[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۴
  • دوره جدید

با معنوی‌نژاد از تیم ملی تا پیشنهادهای اروپایی، روزنامه شیراز نوین

دریافت کننده تیم ملی والیبال گفت: هم از روسیه و لهستان و هم از تیم‌های داخلی پیشنهاد دارم؛ اما هدفم این است که لژیونر بمانم. محمدجواد معنوی‌نژاد در ۲۳ سالگی یکی از بازیکنان باتجربه تیم ملی والیبال به حساب می‌آید. او که در دو سال اخیر در ترکیب تیم ورونا در سری آ ایتالیا به میدان رفته، فراز و نشیب‌هایی را به خاطر برخی مصدومیت‌ها در یکی، دو سال اخیر داشته، اما همچنان یکی از گزینه‌های اصلی کولاکوویچ برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی تیم ملی به حساب می‌آید. در آستانه اعزام ملی‌پوشان والیبال به رقابت‌های انتخابی المپیک در سن‌پترزبورگ و رویارویی با تیم‌هایی مثل کوبا، مکزیک و روسیه با جواد معنوی‌نژاد دقایقی هم‌کلام شدیم تا هم از وضعیت خودش در عرصه باشگاهی و هم از وضعیت تیم ملی باخبر شویم.
در ادامه، مشروح صحبت‌های جواد معنوی‌نژاد را می‌خوانید.
با بدشانسی به خواسته‌مان در شیکاگو نرسیدیم
تورنمنت لیگ ملت‌ها تقریباً دو ماه برای ما به طول انجامید، اما متأسفانه به آن چیزی که می‌خواستیم در شیکاگو با بدشانسی نرسیدیم. سپس یک هفته‌ای با نظر کادرفنی استراحت کردیم. حالا حدود ۲ هفته است که تمرینات خود را در تهران آغاز کردیم و امشب هم راهی روسیه خواهیم شد. خدا را شکر بعد از آن خستگی که در بدن بازیکنان وجود داشت، به تدریج به روزهای اوج خودمان برمی‌گردیم تا ان‌شاءالله در روسیه بهترین نتیجه را بگیریم.
خستگی بعد از سه ماه طبیعی است
مسلماً بعد از ۳ ماه تمرین و مسابقه خستگی در بدن بازیکنان وجود دارد و این یک اتفاق طبیعی است. ان‌شاءالله در روسیه می‌توانیم به روند قبلی‌مان برگردیم و اوج بگیریم. در لیگ ملت‌ها ما نتایج خوبی گرفتیم و ۱۲ برد در مرحله مقدماتی داشتیم. فقط در مرحله نهایی نتوانستیم به چیزی که هدفمان بود، برسیم. امیدوارم در روسیه بتوانیم حریفان را شکست دهیم.
مصدومیتم تمام شد، الان آماده ام
مصدومیتی که من داشتم، از ناحیه مچ پا بود. البته با تلاش پزشکان و خودم دوره نقاهت خیلی کوتاه بود. نهایتاً فکر می‌کنم ۷، ۸ روز دوره مصدومیت من طول کشید و توانستم خیلی زود به میادین برگردم. الان هم شرایطم کاملاً خوب است و برای جنگیدن در روسیه آماده هستم.
روسیه می‌خواهد هر طور شده سهمیه بگیرد
روسیه الان خیلی آماده است و همان‌طور که دیدید قهرمان لیگ ملت‌ها شد. در ضمن چند بازیکن کلیدی‌شان هم برای انتخابی المپیک به آنها اضافه شدند. میخایلوف و موزرسکی خودشان را برای این مسابقات آماده کردند و این کار ما را سخت‌تر می‌کند. این نشان می‌دهد آنها می‌خواهند صددرصد در همین مرحله سهمیه المپیک را بگیرند. امیدوارم ما با نمایشی خوب بتوانیم به هدفمان که همان کسب سهمیه المپیک است، برسیم.
از روسیه و لهستان پیشنهاد دارم
قراردادم با ورونا که تمام شده بود. البته این‌طور نیست که برخی می‌گویند لیست‌های تیم‌های ایتالیایی بسته شده؛ چون آنها می‌توانند تا آستانه شروع سری آ بازیکن بگیرند. فصل نقل و انتقالات به صورت کلی تمام شده، اما تا یکی، دو ماه دیگر تیم‌های ایتالیایی می‌توانند جذب بازیکن کنند. البته من از روسیه و لهستان هم پیشنهاد دارم. فعلاً تا دو ماه آینده زمان دارم و عجله ای برای اینکه تیمم را انتخاب کنم، ندارم.
بعید است در لیگ ایران بازی کنم
از تیم‌های داخلی هم یکی، دو پیشنهاد به دستم رسیده است. باید پیشنهاداتم را بررسی کنم و بهترین تصمیم را بگیرم. البته هدف اصلی من این است که بتوانم در همان خارج از کشور به والیبال خودم ادامه دهم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی