[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۷۵
  • دوره جدید

ولایت روح دین است، روزنامه شیراز نوین

نماز عید سعید قربان، روز بندگی و آغاز دهه ولایت، با حضور مؤمنان خداجوی در 76 نقطه از استان فارس برگزار شد.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، صبح دوشنبه و هم‌زمان با سراسر ایران، نماز عید سعید قربان در شیراز و 75 نقطه از استان فارس اقامه شد.
نماز عید سعید قربان در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) و به امامت آیت الله لطف الله دژکام، نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز، اقامه شد.
امام جمعه شیراز در خطبه نماز عید قربان گفت: اگر جامعه ما می‌خواهد آماده ظهور امام زمان(عج) شود، باید به مسئله ولایت بیش از آنچه که تا امروز به آن دقت کرده‌ایم دقت کنیم و برای آن اهمیت قائل شویم. 
آیت الله لطف الله دژکام با اشاره به اهمیت مسئله ولایت گفت: وقتی در آیات قرآن کریم و روایات اهل‌بیت(ع) دقت می‌کنیم، متوجه می‌شویم ولایت، روح دین است و پذیرش همه طاعات و عبادات انسان، در گرو ولایت‌پذیری اوست. 
وی گفت: در روایات اسلامی‌آمده است اگر فرد حج‌گزار، می‌خواهد حَجَّش مورد قبول واقع شود باید ولایت امام عصر خود را قلباً پذیرفته باشد. 
نماینده رهبر انقلاب در استان فارس با اشاره به در پیش بودن عید سعید غدیر خم و اهمیت آن گفت: یادآوری و بزرگداشت غدیر، یادآوری و بزرگداشت اصل ولایت و اکمال دین توسط پیامبر اکرم(ص) است و رسول خدا در روز عید غدیر، از مسلمانان در طول تاریخ و نسل‌های بعد خواسته است به جهت فراموش نشدن این واقعه عظیم و حق ولایت امیرالمومنین(ع)، همواره آن را تکرار کرده و برای نسل‌های بعد بازگو کنند. 
آیت الله دژکام اضافه کرد: برای بزرگ‌داشت هرچه بهتر عید غدیر خم در شیراز، باید همه توان خود را به‌کار بگیریم و همه مردم را برای شرکت در این جشن‌ها دعوت کنیم که از جمله این جشن‌ها، برگزاری عقد اخوت و برادری و همچنین مراسمات خاص این عید سعید در مسجد جامع شهداست که پیش از ظهر روز عید غدیر برگزار خواهد شد و امیدواریم این مراسم، در شیراز به یک سنت حسنه تبدیل شود. 
عید سعید قربان از اعیاد بزرگ مسلمانان به شمار می‌رود که در روایات اسلامی، اقامه نماز به عنوان یکی از امور مستحب بیان و بر فضیلت قربانی کردن توصیه شده است.
عید قربان را روز رهایى از تعلقات دنیوی می‌دانند و آن را عید ضحی می‌شمارند، روزی که اسرار و رموز و برکات فراوانی دارد.
عید قربان، روز عبور ابراهیم(ع) از تعلقات دنیایی است، روزی که خلیل‌الله(ع) از بزرگترین امتحان الهی سربلند بیرون آمد و اوج بندگی را اثبات کرد.
به گزارش ایسنا، عید سعید قربان، آغاز دهه ولایت به شمار می‌رود و از امروز سراسر فارس با محوریت حرم سوم اهل بیت(ع) غرق در شادی و نور خواهد بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی