[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

مدیرکل بیمه سلامت فارس خبر داد: آغاز پرداخت خسارت متفرقه به بیماران، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل بیمه سلامت فارس از آغاز پرداخت خسارت متفرقه به بیماران خبر داد و گفت: بیش از سه میلیارد تومان اعتبار برای این مرحله پیش‌بینی شده است. به گزارش ایسنا منطقه فارس، فرهاد لطفی چهارشنبه ١٦ مرداد در یک کنفرانس خبری با بیان اینکه فارس دارای بیشترین بیمارستان‌های خصوصی پس از تهران است، عنوان کرد: براساس دستورالعمل خسارت متفرقه پرداخت‌ها آغاز شده و برای بیمارانی که سندهای خود را ابتدای فروردین ماه ارائه کردند، حواله صادر شده و از طریق پیامک زمان مراجعه به اطلاع آن‌ها می‌رسد. وی افزود: یک میلیون و ٧٠٠ هرار نفر روستایی و شهرهای زیر ٢٠ هزار نفر هیچ حق بیمه‌ای پرداخت نمی‌کنند و مشمول پرداخت خسارت متفرقه نمی‌شوند و از بیمارستا‌های دولتی می‌توانند استفاده کنند. مدیرکل بیمه سلامت فارس با بیان اینکه حدود دو میلیون و ٨٠٠ هزار نفر تحت پوشش این بیمه در استان قرار دارند، بر لزوم ارتقاء سطح سواد بیمه‌ای افراد در جامعه در راستای پیشگیری سخن تأکید کرد و افزود: بخش اعظم هزینه‌های بیماری‌ها مرتبط به بیماری دیابت است که باید در این راستا اموزش لازم داده شود.
لطفی در بخشی از سخنانش به انجام مکاتبه با بیمارستان‌های خصوصی اشاره و با تأکید بر اینکه آماده انعقاد قرارداد با آن‌ها هستیم، اظهار کرد: علی‌رغم این‌که هیچ بدهی به این بیمارستان‌ها نداریم، اما تاکنون اقدامی‌برای انعقاد قرارداد نکرده‌اند‌.
وی همچنین عنوان کرد: به سرعت حق بیمه تمام بیمارانی که خدمات بستری از این بیمارستان‌ها دریافت کرده‌اند‌، پرداخت می‌شود.
مدیرکل بیمه سلامت فارس ادامه داد: برای بیمه ایثارگران و جانبازان استان نیز با بیمه دی رایزنی شده و در صورت مراجعه به مراکز درمانی خصوصی تمام حق بیمه آن‌ها را پرداخت می‌کند.
لطفی مجدداً اعلام کرد که تلاش می‌کنیم سهم پرداختی به بیمارانی که به بخش خصوصی مراجعه می‌کنند، پرداخت کنیم.
وی با بیان این‌که ٥٣ بیمارستان دولتی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و ۵ بیمارستان غیردولتی تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند، گفت: این بیمارستان‌ها از بیمه سلامت سه ماه مطالبه دارند. مطالبه فروردین ماه امسال آن‌ها را پرداخت و اردیبهشت ماه را تا ٧٠ درصد پرداخت کرده‌ایم.
مدیرکل بیمه سلامت فارس همچنین از تسویه کامل مطالبات داروخانه‌ها تا فروردین امسال اشاره و بیان کرد:٦٠ درصد مطالبات داروخانه‌ها در ماه‌های اردیبهشت و خرداد نیز پرداخت کرده‌ایم.
لطفی با بیان این‌که مطالبات داروخانه‌ها از آذر تا اسفند سال گذشته باقی مانده، گفت: مطالبات مربوط به حق داروهای پزشک خانواده همه داروخانه‌های استان را این هفته و هفته آینده پرداخت می‌کنیم. مدیرکل بیمه سلامت فارس یادآور شد: در حال حاضر بیش از٧٠٠ داروخانه طرف قرارداد این بیمه در استان فارس هستند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی