[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۶
  • دوره جدید

اگر غدیر را پاس می‌داشتیم به عاشورا نمی‌رسیدیم، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس با یادآوری اینکه اگر غدیر را گرامی‌می‌داشتیم عاشورایی حادث نمی‌شد، خاطرنشان کرد که امام امت بخشی از غدیر را جلوه‌گر و حکومت اسلامی‌را بر ایران حاکم کرد.
به گزارش ایسنا منطقه فارس آیت‌الله لطف الله دژکام در مراسم جشن غدیر که در مسجد نو شیراز برگزار شد، گفت: متأسفانه ما آن‌چنان که باید، غدیر را جشن نگرفتیم، جشن‌های ما جلوه نمی‌کند در حالی‌که یک جاهایی در دین باید کارمان جلوه کند، در عاشورا موفق‌تر عمل کرده‌ایم، اگر غدیر را به خوبی جشن گرفته بودیم کار به عاشورا نمی‌کشید.
امام جمعه شیراز خاطرنشان کرد: امام امت بخش کوچکی از غدیر را جلوه‌گر کرد و این حکومت اسلامی‌را تشکیل داد، مبنای ولایت فقیه، ولایت علی ابن ابیطالب(ع) است. ما هم باید به غدیر اهمیت بدهیم؛ وقتی نفس کوچکی از غدیر منجر به تشکیل یک حکومت اسلامی‌شد، جلوه‌گر شدن کامل ولایت چه اثراتی به دنبال خواهد داشت.
او ضمن قدردانی از جامعه معظم روحانیت شیراز، تأکید کرد که همه باید برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر جشن‌‌های‌ غدیر تلاش کنند و سال آینده جشن‌‌های‌ باشکوه‌تری به مناسبت این روز برگزار و معلوم شود شهر شیراز به عنوان سومین حرم اهل‌بیت(ع) چه جایگاهی دارد.
امام جمعه شیراز در ادامه با اشاره به سوره مائده و اهمیت این سوره، گفت: سوره مائده سوره‌ای است که به فرموده علی(ع) آخرین سوره در زمان پیامبر و حیات پیامبر محسوب می‌شود، منسوخ ندارد اما نسبت به دیگر سوره‌ها ناسخ است.
او با بیان اینکه آیات متعددی در سوره مائده، ناظر به قضیه امامت و ولایت امیرالمومنین(ع) است، گفت: به دلیل حکمت‌‌هایی که پیامبر می‌دانستند، آیات در جای جای سوره مائده به شکلی قرار گرفته که کسی نمی‌تواند آن را تغییر دهد، این معجزه پیامبر است.
آیت‌الله دژکام با اشاره به مضمون آیه 67 سوره مائده، به تفسیر آن پرداخت و تأکید کرد که شیعیان باید آنچه پیامبر در خصوص ولایت امیرالمومنین(ع) تصریح فرمود را بازگو و تکرار کنند.
امام جمعه شیراز با اشاره به تأکیدات حضرت رسول، خاطرنشان کرد که امروز همه به فرمایش پیامبر عمل کرده و حدیث غدیر را منتقل می‌کنیم.
نماینده ولی‌فقیه در فارس با تصریح اینکه ولایت، وصایت و خلافت امیرالمؤمنین بلافصل (بین پیامبر و علی کسی فاصله نمی‌شود) است، گفت: خوشا به حال آن‌ها که این حرف را شنیدند و عمل کردند و بدا به حال آنها که این را شنیدند و عمل نکردند.
او با اشاره به حدیثی از حضرت امام صادق(ع) که فرمود جدم برای جانشینی خود 12 هزار شاهد داشت اما حقش ضایع شد، گفت: عرصه ولایت و حکومت اسلامی‌عرصه‌ای است که دشمن دلش می‌خواهد از مؤمنان و پیروان حق بگیرد اما خداوند در بخشی از آیه سوم سوره مائده فرموده «حالا که فهمیدید امیر و ولی و امامتان چه کسی است، دشمنان و کافران از لطمه زدن به شما ناامید خواهند شد.»
امام جمعه شیراز با تصریح اینکه دین پیروان امیرالمؤمنین(ع) لطمه نمیخورد، به روایتی از امام صادق(ع) با این مضمون که مومن هرچه بر سرش بیاورند باز هم به نفعش خواهد بود، گفت: در چهل سال انقلاب ولایی، هر کاری دشمن کرد که به شما پیروان علی(ع) ضرر بزند نهایتاً به سود شما مؤمنان بود.
او ادامه داد: تحریم‌های ظالمانه، جنگ هشت ساله ابتدای انقلاب و تمام فشارها به نفع مردم ولایت‌مدار ایران تمام شده است، جنگ که شروع شد ناراحت شدیم، سختی داشت، اما جنگ باعث شد ایران به عظمتی در قدرت نظامی‌دست پیدا کند که دشمنان امروز از آن در هراس هستند.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه آمریکا همه جا دخالت نظامی‌کرد الا ایران، تأکید کرد: آمریکا قدرت نظامی ‌ایران را می‌داند، هشت سال ایستادگی و مقاومت این مردم، ایران را مقتدر کرده است؛ شهید و جانباز و ایثارگر و اسیر زیادی دادیم اما امروز کار به جایی رسیده که هواپیمای بدون سرنشین پیشرفته آمریکا را با تکنولوژی خودمان سرنگون می‌کنیم.
او اضافه کرد: ما اس 300 روسیه را اگر بخواهیم با آن کار دیگری داریم، برای سرنگون کردن هواپیمای پیشرفته دشمن در ارتفاعی بسیار بالا، تکنولوژی خودمان را به کار می‌گیریم. اگر با اس سیصد زده بودیم می‌گفتند با تکنولوژی روسیه زدند اما با تکنولوژی خودمان آن را زدیم؛ تکنولوژی توانمندی که یکی از دو هواپیمای کنار هم را می‌زند و می‌گوید رحم کردیم که آن یکی را نزدیم.
امام جمعه شیراز با تصریح اینکه باید به جوانان ولایت‌مدار این مرز و بوم افتخار کرد، گفت: آنچه باعث شد که به این نقطه از عظمت برسیم، اول از هرچیز ولایت‌مداری و اهل ولایت بودن جوانان ما بود. چرا 200 سال قبل که هرچه پول نفت داشتیم حکومت‌های قاجار و پهلوی به ظالمان دادند به این نقطه نرسیدیم.
او دلیل نامشروع بودن حکومت پهلوی را به دلیل این دانست که دست در دست ولایت نداشت و گفت: در زمان شاه می‌دانستیم که آمریکا و رژیم اشغالگر قدس او را حمایت می‌کنند و پول نفت هم بود و به جایی نرسید، امروز اما می‌گویند صادرات نفت را ایران را به صفر می‌رسانیم، در همین حالت هواپیمایشان را می‌زنیم و آنها مجبور می‌شوند کشتی نفتی ما را آزاد کنند؛ این به آن دلیل است که امروز ولایت را داریم، ولایت رهبر عظیم‌الشأن حضرت آیت الله العظمی‌امام خامنه‌ای را داریم.
نماینده ولی‌فقیه در استان فارس با بیان اینکه در دهه شصت توان نظامی‌ایران اسلامی‌ را نشان دادیم و پایان دهه 90 هم توان اقتصادی خود را نشان می‌دهیم، گفت: مأیوس هستند این بدبخت‌ها و در این یأس بمیرند که ایران به برکت علی و اولاد علی پرچمش بلند است. نظامیان ما اثبات کردند که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.
امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه در ادامه آیه سوم سوره مائده خداوند می‌فرماید که بعد از این از کفار نترسید، به آیه 55 سوره مائده اشاره و اضافه کرد: در این آیه خداوند به شکل دیگری فرموده « مردم هر کس ولایت خدا و رسول و علی و اولاد علی در دلش باشد حزب‌اللهی و صفت حزب‌اللهی در قرآن پیروزی است»؛ حزب‌اللهی شکست نمی‌خورد و همیشه پیروز خواهد بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی