[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۰
  • دوره جدید

زمین برای ساخت مسکن محرومان تأمین می‌شود، روزنامه شیراز نوین

استاندارفارس گفت: تأسیس کمیته امداد به منظور رفع محرومیت‌ها توسط امام راحل(ره) صورت گرفت و تأثیر شگرفی در توانمندسازی اقشار مستضعف و محروم داشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت‌الله رحیمی‌ در مراسم اهدای یک هزار جهیزیه به زوج‌های محروم و اهدای مسکن‌های محرومین و اعزام 600 نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد به مشهد مقدس که با عنوان فروغ ولایت با حضور رئیس کمیته امداد کشور برگزار شد، اظهار داشت: امام خمینی(ره) با توجه به آموزه‌های دینی و توجه قلبی به محرومین و مستضعفان تلاش کرد که خدمات ماندگاری به آنان ارائه کند و شجره طیبه کمیته امداد محصول فکر و اندیشه راسخ امام راحل(ره) است.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان این که نتایج عملکرد کمیته امداد امام خمینی(ره) به گونه ای بوده است که امروز چشم امید محرومان به کمک‌های بی منت این نهاد است.
وی با اشاره به این که تأسیس کمیته امداد پیام آور انفاق و ایثار و نیکوکاری در جامعه اسلامی ‌است که با حفظ عزت و کرامت افراد صورت می‌گیرد، افزود: خوشبختانه کمیته امداد امام خمینی(ره) در سطح کشور توفیقات خوبی به دست آورده است و در استان فارس نیز تلاش‌های قابل توجهی در زمینه اشتغال‌زایی و توانمندسازی افراد تحت پوشش، تأمین جهیزیه و اطعام ایتام صورت گرفته است که باید از دست‌اندرکاران این حوزه تقدیر کنیم.
استاندار فارس با بیان این که امروز جامعه دچار تلاطم‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است که موجب آسیب دیدن برخی از اقشار جامعه می‌شود، ادامه داد: تلاش‌های کمیته امداد در تسکین آلام اقشار آسیب‌پذیر مؤثر است و امیدواریم که این رویه استمرار داشته باشد و شرایط زندگی مستضعفین هر روز بهتر از گذشته شود.
دکتر رحیمی ‌با اشاره به این که دولت تدبیر و امید با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری تلاش کرده است که اعتبارات مورد نیاز نهادهای حمایتی را در بودجه سنواتی تأمین کند، افزود: با همکاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی ‌بودجه کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی در طول سال‌های اخیر افزایش چشمگیر داشته است؛ اما کاهش شکاف طبقاتی و رفع نیازهای محرومین نیازمند کار جهادی است که در دستور کار دولت و سایر قوا قرار دارد که بتوانیم خدمات مناسبی را در زمینه‌های آموزشی، بهداشتی، اشتغال‌زایی و... به اقشار ضعیف ارائه کنیم.
نماینده عالی دولت در استان فارس از ساخت و خرید تعداد قابل توجهی مسکن برای محرومین در این استان خبر داد و اظهار داشت: با تفاهم صورت گرفته تلاش می‌کنیم اراضی مورد نیاز به منظور تأمین مسکن محرومین را فراهم کنیم.
وی ساخت خانه‌های بهداشت روستایی و عشایری از جمله اقدامات مؤثر در زمینه تأمین سلامتی اقشار محروم برشمرد و گفت: خوشبختانه خدمات ارائه شده به محرومین در کمیته امداد امام خمینی(ره) با حفظ عزت و کرامت افراد صورت گرفته است.
استاندار فارس افزود: با هماهنگی و همراهی مدیران استان تلاش می‌کنیم خدمات مناسب تری را به افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) ارائه کنیم و در زمینه اشتغال‌زایی و افزایش درآمد این افراد همکاری‌هایی با کمیته امداد برای تأمین تسهیلات بانکی به منظور خرید پنل‌های خورشیدی تولید برق صورت گرفته است.
دکتر رحیمی‌ با تأکید بر این که اقدامات کمیته امداد امام خمینی(ره) معامله با خداوند است و پاداش آن را خداوند خواهد داد، تصریح کرد: این اقدامات موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود. در نظام اسلامی‌ وقتی افراد در اثر ناملایمات اجتماعی دچار مشکلاتی می‌شوند وظیفه داریم با فراهم کردن فرصت‌های لازم به آن‌ها کمک کنیم تا استعدادهایشان شکوفا شود و فاصله‌های اجتماعی کاهش یابد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی