[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۲
  • دوره جدید

کارشناسان یاری‌گر قضات در اجرای عدالت هستند، روزنامه شیراز نوین

نظر کارشناسان رسمی‌دادگستری در سرنوشت و تصمیم‌گیری مقام قضایی نقش به‌سزایی دارد چرا که اظهار نظر صحیح کارشناسان به اجرای عدالت، احقاق حق و ایجاد امنیت پایدار کمک می‌کند.
رئیس کل دادگستری استان فارس در نشست ه‌اندیشی مشترک قضات و مسئولان قضایی فارس با کانون کارشناسان رسمی‌دادگستری استان فارس و کمیسیون‌‌های‌  شبه قضایی با تبریک ایام دهه امامت و ولایت و عید سعید غدیر خم، به اهمیت نقش کارشناسان در فرایند دادرسی اشاره کرد و گفت:  این قشر متخصص یاری‌گر قضات در احقاق حق و اجرای عدالت هستند.
حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی در این مراسم ضمن قدردانی از هیئت مدیره کانون کارشناسان رسمی‌دادگستری استان فارس به ویژه مهندس دادخواه رئیس این کانون گفت: رئیس و هیئت مدیره کانون کارشناسان در سالم‌سازی مجموعه و همچنین عدالت تقسیم کار و ارجاع پرونده‌ها به منظور کارشناسی تلاش‌‌های‌  فراوانی داشته‌اند و این امر نشأت گرفته از دیدگاه مدیریتی و حمایتی وی نسبت به مجموعه تحت‌مدیریت است. وی به نشست هم‌اندیشی کارشناسان رسمی‌دادگستری با آیت‌الله رئیسی ریاست معظم قوه‌قضائیه نیز اشاره کرد وگفت: رئیس معظم قوه‌قضائیه به برخی از مسائل و چالش‌‌های‌حوزه کارشناسی و پرونده‌‌های‌ قضایی پرداخته و توصیه‌ها و دستوراتی را نیز برای حل مشکلات صادر کردند. 
رئیس کل دادگستری استان فارس با بیان اینکه به رویکرد تحولی جدید دستگاه قضایی مورد جامعه قرار گرفته است، تصریح کرد: قضات و کارکنان دستگاه قضایی با ارائه خدمات وکانون کارشناسان رسمی‌دادگستری با کارشناسی عادلانه خود باید تلاش کنند امید مردم به اجرای عدالت و احقاق حق تقویت شود و همان گونه که دستگاه قضایی مبارزه با فساد را از درون آغاز کرده مسئولان کانون کارشناسان و سایر نهادها و دستگاه‌ها نیز باید با فساد مقابله کنند. حجت الاسلام والمسلمین موسوی با اشاره به این که وقت و زمان  مردم ارزشمند است، تأکید کرد: در بررسی و نظرات کارشناسی پرونده‌‌های‌  قضایی که به شما و سایر کمیسیون‌ها مانند کمیسیون ماده 100 ،کمیسیون آب و غیره  ارجاع داده شده است سرعت ببخشیده و با دقت نظر بالا  در زمان مناسب و وقتی که مشخص شده است پاسخ کارشناسی شده و نظرات متقن دهید.
رئیس شورای قضایی استان فارس در نشست مشترک قضات دادگستری فارس با کارشناسان رسمی‌دادگستری استان فارس اعضای کمیسیون‌‌های‌  شبه قضایی خاطر نشان کرد: محکم و مستدل بودن نظرات کارشناسی منجر به اتقان آرای قضایی می‌شود و چنانچه نظر کارشناس و یا هیأت‌‌های‌  کارشناسی محکم و متقن نباشد رأی دادگاه بدوی در مرحله تجدیدنظر مورد خدشه واقع می‌شود، بنابراین در کارشناسی تمامی‌حواشی و ابعاد تخصصی موضوع مد نظر قرار گیرد . حجت الاسلام والمسلمین موسوی با بیان این که شأن و جایگاه کارشناسان مهم و بسیار حساس است، گفت: بدنه کانون کارشناسان رسمی‌دادگستری بدنه سالمی‌است و با معدود افرادی هم که می‌خواهند با کارشناسی‌‌های‌ ناعادلانه بدنه کانون را مخدوش کنند باید برخورد شود. رئیس کل دادگستری فارس گفت:کارشناسی شغل سخت و پرمسئولیتی است و کسانی که می‌خواهند گام در این عرصه بگذارند باید از ویژگی‌‌های‌  اخلاقی برجسته و تقوای الهی برخوردار باشند.
 حجت الاسلام و المسلمین موسوی به تقویت بنیه علمی‌و به روز بودن کارشناسان در علوم مختلف اشاره کرد و از تلاش معاونت منابع انسانی دادگستری فارس در راستای آموزش و ارائه مطالب به روز و  مورد نیاز کارشناسان  طی دوره‌‌های‌  آموزشی خبر داد.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس در پایان از تلاش‌ها و اقدامات کارشناسان رسمی‌دادگستری استان به ویژه کارشناسان حوزه خودرو و مسکن که در حادثه سیل شیراز بدون هیچ گونه چشم داشتی و به صورت رایگان کارشناسی کردند تشکر و قدردانی کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی