[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۶
  • دوره جدید

رئیس مؤسسه غدیرشناسی: غدیر عامل وحدت مسلمانان استرئیس مؤسسه غدیرشناسی: غدیر عامل وحدت مسلمانان است، روزنامه شیراز نوین

رئیس مؤسسه غدیرشناسی گفت: غدیر خم در مسیر گسترش اسلام نقش تعیین‌کننده و سرنوشت‌سازی داشته است.
به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، آیت‌الله سعید شاه‌آبادی در کارگاه آموزشی غدیرشناسی که در سالن اجتماعات بندر شهید رجایی برگزار شد، اظهار کرد: داستان غدیر از عظمت و ضرورت ولایت و ریشه‏‌ای بدون این مسئله خبر می‏دهد. وی افزود: معرفی امیرالمؤمنان پیش از عید غدیر و در سال سوم بعثت نیز در جمع صحابه انجام شده بود آن هنگام که حضرت علی (ع) نوجوانی 13 ساله بودند.
رئیس مرکز غدیرشناسی، واقعه غدیر را عامل وحدت مسلمانان دانست و گفت: غدیر یک روز نیست بلکه سه روز است که از آن به‌ عنوان ایام غدیر باید یاد کرد، ایام چشم دل گشودن و با همه وجود بیدار شدن، روز بیعت و حمایت از ولایت است، ازاین‌رو غدیر عامل وحدت مسلمانان و نقش تعیین‌کننده‌ای در مسیر اسلام جهان‌شمول دارد. آیت‌الله شاه‌آبادی به واقعه غدیر و رسالت آسمانی پیامبر در آفتاب سوزان جحفه نیز اشاره داشت و گفت: حضرت رسول (ص) در آن هنگام و در زیر آفتاب سوزان آن‌همه جمعیت را برای چه نگه می‏‌دارند مگر نه این‌که غدیر اساسی‏‌ترین پیام دین و شناخت غدیر ضروری‌ترین و بنیادی‌ترین شناخت‌های اعتقادی است.
رئیس مرکز غدیرشناسی تصریح کرد: آنچه می‏‌توانست نقشه‏‌های منافقان را یک‌جا خنثی و اسلام را در آن برهه حساس حفظ کند، تعیین جانشین پیامبر و اعلان رسمی آن بود.
آیت‌الله شاه‌آبادی بیان کرد: پیامبر گرامی اسلام (ص) در روز غدیرخم، خواست تا جریان رهبری امت، از آغاز به دست‌پاک‌ترین و شایسته‌ترین افراد باشد و اسلام ناب در بستر تاریخ  و زمان و در توالی نسل‌ها و اندیشه‌ها، آلوده نشود. وی خاطرنشان کرد: پیامبر اکرم (ص) از آغاز بعثت بارها با اشاره و کنایه، به معرفی علی علیه‌السلام پرداخته بود، اما در جریان غدیر، بدون هیچ پرده‌پوشی و با صراحت تمام، به معرفی علی علیه‌السلام به‌ عنوان ولی امرمسلمین پرداخت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی