[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۵
  • دوره جدید

امام جمعه شیراز: عزت ما در اقتصاد مقاومتی تحقق می‌یابد، روزنامه شیراز نوین

امام جمعه شیراز با بیان اینکه جای مهر بر پیشانی و گفتن ذکر مداوم به تنهایی نشانه ایمان افراد نیست، گفت: داشتن رفتار مناسب و تصمیم گیری صحیح در زمان عصبانیت و خشنودی و برخورداری از قدرت، جزو شاخص‌های اندازه‌گیری ایمان است. به گزارش ایسنا، آیت الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه اولین روز شهریور شیراز، با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) در مورد ویژگی‌های فرد مؤمن، تأکید کرد: رفتار افراد در اوج عصبانیت، خشنودی و برخورداری از قدرت و تصمیماتی که در چنین حالاتی گرفته می‌شود، درجه ایمان فرد را نشان می‌دهد.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه جای مهر در پیشانی و گفتن ذکر دائم ملاک خوبی برای اندازه گیری ایمان نیست، گفت: یکی از ملاک‌های سنجش ایمان افراد این است که هنگام عصبانیت چه رفتار و کرداری از فرد سر می‌زند.
نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه نان بریدن کار مرد نیست، گفت: به نظر می‌رسد جامعه ما در یک جهاتی پیشرفت کرده و شکرگذار آن هم هستیم، نیاز به این توصیه‌ها دارد؛ از خانواده تا مدیریت‌های کلان متأسفانه شاهد هستیم که کسی نمی‌بخشد، زورش می‌رسد و فشار می‌آورد؛ همانجا است که نقطه منفی برایمان درست می‌شود. آیت الله دژکام گفت: امروز همه ارکان نظام اگر طوری رفتار کنیم که ولایت با ولی امر است چرا که ما به اسلام و انقلاب اسلامی ‌ایمان آورده ایم، در این صورت هیچ لطمه ای از سمت دشمن به ما نمی‌خورد. آنچه در حکمیت و نهروان و صفین حادث شد از نادانی امت نسبت به امر ولی امر حادث شد. امام جمعه شیراز با اشاره به آغاز هفته دولت و دیدار مسئولان هیئت دولت با مقام معظم رهبری و نکات مطرح شده از سوی رهبر انقلاب، گفت: چند چهارچوب مهم در نکات مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری است که باید تلاش دولتیان معطوف به آن باشد.
او ضمن قدردانی از تمام اقدامات خوب دولت‌های گذشته و حاضر در مسیر تحقق استراتژی‌های مدنظر رهبری، گفت: هیچ وقت نباید کار خوب و خدمت را ناسپاسی و ضایع کرد. این باعث ناامیدی کسی خواهد شد که کار خوب انجام می‌دهد. امام جمعه شیراز با بیان اینکه آخرین نقطه فشار دشمن تحریم است و دلیل آن قدرت اقتصادی دشمن است، لزوم توانمندی اقتصادی را خاطرنشان و اضافه کرد: ما با کشورهایی معامله داریم اما رفتارهایی می‌بینیم که مطلوب نیست. اگر قدرت اقتصادی بالایی داشته باشیم می‌توانیم بگوییم نکن؛ عزت و عظمت ما در اقتصاد مقاومتی تحقق می‌یابد. او ادامه داد: مسئله دوم مقابله با رانت‌خواری و فساد اداری و اقتصادی است. این موضوع مردم را خسته کرده. از چندین دور قبل در مجالس و دولت‌ها همیشه این مطلب را مردم و نمایندگان مطرح می‌کردند که باید نظام اداری از فساد خالی شود. حرکت در این راستا حرکت چندان قوی‌ای نبوده است. نماینده ولی فقیه با اشاره به حرکت‌های خوب دستگاه قضایی، گفت: رهبر معظم در مبارزه با فساد فرمود دانه‌درشت‌ها را بگیرید. اینکه افراد معمولی را بگیریم باعث می‌شود که کار بزرگتر زمین بماند. آنهایی که با استفاده از قدرتشان و لابی‌هایی که می‌کنند حق مردم را ضایع می‌کنند، باید طعم برخورد قاطع را بچشند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی