[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۷
  • دوره جدید

سلسله ‌نشست‌های شیرازشناسی در مرکز شیرازشناسی برگزار می‌شود، روزنامه شیراز نوین

 سرپرست گردشگری سازمان فرهنگی، اجتماعی شهرداری شیراز از برگزاری سلسله ‌نشست‌های شیرازشناسی در مرکز تاریخی شیرازشناسی خبر داد. به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، علی نیری با اعلام این خبر گفت: این جلسات با محوریت و تمرکز بر معرفی شهر شیراز روزهای شنبه هر هفته با حضور مردم و به صورت رایگان برگزار می‌شود.  وی با بیان این‌که شیراز همواره به عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز گردشگری و توریستی ایران مطرح بوده است، خاطرنشان کرد: سومین حرم اهل‌بیت (ع) علاوه بر جاذبه‌های معنوی و ادبی با جاذبه‌های تاریخی فراوان برای گردشگران داخلی و خارجی شناخته شده‌است. سرپرست گردشگری سازمان فرهنگی تأکید کرد: باید این شهر ابتدا به مردم و شهروندان ساکن در آن معرفی شود تا در راستای معرفی شیراز به مردم دیگر شهرها هم‌افزایی صورت گیرد و در نهایت آثار مثبت آن در رونق اقتصاد و اشتغال شهرمان را شاهد خواهیم بود.
علی نیّری، سرپرست اداره گردشگری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز درباره جزئیات این سلسله نشست‌ها اظهار کرد: برای معرفی شهر شیراز به مردم از اساتید دانشگاه و دانشجویان و پژوهشگرانی که از این حوزه اطلاع کافی دارند بهره جسته‌ایم.  وی تصریح کرد: پژوهشگران و اساتیدی که درباره شیراز پژوهش انجام داده‌اند و یا دانشجویانی که پایان‌نامه و تحقیق آن‌ها درباره شیراز بوده است برای معرفی هر چه بهتر شیراز و استان فارس به این نشست‌ها دعوت می‌شوند؛ همچنین از مدیران شهرداری و یا اعضای شورای اسلامی‌شهر شیراز که کمیسیون تخصصی آن‌ها با معرفی شیراز مرتبط باشد نیز برای حضور در این جلسات دعوت می‌شود. سرپرست اداره گردشگری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز بیان کرد: در نخستین جلسه از این سلسله‌نشست‌ها سفرنامه‌ای در مورد شیراز بررسی و در دومین جلسه، محور ساسانی به شرکت‌کنندگان معرفی شد و سومین جلسه نیز به بررسی سفرنامه‌ای درباره شیراز پرداخت که این شهر را در دوره قاجار توصیف کرده است.
نیّری از مردم شیراز دعوت کرد تا در این نشست‌ها که شنبه‌ها از ساعت 17.30 تا 19 در مرکز شیرازشناسی واقع در بوستان بعثت برگزار می‌شود شرکت کنند و با شناخت بیشتر از شهرشان هرچه بیشتر در معرفی آن بکوشند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی