[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

آثار خدمات دکتر ملک‌زاده در تمام ایران مشهود است، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در آیین نکوداشت دکتر ملک‌زاده گفت: او قبل از عشق به شیراز، عاشق ایران است و آثار خدماتش در تمامی ‌ایران و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، مشهود است.
به گزارش روابط عمومی ‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر علی بهادر در آیین نکوداشت دکتر ملک زاده با اشاره به سروده‌ای از شاعر ایران زمین، فردوسی که «توانا بود هر که دانا بود»، دکتر ملک زاده را مصداقی برای این سروده خواند و گفت: توانایی را در بزرگ مردی دیدم که با حاذق بودن در رشته خود، موجب ارتقای دانش پزشکی شد و برنایی نیز در طول حیات او به چشم می‌خورد، چرا که در سال‌هایی که دکتر ملک زاده را می‌شناسم، همواره فعال، امیدوار، نوید دهنده و محرک بوده و با درآمیختن کوشش و تجربه، کماکان مؤثرتر از گذشته، به مسیر خود در عرصه دانش و خدمت ادامه می‌دهد.
 او تربیت دانشجویان در طول این سال‌ها و ارائه خدمات کارآمد و مفید به دیگر دست اندرکاران عرصه پزشکی را از جمله خدمات دکتر ملک زاده برشمرد و افزود: دکتر ملک‌زاده را نمی‌توان با ارائه آمار و ارقام توصیف کرد؛ هر چند در این زمینه هم داده‌های فراوانی موجود است، اما آثار او در اقصی نقاط ایران، بی‌شمار است. پزشکی مانند او، علاوه بر خدمت به نجات بیماران، با تحقیقاتش نیز به جهانیان خدمت کرده است؛ چرا که او همتی والا دارد.
دکتر بهادر، راه اندازی دوره‌های دکترا، افتتاح و تأسیس دانشکده‌های دندان‌پزشکی شیراز و پزشکی بندرعباس، ایجاد آزمایشگاه‌ها، خرید کتب و مجلات علمی، ایجاد خوابگاه‌های دانشجویی، دستگاه‌ها و تجهیزات پزشکی و ایجاد بخش‌های پزشکی را از دستاوردهای حضور دکتر ملک‌زاده در منصب ریاست دانشگاه در سال‌های گذشته برشمرد و ادامه داد: در کنار این خدمات، ثمره مهم حضور او، تربیت اساتیدی برای پیوند اعضا است که با همکاری دکتر ملک حسینی، منشأ راه اندازی بخش پیوند شد که امروز از افتخارات ایران و رکورددار جهان است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان علاقه مندی دکتر ملک‌زاده به شیراز و اینکه در خاطراتش عنوان کرده که در این دانشگاه تربیت شده و تلاش کرده تا دانشگاه علوم پزشکی شیراز، جایگاه خود را حفظ کند، گفت: او همه تلاش خود را برای دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دانشگاه شیراز و استان فارس به کار بسته و همه مدیون او هستند، اما باید بگویم آثار دکتر ملک زاده در تمامی‌ دانشگاه‌های کشور به چشم می‌خورد و همه از دانش و راهنمایی او بهره‌مند شده‌اند، همواره تلاش کرده تا ایران برای همه باشد و کسی دلسرد نشود. او افزود: دکتر ملک زاده، با سفرهای دوره‌ای به شیراز، پزشکان و اساتید را گرد خود جمع می‌کند و ایده‌های خود را به آنان انتقال می‌دهد که بی‌شک نتایج آن، سال‌ها بعد معلوم می‌شود و به عقیده من، عمر پربرکت او سرشار از این خدمات است.
دکتر بهادر تأکید کرد: امثال دکتر ملک زاده می‌توانند ما را از مشکلات و تنگناهای اقتصادی برهانند و مفتخرم که به واسطه این آیین، جوانان می‌توانند اساتیدی چون دکتر ملک‌زاده را بشناسند و مسیر او را ادامه دهند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی