[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۶
  • دوره جدید

طلاب زبان خارجه فرا بگیرند ، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس گفت: بخشی از مسئولیت اجتماعی تشکل‌‌های‌ اقتصادی باید در زمینه کنترل جامعه، شفاف‌سازی در راستای جلوگیری از اشاعه فساد اداری و ترویج سلامت اداری باشد.
به گزارش روابط عمومی‌اتاق بازرگانی فارس، یلدا راهدار در گردهمایی تشکل‌‌های‌  اجتماعی و اقتصادی استان فارس در جمع اعضای تشکل‌ها بیان کرد: بر این باوریم فساد مختص بخش‌‌های‌  حاکمیتی نیست و بخش خصوصی نیز باید عاری از این گونه مسایل باشد و این درحالی است که بخشی از مسئولیت اجتماعی تشکل‌‌های‌ اقتصادی باید در زمینه کنترل جامعه، شفاف‌سازی در راستای جلوگیری از اشاعه فساد اداری و ترویج سلامت اداری باشد.
وی با اشاره به بحث حاکمیت شرکتی در کنار مسئولیت اجتماعی افزود: حاکمیت شرکتی مجموعه‌ای از قوانین و روش‌هاست که این سیستم ارتباط بین هیئت مدیره سازمان‌ها و ذی‌نفعانشان را مشخص می‌کند و سیستم حاکمیت شرکتی در یک سازمان کمک می‌کند راهبری شرکت به صورت دو طرفه انجام و کنترل از داخل و خارج انجام شود. راهدار اظهارداشت: حاکمیت شرکتی موضوعی است که می‌توان آن را در هر سازمان دولتی و خصوصی پیاده‌سازی و اجرا کرد که اگر در سال‌های متمادی در کشور به این موضوع توجه شده بود امروز با مسایلی از جمله فساد در هم تنیده در ساختار سازمانی دولتی و خصوصی روبرو نبودیم.
عضو هیئت‌رئیسه اتاق بازرگانی فارس با بیان اینکه نکته مهم در حاکمیت شرکتی کنترل از بیرون سازمان است، اضافه کرد: حاکمیت شرکتی مانع از تجمع قدرت در یک نقطه می‌شود و این روند که ذی‌نفعان کمک کنند تا نگاه دقیق‌تری به سازمان ایجاد شود، بسیار حائز اهمیت است و متأسفانه امروز می‌بینیم که در سازمان‌‌های‌ خصوصی، نیمه‌خصوصی و دولتی ما موازنه قدرت انجام نمی‌شود.
وی با تأکید بر هم‌افزایی تشکل‌‌های‌ ‌اقتصادی و اجتماعی برای کاهش مشکلات اجتماعی ادامه داد: زمانی حرکت مؤثر و تأثیرگذار در جامعه شکل خواهد گرفت که تشکل‌‌های‌ اقتصادی و تشکل‌‌های‌  اجتماعی در کنار یکدیگر قرار گیرند که در این صورت می‌توان برای کاهش مشکلات احتماعی راهکار اثرگذار دریافت.
راهدار عنوان داشت: امروز مهم‌ترین بحث در فضای اقتصاد کشور، عدم شناخت اخلاق کسب و کار است به طوری که افراد از دانشگاه‌ها فارغ التحصیل شده و وارد بازار کار می‌شوند و با اصول و قواعد این مقوله مهم آشنا نمی‌شوند. وی تصریح کرد: با ترویج و ایجاد شرایط مناسب برای حاکم کردن مباحث مهمی ‌مانند حاکمیت شرکتی و ترویح اخلاق کسب و کار می‌توانیم معضلات اجتماعی و اقتصادی را تا حدود زیادی ک‌مرنگ کنیم و آینده روشن‌تری را برای کشور و استان فارس ترسیم کنیم.
در این گردهمایی نمایندگان بخش دولتی و برخی از تشکل‌‌های‌  اقتصادی و اجتماعی به بیان دیدگاه‌‌های‌  خود پرداختند.
همچنین در این گردهمایی از 125 تشکل فعال در بخش اجتماعی و 30 تشکل فعال در بخش اقتصادی در استان تقدیر شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی