[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۱۱
  • دوره جدید

برخورد قاطع با برهم زنندگان نظم و امنیت اجتماعی ، روزنامه شیراز نوین

مراسم تکریم و معارفه دادستان عمومی ‌و انقلاب شهرستان کازرون با حضور حجت الاسلام والمسلمین موسوی معاون قضایی و نظارت و ارزشیابی قضات، نجیبی معاون قضایی و برنامه‌ریزی رئیس‌کل دادگستری استان فارس، رؤسای دادگستری‌ها و دادستان‌های کازرون استهبان، فراشبند، کوار، ممسنی و رستم، اعضای شورای تأمین، رؤسای ادارات، فرماندهان انتظامی و نظامی، شهرداران، بخشداران شهرستان کازرون برگزارشد. به گزارش روابط عمومی‌دادگستری استان فارس معاون قضایی و برنامه‌ریزی دادگستری فارس با بیان این‌که مردم کازرون در خط ولایت مطلقه فقیه حرکت می‌کنند و اجازه نمی‌دهند این چهره و ویژگی انقلابی بودن مردم کازرون خدشه‌دار شود، گفت: انقلابی بودن از ویژگی خاص مردم کازرون است.
سیدعبدالنبی نجیبی در ادامه افزود: مردم کازرون چه قبل از انقلاب و در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی ‌نقش مؤثری داشته و چه در دوران جنگ تحمیلی شهدای بسیاری را در راه نظام و انقلاب فدا کرده‌اند، بنابراین دشمن در شهرهای بزرگی مانندکازرون که سابقه انقلابی‌گری بیشتری دارند، بیشتر لانه می‌کند.
وی با اشاره به این که دستگاه قضایی به دو نوع جرم، اجتماعی و خاص رسیدگی می‌کند، یادآور شد: نحوه رسیدگی و اجرای عدالت در مورد جرائم خاص برخورد قانونی و در مورد جرائم اجتماعی، پیشگیری از وقوع جرم و آسیب‌‌های‌ اجتماعی است.
معاون قضایی و برنامه‌ریزی رئیس کل دادگستری فارس در ادامه موضوع پیشگیری از وقوع جرم را بسیار حائز اهمیت دانست و خاطر نشان کرد: مطابق قانون اساسی قوه قضائیه در امر پیشگیری ازوقوع جرم و آسیب‌‌های‌ اجتماعی وظایفی را بر عهده دارد که اجرای این وظایف با توجه به پیچیدگی مسائل و مشکلات اجتماعی امروز و گستردگی و تخصصی شدن امور بدون مشارکت همه دستگاه‌ها ونهادهای عمومی‌امکان‌پذیر نیست و این مسائل موضوع پیشگیری از وقوع جرم را به مسئله‌ای فراقوه‌ای‌ تبدیل کرده است.
معاون قضایی و برنامه‌ریزی دادگستری استان فارس از برخورد قاطع با افراد شرور و برهم زنندگان نظم و امنیت اجتماعی، اخلالگران و مفسدان نظام اقتصادی خبر داد و تأکید کرد: دادگستری استان فارس با افرادی که بخواهند با ایجاد شرارت موجبات ناامنی جامعه را فراهم کنند بدون اغماض برخورد قاطع و قانونی می‌کند.
نجیبی در مراسم تودیع و معارفه دادستان عمومی‌و انقلاب کازرون بیان داشت: پرونده شهادت امام‌جمعه شهرستان کازرون رسیدگی شده است و حکم قصاص قاتل شهید حجت الاسلام والمسلمین خرسند دردیوان عالی کشور مورد تأیید قرارگرفته و اجرای حکم آن در دستور کاردستگاه قضایی استان فارس است.
گفتنی است در پایان این مراسم از تلاش‌‌های‌ دادستان سابق شهرستان کازرون حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین لطفی با اهدای لوح تقدیر از سوی رئیس کل دادگستری فارس قدردانی و با حکم ریاست معظم قوه قضائیه؛ حجت الاسلام و المسلمین مصطفی انصاری‌فر به ‌عنوان دادستان عمومی ‌و انقلاب این شهرستان معرفی شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی