[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۶
  • دوره جدید

تمام فکر و ذکرم صعود به پلی‌آف است، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: در هفته اول لیگ برتر فوتسال بانوان، برای یکی از دو نماینده شیراز نتیجه‌ای غیرمنتظره و ناامید کننده رقم خورد. پویندگان صنعت فجر در شیراز با شش گل بازی را به نماینده خراسان رضوی واگذار کرد. با این حال بچه‌های این تیم از این نتیجه ناامید نیستند و آن را یک اتفاق می‌دانند.
با یلدا تاجیکی‌نژاد، یکی از بازیکنانی که در فصل گذشته هم از نفرات مؤثر این تیم بود گفت‌وگویی کرده‌ایم.
چه شد که بازی اول را انقدر بد باختید؟
ما تا دقیقه 17 یعنی سه دقیقه مانده به پایان نیمه با این تیم مساوی بودیم. در این دقیقه روی اشتباه داوری که یک خطای صددرصد را نگرفت، یک گل دریافت کردیم. گل بعدی را هم روی یک اشتباه کاملاً فردی خوردیم و نیمه اول را دو صفر عقب افتادیم. اما چون تیم ما دیر بسته شده و هم از لحاظ بدنی و هم از نظر هماهنگی وضعیت مناسبی نداشتیم، در نیمه دوم مغلوب تیمی‌ شدیم که دوماه پیش بسته شده بود و از لحاظ آمادگی بدنی و هماهنگی تیمی ‌در شرایط بسیار خوبی قرار داشت. این شد که بچه‌ها از نظر بدنی کم آوردند و گل‌های بعدی را هم دریافت کردیم.
متولد چه سالی هستی و در کجا؟
1372 در بندرعباس به دنیا آمدم؛ اما از بچگی در شیراز بزرگ شدم.
چه شد به سمت فوتسال آمدی؟
در دوران مدرسه بازی‌های آموزش و پرورش برگزار شد و آمدند استعدادیابی کردند و خوب‌ها را بیرون کشیدند. من هم انتخاب شدم و از همان سن 13 سالگی شروع کردم.
با فوتسال شروع کردی یا فوتبال؟
فوتسال. البته بعدها چندسالی در لیگ فوتبال هم بازی کردم.
در چه تیم‌هایی بازی کردی؟
با تیم اشکنان شیراز شروع کردم. سپس شهرداری رشت، بندرعباس، بابل و الان هم دو سال است به شیراز برگشته‌ام.
چندسال است در لیگ برتر بازی می‌کنی؟
حدود 9 سال.
به تیم ملی هم دعوت شدی؟
یک بار به تیم ملی زیر 19 سال دعوت شدم.
به پوشیدن پیراهن تیم ملی فکر می‌کنی؟
در حال حاضر نه. فعلاً تمام هدف و انگیزه‌ام این است که تیمم بتواند به پلی آف لیگ برتر صعود کند.
فکر می‌کنی پتانسیلش را دارید؟
بله. قطعاً. امسال با توجه به اینکه مهره‌های مختلف در تیم‌های مختلف تقسیم شده‌اند، اصلاً مشخص نیست چه تیمی قوی‌تر است. در سال‌های گذشته همیشه می‌دانستیم کدام تیم‌ها اول و دوم می‌شوند؛ اما امسال اصلاً قابل پیش‌بینی نیست. به این نتیجه بازی اول هم نباید زیاد فکر کنیم؛ چون همان‌طور که گفتم، در نیمه اول دو گل دریافت کردیم که نباید دریافت می‌کردیم و می‌توانستیم با مساوی به رختکن برویم و نیمه دوم معلوم نبود چه نتیجه‌ای رقم بخورد. یک اتفاق بود که می‌خواهیم آن را جبران کنیم.
به عنوان یک دختر فوتسالیست، چه دغدغه‌هایی داری؟
یکی از دغدغه‌ها این است که چرا لیگ ما نسبت به لیگ آقایان انقدر کم پوشش داده می‌شود. یعنی با اینکه بازی‌هایمان با حجاب کامل برگزار می‌شود، هیچ جا پخش نمی‌شود. البته از سال گذشته کمی ‌وضعیت پوشش رسانه‌ای بهتر شده و قسمت‌هایی از بازی از شبکه ورزش یا رادیو ورزش پخش می‌شود. اما در سالن‌ها حتی اجازه حضور اقوام درجه یک را نمی‌دهند. امیدوارم هم بازی‌ها پخش شود و هم ورود برای عموم آزاد شود. مورد دیگر در مورد مبلغ قراردادهاست که به نسبت آقایان بسیار ناچیز است.
مثلاً چقدر است؟
سال گذشته بالاترین رقم که به بهترین بازیکن تعلق گرفته بین 50 تا 60 میلیون بوده که به نسبت آقایان خیلی کم است.
دیگر چه مشکلاتی دارید؟
دیگر اینکه همین بازی اولمان در شیراز برگزار شده؛ ولی انگار مهمان بودیم! چون در سالنی بازی کردیم که تا آن روز اصلاً بازی نکرده بودیم و هیچ شناختی از آن نداشتیم. این خیلی بد است که تیمی ‌در شهر خودش میزبان باشد اما از شرایط زمینش آگاه نباشد. سال گذشته تمام تمرینات و بازی‌هایمان در سالن نصیری بود؛ اما امسال سالن نصیری را به ما ندادند و این معضل بزرگ و تأثیرگذاری است.
به نظر خودت مثل یک ورزشکار حرفه‌ای زندگی می‌کنی؟
تا جایی که بتوانم، بله. هم از لحاظ خواب و هم از لحاظ خورد و خوراک. حواسم به تغذیه‌ام هست.
آرزوی ورزشی؟
مثل سایر ورزشکاران، رسیدن به پیراهن تیم ملی.
بازیکن مورد علاقه؟
مسی.
بهتری رفیق هم‌بازی؟
مریم چرخاوی.
تفریحات خاص؟
ما تمام وقتمان در اختیار ورزش است. قبل از مسابقات که در حال بدن‌سازی بودیم و حالا هم باید مدام تمرین کنیم و بازی کنیم. باید تمرکزم روی ورزش حرفه‌ای باشد. البته کتاب زیاد می‌خوانم.
سوال پایانی: امسال چه رتبه‌ای در لیگ کسب می‌کنید؟
نمی‌توانم بگویم. خیلی زود است برای چنین پیش‌بینی سختی. اما به احتمال 60 تا 70درصد به پلی‌آف می‌رسیم. من امیدوار هستم؛ چون هر روز دارم پیشرفت را در تمرینات بچه‌ها می‌بینم. در بازی اول هم بدشانس بودیم که به یک تیم پرمهره و آماده خوردیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی