[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

معاون استاندار فارس:‌ شهرداری‌ها برای حمایت از ورزش به میدان بیایند، روزنامه شیراز نوین

هرچند برخی مناطق کشور به واسطه حمایت شهرداری‌ها در عرصه ورزش گام‌های بلندی برداشته‌اند؛ اما این موضوع در استان فارس و به‌ ویژه شهر شیراز کمتر محقق شده و از این رو،‌ برخی مسئولان فارس اهتمام شهرداری‌ به مقوله ورزش را خواستار هستند.
معاون سیاسی،‌ امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با تأکید بر اهمیت مشارکت شهرداری‌ها در حمایت از فعالیت‌های ورزشی، به خبرنگار ایرنا گفت:‌ به عنوان نمونه،‌ شهرداری بوشهر به تیم شهرشان کمک کرد و این تیم به لیگ برتر راه یافت.
سیداحمد احمدی‌زاده افزود:‌ ما نیز در حال مذاکره با شهرداری هستیم که بتوانیم با کمک شورای اسلامی‌ شهر از ظرفیت این نهاد استفاده کنیم تا به تیم‌ها کمک کنند و در نهایت، حرف‌های خوبی برای گفتن در فوتبال داشته باشیم.
 وی با اشاره به اینکه اخیراً حیدر عالیشوندی، فرماندار سابق شیراز به عنوان نایب‌رئیس هیئت فوتبال شیراز مشغول به کار شده، بیان داشت: از آنجا که این شخص سوابق و ارتباط خوبی که با بخش خصوصی دارد، امید است وضعیت موجود بهتر شود.
احمدی‌زاده افزود: جای تأسف است که یک زمان استان فارس ۲ تیم در لیگ برتر فوتبال داشت؛ اما هم اینک چند سالی است سهمیه‌ای نداریم.
وی بیان کرد: استان‌های هم‌جوار یک یا دو تیم در لیگ برتر دارند که معلوم می‌شود در این زمینه خوب کارکرده‌اند؛ اما در استان فارس، مسائل و مشکلات فوتبال زیاد است.
معاون استاندار فارس رهاوردهای حضور ورزشکاران استان در رقابت‌های سطح یک کشور را برشمرد و ادامه داد: باید خوب تبیین کنیم که اگر یک تیم لیگ برتری داشته باشیم، حداقل می‌توان از تصادفات جلوگیری کرد؛ چرا که هواداری برای دیدن بازی تیم پرسپولیس از شیراز به اصفهان رفته و در بین راه جانش را از دست داده است یا اینکه برای دیدن بازی‌های لیگ برتر گرمای ۵۰ درجه بوشهر را تحمل می‌کنند و حال آن‌که اگر تیمی ‌در لیگ برتر داشته باشیم،‌ تیم‌های مطرح کشور نیز به فارس سفر می‌کنند.
نمره قبولی ورزش فارس به جز فوتبال
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: به جز فوتبال که مشکلات عدیده‌ای دارد و بحث جداگانه‌ای دارد، در حوزه ورزش کارهای خوبی در استان فارس صورت گرفته است که می‌توان به توزیع عادلانه امکانات در این دوره اشاره کرد.
احمدی‌زاده ادامه داد: ما از ورزش فارس رضایت داریم و در چند روستا که بازدید داشتم، توزیع عادلانه امکانات از جمله احداث زمین چمن و سالن ورزشی را در سال‌های فعالیت دولت تدبیر و امید شاهد بوده‌ایم؛ ‌امکاناتی که به گفته اهالی محل، برخورداری از آنها‌ آرزویی دیرینه بوده است.

لزوم مشارکت بیشتر بخش خصوصی در ورزش
احمدی‌زاده با اشاره به جلسات استانداری فارس با دستورکار ارتقای ورزش استان ادامه داد: اخیراً جلسه‌ای  با دست‌اندرکاران باشگاه فجرشهید سپاسی و مدیرکل ورزش و جوانان فارس داشتیم که چند موضوع مطرح شد که یکی از آنها لزوم مشارکت بخش خصوصی بود.
وی اظهار داشت:‌ تاکنون به اندازه‌ای که بخش خصوصی در حوزه سلامت، شهرسازی و مدرسه‌سازی به ایفای نقش پرداخته است،‌ نتوانسته‌ایم از ظرفیت بخش غیردولتی در حوزه ورزش بهره گیریم. 
احمدی‌زاده با بیان اینکه ما در تبیین موضوعات ضعف داریم، اظهار داشت: اگر بیاییم چندین انسان خیر و بخش خصوصی را وارد فوتبال کنیم و بگوییم که حضورشان باعث نشاط و شادابی در جامعه می‌شود و چه دستاوردهای خوبی دارد، قطعاً مشارکت خواهندکرد.
معاون استاندار فارس گفت: اگر می‌خواهیم جامعه بانشاط داشته باشیم، باید در امر ورزش بیشتر سرمایه‌گذاری کنیم و با شناخت خوبی که استاندار فارس به تمام حوزه‌ها دارد، امیدواریم برای اجرای برنامه‌ها با کمک تمام دستگاه‌ها، شاهد موفقیت‌های بیشتر استان فارس در حوزه‌های مختلف باشیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی