[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۸
  • دوره جدید

آی‌مت در ایران رقیبی ندارد، روزنامه شیراز نوین

اشاره: فرآیندهای آموزشی به عصر طلایی خود وارد می‌شوند. اگرچه عملکرد نظام آموزشی ایران که در بحران‌های اقتصادی گرفتار آمده با علامت سوال‌های زیادی روبروست، اما گروهی از متخصصان بخش خصوصی با مصلحت اندیشی و دلسوزی به این کارزار مهم وارد شده و تلاش می‌کند با بهره گیری از بهترین و جدیدترین متدهای آموزشی، آینده سازان فردا را توانمند سازند. در سیستم‌های نوین آموزشی دیگر نشانی از امر و نهی‌های دستوری نیست. بلکه جامعه کودکان به عنوان مهم‌‌ترین اقشار جامعه تکریم شده و مبانی آموزشی به شیوه‌های نرم  زیرپوستی و در قالب مفاهیم جذاب بر ضمیر آگاه و پنهان آنها آرام می‌گیرد. نتیجه کار چنان می‌شود که نسل‌های فردا از افرادی توانمند، مستعد و آگاه تشکیل شود و آنها در کنار تسلط به مبانی علمی، از قوای روحی و روانی تحسین برانگیزی در برابر آسیب‌های اجتماعی برخوردار گردند. در همین زمینه مؤسسه عطرک کلاس‌های‌های متنوعی را برای طیف‌های مختلف سنی و در قالب مجموعه کلاس‌های آی‌مت برگزار می‌کند و یکی از اهداف اصلی آنها بهره‌برداری از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌هایی است که می‌تواند جامعه ایران را در زمره پیشرفته ترین کشورهای جهان قرار دهد. در همین زمینه، مدیرعامل مؤسسه عطرک در یک نشست خبری فعالیت‌های مختلف این موسسه را تشریح کرد و خبر از برپایی سومین جشنواره جهانی شادی و نشاط در ایران  و در ابعاد بین المللی داد.
عطرک، عصر طلایی رشد کودکان
دکتر مسعود زاده باقری گفت: مؤسسه اترک به همت جمعی از اساتید و اهضای هیئت علمی‌ دانشگاه‌های معتبر ایران تأسیس گردیده و در این مدت 3ساله توانسته‌ایم ره 30ساله را با فراز و نشیب‌های زیادی طی کنیم. وی افزود: نام عطرک برگرفته از «عصر طلایی رشد کودکان» است و ما با تعریف یک سیستم آموزشی نوین با عنوان آی‌مت می‌کوشیم ذهن و اندیشه کودکان 3 تا 7ساله را به انحای مختلف توانمند سازیم. در نظر داشته باشیم 90درصد مغز کودکان در دوران کودکی تکمیل می‌شود و در هر ثانیه 700سیناپس در مغز آنها شکل می‌گیرد. به همین دلیل به دوران کودکی عصر طلایی گفته می‌شود و کشورهای پیشرفته بیشترین سرمایه‌گزاری‌های مادی و معنوی را به این گروه سنی اختصاص می‌دهند. این استاد دانشگاه با اشاره به تعریف مبانی آموزشی با استفاده از جستارهای روان‌شناسانه گفت: مهم‌ترین نیاز کودک بازی کردن است و سیستم آموزشی آی‌مت تلاش می‌کند مهارت‌های زندگی و ارتباطی را به کودکان آموزش داده و ساختار مغز آنها را تکمیل کند. در نظر داشته باشیم افرادی که به مغزهای تکامل یافته‌ای مجهز باشند، علاوه بر موفقیت‌های علمی‌ و آموزشی در قبال آسیب‌های اجتماعی هم مصون می‌مانند.
از بهزیستی تا یونسکو
دکتر زاده باقری با اشاره به مجوزهای مؤسسه اترک و کلاس‌های آی‌مت گفت: این مؤسسه آموزشی از آموزش و پرورش، بهزیستی، یونسکو و دیگر دستگاه‌های ذی‌ربط همه مجوزهای لازم را کسب کرده است و پس از آغاز فعالیت در شیراز توانسته است در 31 استان کشور فعالیت گسترده‌ای را پایه‌ریزی کند. وی افزود: در پناه الطاف پروردگار این مؤسسه در بحث اشتغال‌زایی هم کارنامه تحسین‌برانگیزی از خود بر جای گذاشته بیش از 3000نفر در ایران و 1083 در استان فارس با برخورداری از بیمه و حقوق مکفی در این مؤسسه به خدمت‌رسانی مشغول هستند. این استاد دانشگاه با اشاره به حمایت‌های مؤسسه عطرک از اقشار تحصیل‌کرده گفت: تمامی‌ دانشجویان دوره دکتری و کارشناسی ارشد که پایان‌نامه‌های خود را پیرامون مفاهیم آموزشی ما تهیه کنند، مورد حمایت مادی و معنوی این مؤسسه قرار می‌گیرند. همچنین بیش از 3000کودک در این مؤسسه به صورت رایگان مشغول به فراگیری مفاهیم نوین آموزشی هستند و بنیان‌گذاران این مجموعه برآن‌اند تا هیچ کودکی به دلیل مشکلات مالی از تحصیل باز نماند. دکتر زاده باقری با اشاره به گوشه‌ای فعالیت‌های انجام گرفته در قالب کلاس‌های آی‌مت گفت: مهم‌ترین نکته در امر آموزش همانا کیفیت است. رمز موفقیت ما در کلاس‌ها آموزش‌های سیستماتیک و کودک محور بوده و بر اساس نیازها و خواسته‌های این طیف سنی آموزش‌ها را ارائه می‌کنیم. 
جشنواره‌ای برای شادی کودکان
مدیرعامل مؤسسه عطرک (عصر طلایی رشد کودک) از برگزاری جشنواره کشوری آی‌مت با هدف انتخاب نفرات برتر کشور خبر داد و افزود: 1750کودک منتخب از سراسر ایران از 5 شهریورماه در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی شیراز گرد هم می‌آیند و نفرات برتر در این جشنواره می‌توانند در آوردگاهی بین‌المللی که با شرکت 15 تا 20 کشور از جمله کانادا، امریکا، چین، مالزی، غنا در دی ماه در جزیره زیبای کیش برگزار شود، به رقابت بپردازند. وی با اشاره به موفقیت‌های کودکان ایرانی در جشنواره جهانی آی‌مت در ادوار گذشته گفت: در دو دوره گذشته که در کشور مالزی برگزار شد کودکان ایرانی رتبه‌های دوم و سوم کسب کرده‌اند. همچنین برگزاری سومین مرحله این جشنواره در جزیره زیبای کیش فرصت مناسبی برای رونق صنعت گردشگری و معرفی فرهنگ اصلی ایرانی و اسلامی ‌نیز هست. دکتر زاده باقری مبانی ارائه شده در کلاس‌های آی‌مت را در ایران بی‌همتا و بی‌رقیب خواند و افزود: کودکان سرمایه‌های فاخر و گرانمایه زندگی ما هستند و مؤسسه عطرک و کلاس‌های آی‌مت تمام تلاش خود را در زمینه توانمندسازی ذهن و اندیشه آنها برای موفقیت در عرصه‌های علمی‌ و مصون ماندن از آسیب‌های اجتماعی انجام می‌دهد. مدیرعامل مؤسسه عصر طلایی رشد کودک با اشاره به گستردگی شعبات این مؤسسه در استان فارس و ایران گفت: بیش از ۵۰۰ شعبه و نمایندگی در استان فارس و ۲۰۰ شعبه در شهر شیراز فعال بوده و در تمامی ‌شهرها، بخش‌ها و روستاها و مناطق دورافتاده نمایندگی فعال ما سرگرم خدمت‌رسانی به مهم‌ترین طیف سنی جامعه هستند. وی با اشاره به شهریه‌های کلاس‌های آی‌مت گفت: هزینه هر ترم ۱۸۰ هزار تومان است و کلاس‌ها به صورت ۶  تا ۱۰ نفره برگزار می‌شود و خانواده‌های کم‌بضاعت می‌توانند به صورت رایگان از خدمات مؤسسه عصر طلایی رشد کودک و کلاس‌های آی‌مت استفاده کنند. دکتر زاده باقری در پایان افزود: علاقه‌مندان برای کسب اطلاع بیشتر از فعالیت‌های این مؤسسه و آشنایی با کلاس‌های آی‌مت می‌توانند به تارنمای www.imaths.ir مراجعه کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی