[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۸
  • دوره جدید

موزه‌ نمادی از رشد و کمال مردم‌ هر منطقه است، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، عبدالرضا قاسم‌پور در بازدید از  موزه‌ای که به همت یکی از شهروندان شیرازی و به صورت خصوصی در این شهر راه‌اندازی شده است، با تأکید بر نقش اثرگذار موزه‌ها در معرفی فرهنگ و تمدن ایران زمین، عنوان کرد: موزه نماد رشد و کمال مردم هر منطقه است.
وی با اشاره به اینکه آقای کرباسی، صاحب این موزه  در ۲۷سال گذشته به حفظ و نگهداری از آثار و میراث تاریخی پرداخته است، گفت:  میراث ارزشمند موجود در این موزه که از جذابیت خاصی برخوردار است، می‌تواند مورد بازدید گردشگران داخلی و خارجی قرار بگیرد. قاسم پور همچنین بر لزوم آشنایی کودکان و نوجوانان با آثار میراثی و فرهنگی باقی مانده از گذشته تأکید و خاطرنشان کرد: متولیان آموزش و پرورش و آموزش عالی باید برنامه‌ریزی‌هایی در راستای آشنایی نسل جوان با میراث، فرهنگ و تاریخ و تمدن ایران اسلامی‌داشته‌باشند.
وی ادامه داد: بی‌تردید  آشنایی با این آثار و آگاهی درباره گذشته تاریخی کشور در شکل‌گیری شخصیت و تربیت نسل آینده اثر‌گذار است. معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس، با تأکید بر اینکه گردشگری یکی از ظرفیت‌های در خور توجه استان فارس است، توسعه صنعت گردشگری را از گام‌‌های‌ مهم در راستای توسعه استان برشمرد و عنوان کرد: موزه‌ها یکی از مهم‌ترین مکان‌های هر منطقه برای جذب گردشگر هستند.
وی بیان کرد: فرهنگ و تمدن غنی فارس ظرفیت قابل توجهی برای توسعه فعالیت موزه‌‌های‌ آثار ملموس و ناملموس است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
قاسم‌پور با بیان اینکه توسعه و شکوفایی صنعت گردشگری با فعالیت بخش خصوصی امکان‌پذیر می‌شود، موزه راه‌اندازی شده از سوی آقای کرباسی را از نمونه‌های این همکاری دانست و ابراز امیدواری کرد زمینه فعالیت دوستداران فرهنگ و تمدن ایران زمین به منظور رونق گردشگری فراهم‌ شود.  

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی