام تلاشمان را بکنیم تا صعود کنیم به لیگ برتر. باید همه دست به دست هم دهیم. نه تنها مجموعه قشقایی، بلکه تمام مسئولان شهر باید پشت این تیم باشند تا پس از این همه سال، یک نماینده در لیگ برتر داشته باشیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی