[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۷
  • دوره جدید

دوشنبه‌سوزی مقدمه تلخ چهارشنبه سوری، روزنامه شیراز نوین

گروه خبر- مژده آتش‌آب‌پرور

 هشدارهای اخیر درباره حوادث احتمالی مرتبط با چهارشنبه آخر سال در شیراز مؤثر واقع نشد. در چند روز اخیر تمام مقامات انتظامی‌، آتش‌نشانی و سایر متولیان استان نسبت به تهیه و توزیع مواد محترقه هشدارهای لازم را داده بودند و کشف مقادیر زیادی مواد محترقه نیز در فارس صورت گرفت. با این اوصاف اولین حادثه چهارشنبه سوری در شیراز رقم خورد و نتیجه آن 5 مصدوم بود. این حادثه در شیراز عصر روز دوشنبه با انفجار در یک منزل مسکونی رقم زده شد و تعدادی را راهی بیمارستان کرد. مدیرعامل سازمان آتش نشانی شیراز در گفت‌و‌گو با «شیراز‌نوین» در رابطه با این حادثه اظهار داشت: انفجار در یک ساختمان دو طبقه در بلوار اتحاد به علت ساخت ترقه توسط عده‌ای از افراد رخ داده است. به گفته محمد فرخ‌زاده در این حادثه که 5 مصدوم بر جا گذاشته طبقه دوم ساختمان مذکور نیز تخریب شده است. وی افزود: دو تن از مصدومان وضعیت مناسبی دارند و مشکلی برای آن‌ها ایجاد نشده است ولی سه مصدوم دیگر که یک مادر و دو فرزند کودک و نوجوان هستند، وضعیت وخیم‌تری دارند. مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی فارس نیز در این خصوص به خبرنگار «شیراز نوین» گفت: حدود ساعت 5 و 48 دقیقه روز دوشنبه اورژانس فارس برای حضور در محل حادثه اطلاع پیدا کرد. محمدرضا عالی منش، در اشاره به مصدومان این انفجار عنوان کرد: از 5 مصدوم حادثه 3 نفر به بیمارستان نمازی و دو نفر نیز توسط اورژانس به بیمارستان شهید رجایی شیراز منتقل شدند. 
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس نیز در گفت‌وگو با ایرنا پیرامون این اتفاق گفت: انتظار می‌رود شهروندان ضمن مراقبت از فرزندان خود هرگونه اخبار در رابطه با وجود مواد محترقه را از طریق سامانه 110به پلیس اطلاع دهند. فرماندهی انتظامی استان نیز در نشست خبری روز یکشنبه خود گفته بود: در ارتباط با مواد محترقه 55 نفر دستگیر شدند و همچنین بیش از 460 کیلوگرم مواد پیش‌ساز محترقه نیز در این استان کشف شد. وی با اشاره به نزدیک شدن به چهارشنبه آخر سال، هشدار داد: با هماهنگی مقام قضایی، کسانی که بخواهند با اقدامات خود زمینه ایجاد ناامنی را در شهر فراهم کنند، دستگیر خواهند شد و به صورت قانونی با آنها برخورد می‌شود. 
این اتفاق در حالی رخ داد که همین دو روز پیش در شهر اردبیل انفجار مواد محترقه 7 نفر را به کام مرگ کشانده بود ولی با این اوصاف رخ دادن حوادثی از این دست نشان از بی‌تدبیری در میان بخشی از مردم به ویژه قشر جوان دارد که متأسفانه در سال‌های اخیر به جای استفاده درست از فرصت چهارشنبه آخر سال، به استفاده از مواد محترقه و خطرناک روی آورده‌اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی