[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

تدوین سند توسعه فرهنگی هنری فارس، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان فارس از تدوین سند توسعه فرهنگی هنری این استان و انتشار آن در قالب کتابی با عنوان فرنامک خبر داد.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، صابر سهرابی در نشست هم‌اندیشی با خبرنگاران حوزه فرهنگ و هنر استان فارس، گفت: این برنامه با استفاده از نظرات اساتید دانشگاه، صاحبان اندیشه در حوزه فرهنگ و هنر و هنرمندان و اندیشمندان این بخش، تدوین شده است.
وی با بیان این‌که بعد از تأیید نهایی از سوی وزارت ارشاد، این سند رونمایی خواهد شد، گفت: این برنامه نقشه راه فرهنگی هنری فارس را تا حدودی مشخص خواهد کرد.
سهرابی همچنین از آماده شدن مقدمات یک تفاهم‌نامه بین وزارت ارشاد و استانداری فارس خبر داد و گفت: این تفاهم‌نامه در آینده نزدیک به امضای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی‌و استاندار فارس خواهد رسید. او با اشاره به این‌که کار در حوزه فرهنگ و ارشاد نیازمند دقت و حساسیت فراوانی است، در پاسخ به برخی انتقادات گفت: برخی مشکلات اجرایی اجازه پاسخگویی به برخی مسائل و حواشی را نمی‌دهد، اگرنه شجاعت کافی در حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی‌فارس وجود دارد. سهرابی با بیان این‌که در موضوع دفاع از اجرای برنامه‌های هفته فیلم اروپایی در فارس، گفت: هفته فیلم اروپایی یک رویداد بسیار بسیار خوب بود که به دلایلی اجرای آن در فارس متوقف شد؛ اما دفاع ما از ضرورت اجرای این برنامه انجام شد اگرچه ضرورتی برای اطلاع‌رسانی در مورد آن وجود نداشت. وی با تصریح این‌که تأثیر فعالیت در حوزه فرهنگ، در درازمدت نمود بیرونی دارد، گفت: از ابتدای حضور در رأس مدیریت فرهنگ و ارشاد اسلامی‌فارس، با برنامه‌ای که متناسب با برنامه وزیر محترم بوده، توسعه نرم‌افزاری و سخت ‌فزاری را دنبال کرده‌ایم. سهرابی با اشاره به این‌که نقش رسانه در تحقق برنامه‌های فرهنگی و هنری بسیار مهم است، لزوم پیگیری مطالبات از سوی خبرنگاران و رسانه‌ها را یادآور شد و گفت: به ضرورت نقد در حوزه فرهنگ و هنر اعتقاد داشته و معتقد هستم که نقد ضرورت توسعه و پیشرفت در این حوزه است. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌با بیان این‌که برنامه‌های مؤثری در زمینه اقتصاد هنر، ایجاد میل و رغبت در جامعه برای فعالیت‌‌های‌ فرهنگی و هنری و توجه به ضرورت مقابله با تهاجم فرهنگی مد نظر این اداره کل و وزارت متبوعه است، گفت: تدوین سند توسعه فرهنگی با نگاه دقیق به این مسائل انجام شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی