[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۳
  • دوره جدید

استفاده از تخریب برای خود اثباتی ، روزنامه شیراز نوین

 پیمان کشاورز-گروه خبر
 اعتماد مردم به مسئولان یکی از نقاط قوت نظام بوده و امروز دشمنان نظام این نقطه را هدف قرار داده‌اند در حالی که باید اعتماد را به عنوان سرمایه اصلی کشور پاس بداریم. استاندار فارس در نشست خود با خبرنگاران به مناسبت هفته خبرنگار با تأکید بر این موضوع افزود: نخستین وظیفه یک رسانه روشن‌سازی افکار عمومی ‌و بالا بردن سطح معلومات جامعه است، وظیفه‌ای که جز با صداقت و خیرخواهی مردم و برای مردم عملی نمی‌شود.  اگر چه قرار بود در این نشست به بیان مشکلات فعالان عرصه رسانه پرداخته شود اما در نهایت بیان برخی مشکلات امروز استان و جامعه نیز این جلسه را تحت شعاع قرار داد. استاندار نیز پس از شنیدن نظرات جمعی از فعالان رسانه‌ای ‌استان که از مشکلات خبرنگاران و رسانه‌ها گفتند، ضمن تأکید بر اهمیت نقش رسانه‌ها در حفظ و حراست از منافع عمومی‌جامعه و نظام، یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌‌های‌ مورد نیاز حال حاضر کشور را شناسایی وضعیت درست جامعه و تهدیدات دشمن عنوان کرد.  عنایت الله رحیمی‌نظام را تنها مربوط به یک گروه و جناح خاص ندانست و گفت: نظام یک تعریف عام در قالب همه نهادها و ارکان و مردم شریف کشور است که عده‌ای‌ می‌خواهند با پرداختن به مصداق‌‌های‌ جزیی کلیت نظام را ناکارآمد نشان دهند. وی ادامه داد: عده‌ای‌ فکر می‌کنند با تخریب یک قوه خود را اثبات می‌کنند که این موضوع اشتباهی بزرگ است و خبرنگاران می‌بایست در این زمینه توجه ویژه‌ای ‌داشته‌باشند. وی همچنین با اشاره به انواع تهدیدهایی که از سوی دشمنان برای نظام ایجاد می‌شود، اظهار داشت: امروز بیشتر تهدیدها از طریق رسانه‌ها علیه کشور و منافع ملی ما صورت می‌گیرد که از جمله تهدیدات دشمن در حوزه رسانه می‌توان به ترویج فرهنگ غیر دینی به عنوان نقطه قوت و تکیه جامعه ما به وسیله برخی رسانه‌ها است. وی افزود: در فضایی که امروز بسیاری رسانه‌های معاند به دنبال ترویج و ایجاد ناامیدی در جامعه هستند، وظیفه رسانه‌های داخلی و همسو با نظام این است که در جهت ایجاد امید در جامعه گام بردارند. رحیمی‌ادامه داد: خبرنگاران باید تهدیدات را بشناسند و ناآگاهانه در زمین دشمنان و بدخواهان نظام بازی نکنند.
دستگاه‌های اجرایی اگر شکایتی از خبرنگاران دارند آن‌را مختومه کنند
نماینده عالی دولت در استان در پاسخ به انتقاد خبرنگاران مبنی بر نقدپذیر نبودن برخی مدیران در استان  بیان کرد: اگر دستگاه‌های اجرایی استان شکایتی از هر خبرنگاری دارند اعلام می‌کنم که آن شکایت را مختومه کنند و به عنوان نماینده عالی دولت در فارس از مقامات قضایی هم خواهم خواست که شکایت‌هایی که از طرف دولت از خبرنگاران استان بوده مختومه تلقی شود. رحیمی‌افزود: البته این موضوع متفاوت از این است که فردی خارج از مباحث خبری و اطلاع‌رسانی و صرفاً با هدف تخریب، مدیر یا مجموعه‌ای را مورد هجمه قرار دهد و تخریب کند که در این زمینه مطابق قانون رسیدگی خواهد شد اما اگر در قالب نقد موضوعی باعث حتی عبور از خطوط قانونی شود، خواهیم بخشید. 
عزم دولت برای حل مشکل آب جدی است 
اما در این نشست علاوه بر مسایل خبرنگاران برخی مشکلات فعلی جامعه نیز مطرح شد. وضعیت آب و فاضلاب فارس و شیراز و مشکلات این حوزه از جمله این موارد بود که خبرنگاران مطرح کردند.
استاندار فارس نیز در پاسخ به این پرسش، تولید آب در استان در سال جاری را بیش از سال‌های قبل دانست و گفت: در مقابل این افزایش تولید آب شاهد افزایش گرمای هوا نیز هستیم. عنایت الله رحیمی ‌افزود: وضعیت شبکه انتقال آب در استان و به ویژه کلان‌شهر شیراز را یک معضل می‌دانیم و معتقدیم که نیاز به اصلاح دارد. وی ادامه داد: در همین زمینه با مصوبه‌ای که شورای شهر شیراز در زمینه آب بها دارد پولی که برای این منظور دریافت می‌شود صرف اصلاح شبکه‌های آب‌رسانی می‌شود. وی اظهار داشت: تعداد کل مشترکان آب در شیراز در سال ۹۱ افزون بر ۵۲۵ هزار نفر بوده که این تعداد در سال ۹۷ به بیش از ۷۰۶ هزار ۹۰۰ نفر شده و روند واگذاری شبکه نیز روز به افزایش بوده است. استاندار فارس، در خصوص توسعه و اصلاح شبکه آب از سال ۹۰ تاکنون نیز گفت: در سال ۹۰ حدود ۶۲۶ کیلومتر اصلاح شبکه در شیراز داشته‌ایم که این رقم تا پایان سه ماه نخست امسال به ۹۱۳ کیلومتر رسیده است که بیانگر روند افزایش اصلاح شبکه بوده است.رحیمی، در خصوص توسعه شبکه فاضلاب نیز بیان کرد: در سال ۹۱ یک هزار و ۵۴۴ کیلومتر شبکه انتقال فاضلاب در شیراز داشته‌ایم که تا پایان خردادماه امسال به ۲ هزار و ۱۹۳ کیلومتر رسیده است و این روند در سطح شهرستان‌های استان نیز در حال عملیاتی شدن است. وی اضافه کرد: در حجم مخازن در مدار نیز در سال ۹۱ حدود ۳۲۱ هزار متر مکعب بوده که هم اینک به ۳۶۷ هزار متر مکعب رسیده است. استاندار فارس افزود: همه این‌ها بیانگر تلاش و کوششی است که در جهت رفع مشکل آب در استان و شهر شیراز انجام شده هرچند هنوز مشکلاتی وجود دارد که می‌کوشیم این مشکلات نیز به ویژه با احداث خط دوم انتقال آب از سد درودزن به شیراز که تا اوایل مهرماه نهایی خواهد شد.
طرح تفصیلی منطقه سعدی به تصویب رسیده است
رحیمی، با اشاره به تصویب طرح تفصیلی منطقه سعدی گفت: علاوه بر این افزون بر ۱۵ هکتار زمین نیز برای توافق اولیه با مالکان استحصال شده تا امکانی برای ساخت و ساز گودگل‌کنان در آن نقطه فراهم شود. وی اضافه کرد: مجموعه‌‌های‌ همجوار آرامگاه و گودگل‌کنان و ساختمان‌های در مسیر نیز برچیده و به فضاهای سبز تبدیل خواهند شد.
اهل باج دادن نیستم
اما در بخش دیگری از این نشست استاندار فارس، با اشاره به اقدام برخی به ویژه رسانه‌های برخط که از آن استنباط باج‌خواهی می‌شود گفت: خطاب به این دست افراد اعلام می‌کنم که این استاندار استانداری نیست که با چنین مباحثی حاضر شود به کسی باج دهد. رحیمی‌افزود: این‌که بین خودشان برای تخریب تا تشویق و گرفتن امتیاز تقسیم کار می‌کنند یقین بدانند که رحیمی ‌فردی نیست که به این مباحث امتیاز بدهد. وی ادامه داد: اگر به دنبال این هستند که با وارد کردن فشار افکار عمومی‌نیروی مد نظر خود را به عنوان یک مدیر قالب کنند قطعاً این اتفاق نخواهد افتاد چرا که در مورد انتخاب همکاران و مدیران استان یک اصولی را دارم که عبارتند از پاک‌دستی، پاک‌چشمی، کار بلد بودن و در چارچوب نظام و قانون حرکت کردن و اهداف دولت را قبول داشتن، اگر در این چارچوب باشد از انسان‌های شایسته استفاده خواهیم کرد اما اگر فکر کنند که با تحریک افکار عمومی‌می‌توانند استاندار را مجبور به اتخاذ تصمیمی‌که قبول ندارد، کنند سخت در اشتباه هستند و راه خطا می‌روند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی